Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Při pohledu na snížení tržní expozice? Vyzkoušejte tyto ETF

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Při pohledu na snížení tržní expozice? Vyzkoušejte tyto ETF

Při pohledu na snížení tržní expozice? Vyzkoušejte tyto ETF

V dobách problémů na trhu investoři hledají způsoby, jak omezit svou expozici, aniž by zcela předcházeli výnosům. I když je možné zvolit čistou hotovost, skutečná míra hotovosti je záporná s odštěpováním inflace na hodnotě, držba hotovosti ve skutečnosti hodnotu v průběhu času klesá. Mnohem lepší než výběr hotovosti v těchto situacích, navrhuje Forbes, je některý z několika fondů obchodovaných na burze (ETF), které jsou navrženy tak, aby byly stabilními poskytovateli se středními výnosy. Výběr jednoho nebo více z těchto fondů umožňuje investorům snížit expozici na trhu a přitom si stále užívat přiměřené výnosy.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli níže uvedené ETF jsou obecně navrženy tak, aby byly stabilní, žádná investice není zcela bezpečná. Naštěstí však s pevnými sponzory a likviditou a velkým portfoliem patří tyto ETF k nejstabilnějším a nejbezpečnějším cestám, které trader má, když přijde čas uprchnout z volatility trhu. (Viz také: Investiční strategie professional volatilní trhy.)

ETF iShares 1-3 Treasury Bond je vynikající volbou professional opatrné investory. S přibližně 14 miliardami USD státních dluhopisů a dluhopisů se splatností od jednoho do tří let má tato ETF výjimečnou likviditu. Řada Blackharock, Inc. (BLK) iShares je jedním z nejlépe zavedených a nejsilnějších poskytovatelů ETF v podnikání. Professional investory znepokojené úrokovými sazbami stojí za zmínku, že hodnota SHY klesá se zvyšováním úrokových sazeb. Důvodem je skutečnost, že všechny jeho podíly jsou nástroji s pevnou sazbou. Na druhé straně jsou aktiva SHY zajištěna plnou vírou a důvěrou vlády United states. (Další informace: Nejlepší 4 ETF Treasurys.)

Stejně jako SHY je i iShares Limited-Phrase Company Bond ETF založen v nástrojích s pevnou úrokovou sazbou se splatností od jednoho do tří let. Zatímco SHY se zaměřuje na americké státní pokladny, IGSB se skládá především z podnikových cenných papírů. To znamená, že zatímco jeho hodnota také klesá, když sazby rostou, jako SHY, má tendenci držet aktiva, která platí vyšší sazby. IGSB byl dříve iShares 1-3 Yr Credit score Bond ETF (CSJ), který se zaměřoval na dluhopisy se splatností do tří allow. Nyní fond sleduje ICE BofAML 1-5 Calendar year US Corporate Index, který podle ETF System umožňuje dluhopisy se splatností až pět let.

Třetí ETF iShares, dluhopis s pohyblivou sazbou ETF (FLOT), se připojuje k SHY a IGSB na seznamu stabilních produktů. S cennými papíry s pohyblivou úrokovou sazbou 10 miliard dolarů, primárně emitovanými korporacemi, as průměrnou splatností zhruba dva roky, FLOT obvykle vidí zvýšení její hodnoty spolu se sazbami. Rovněž se těší vysoké likviditě. (Viz také: Je čas koupit dluhopisy s pohyblivou sazbou?)

Portfolio SPDR portfolia krátkodobých podnikových dluhopisů State Street ETF (SPSB) drží podnikové dluhopisy se splatností jeden až tři roky, jako je CSJ. Bez státem garantovaných dluhopisů v koši ve výši 4 miliard dolarů se však SPSB obecně těší vyšším výnosům než jeho konkurent. Na druhé straně je to, že SPSB je také poněkud volatilnější než ostatní ETF na tomto seznamu.

Snad nejlepším přístupem pro investory, kteří se chtějí chránit před náročnými trhy investováním do těchto ETF, je jejich kombinace. Před rebrandingem CSJ na IGSB Forbes zjistil, že kombinace 65% FLOT, 10% SHY, 15% CSJ a 10% SPSB přinesla nejlepší kombinaci volatility, vysokých výnosů a nízkých čerpání po dobu zhruba sedmi enable . Naštěstí pro investory, kteří se chtěli vyhnout šílenství na trhu, byly čerpání a volatilita s touto alokací nepatrné. Současně, i když výnosy byly mírné (což lze očekávat vzhledem k cílům těchto ETF a jejich držení), výnosy se zvyšovaly s růstem úrokových sazeb.

To neznamená, že tato přesná kombinace těchto čtyř ETF bude nutně poskytovat nejsilnější výnosy do budoucna bylo by to nutně jiné, protože CSJ se stal IGSB. Jistě, pokud úrokové sazby vzrostou, může existovat ospravedlnění například professional zvýšení podílu FLOT ve směsi. A je klíčové, aby si investoři uvědomili, že ETF mohou čelit také problémům s likviditou. Pokud se spready podnikových dluhopisů vyhodí kvůli tržním posunům, může se některý z těchto ETF zaměřených na tuto oblast setkat s problémy. (Další čtení najdete na: Bond ETF: životaschopná alternativa.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: