Průvodce » Investování » Finanční trhy » Americké finanční trhy » Prezidenti a jejich dopad na akciový trh

Prezidenti a jejich dopad na akciový trh

Prezidenti dostávají velkou vinu za výkonnost akciového trhu, když jsou ve funkci, a berou si velkou zásluhu. Pravdou však je, že prezidentova schopnost ovlivňovat ekonomiku a trhy je obecně nepřímá a okrajová.

Je to Kongres, který stanoví daňové sazby, schvaluje výdaje a vydává zákony regulující ekonomiku..To znamená, že existuje několik způsobů, jak může prezident ovlivnit ekonomiku a trh. Protože prezident je odpovědný za provádění a prosazování zákonů, mají určitou kontrolu nad regulací podnikání a trhu. Tato kontrola může být přímá nebo prostřednictvím prezidentovy schopnosti jmenovat sekretáře kabinetu, jako je vedoucí odboru obchodu, a také obchodní zástupce...

Prezident také nominuje předsedu Federálního rezervního systému, který určuje měnovou politiku společně s dalšími guvernéry Fedu a členy Federálního výboru pro otevřený trh... .Fed je nezávislý vládní orgán, jehož posláním je nastavovat měnovou politiku zajišťující ekonomický růst, nízkou inflaci a nízkou nezaměstnanost. Tato měnověpolitická opatření mohou mít dopad na akciový trh, ačkoli Fed obvykle nepovažuje výkonnost akciového trhu za izolovaný faktor ovlivňující jeho rozhodnutí..Rozsah, v jakém je osoba zvolená jako předsedkyně Fedu jestřábem nebo holubicí v měnové politice, určí, jak ovlivní ekonomiku.

Všichni prezidenti by rádi vedli v době ekonomické expanze a rostoucího akciového trhu, protože ty obvykle zvyšují jejich pravděpodobnost znovuzvolení. Jak manažer kampaně prezidenta Billa Clintona James Carville kdysi slavně řekl: „Je to ekonomika, hloupý.“..

Tento graf ukazuje změnu cen indexu S&P 500 v průběhu každého čtyřletého prezidentského období, které sahá až do roku 1953. Dva z těchto termínů mají dvě jména, protože prezident Kennedy byl zavražděn před koncem svého funkčního období a prezident Nixon rezignoval před koncem svého druhého funkčního období. . Jejich funkční období dokončili jejich viceprezidenti Lyndon Johnson a Gerald Ford.

Prezidenti generálního ředitele

Technicky dosud nebyli žádní ředitelé, kteří by se stali prezidentem. Ve skutečnosti může být Donald Trump nejbližším uchazečem o získání tohoto titulu. Než se stal prezidentem Spojených států, byl předsedou a prezidentem The Trump Firm, ale to je docela blízko..Mnozí to zkusili a určitě uvidíme, že se jich v budoucnu pokusí mnohem více.

Prezidenti a NYSE

Je velmi vzácné, že sedící prezident navštíví newyorskou burzu. Jistě, socha prezidenta George Washingtona je přímo naproti ulici ve Federal Corridor, ale výměna byla sotva založena během jeho funkčního období... .Je to však ikonický obrázek.

Prezident Bush navštíví NYSE

Dne 31. ledna 2007 navštívil prezident George W. Bush newyorskou burzu..Právě přednesl projev o ekonomice přes ulici ve výše zmíněné Federální hale, kde káral korporace za nadměrné odměňování výkonných orgánů..Netušil, že se národ blíží finanční krizi a nejdelší recesi, jakou zažil od Velké hospodářské krize..Zde je skvělá fotka z toho dne, s laskavým svolením archivů Bílého domu.

Archivy Bílého domu / CC0-PD

Prezidentské platy

Relativně vzato, prezidentské platy jsou docela krotké, v současnosti 400 000 $ ročně..Prezidenti vydělávají peníze, když opouštějí kancelář, lukrativními knihami a poplatky za řeč.

Zatímco tedy prezident může ovlivňovat ekonomiku prostřednictvím politik a hospodářských programů, které mohou mít dopad na akciový trh, pravděpodobně dostane příliš mnoho viny a příliš mnoho úvěrů, když klesne nebo vzroste.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.