Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přesný indikátor nákupu a prodeje

Na konci padesátých let vyvinul George Lane stochastiku, indikátor, který měří vztah mezi závěrečnou cenou emise a jejím cenovým rozpětím po předem stanovené časové období..Stochastika je dodnes oblíbeným technickým ukazatelem, protože je snadno pochopitelná a má vysokou míru přesnosti při určování, zda je čas koupit nebo prodat cenný papír.

klíčové jídlo

  • Stochastika je oblíbeným technickým ukazatelem, protože je snadno srozumitelná a má vysokou míru přesnosti.
  • Stochastika se používá k zobrazení, kdy se akcie přesunuly do pozice překoupené nebo přeprodané.
  • může být prospěšné používat stochastiku společně s oscilátorem, jako je index relativní síly (RSI).

Cenová akce

Předpokladem stochastiky je, že když se akcie vyvíjí směrem nahoru, její uzavírací cena má tendenci obchodovat na horním konci denního rozsahu nebo cenové akce. Cenová akce označuje rozsah cen, za které se akcie obchodují během denní relace. Pokud by se například akcie otevřely za 10 $, obchodovaly se za pouhých 9,75 $ a 10,75 $ a poté se uzavřely na 10,50 $ za den, cenová akce nebo rozmezí by se pohybovaly mezi 9,75 $ (minimum dne) a 10,75 $ (maximum dne). Naopak, pokud má cena pohyb dolů, závěrečná cena má tendenci obchodovat na nízkém rozsahu denního obchodního dne nebo blízko něj.

Stochastics se používá k zobrazení, kdy se akcie přesunuly do pozice překoupené nebo přeprodané. Čtrnáct je matematické číslo nejčastěji používané v časovém režimu. V závislosti na cíli technika může představovat dny, týdny nebo měsíce. Grafik může chtít prozkoumat celý sektor. Pro dlouhodobý pohled na odvětví by grafista začal tím, že se podívá na 14 měsíců obchodního rozsahu celého odvětví.

Index relativní síly

Jack D. Schwager, člen představenstva společnosti Fund Seeder a autor několika knih o technické analýze, používá termín „normalizovaný“ k popisu stochastických oscilátorů, které mají předem určené hranice, a to jak na vysoké, tak na nízké straně..Příkladem takového oscilátoru je index relativní síly (RSI) – oblíbený indikátor hybnosti používaný v technické analýze – který má rozsah 0 až 100. Obvykle je nastaven na rozsah 20 až 80 nebo 30 až 70 rozsah. Ať už se díváte na sektor nebo na individuální problém, může být velmi výhodné používat stochastiku a RSI ve vzájemném spojení.

Stochastika: přesný ukazatel nákupu a prodeje

Vzorec

Stochastika se měří čarou K a čarou D. Ale je to přímka D, kterou pozorně sledujeme, protože bude indikovat jakékoli hlavní signály v grafu. Matematicky vypadá linie K takto:

.

%K.=100×CPL14H14L14kde:CP=Poslední závěrečná cenaL14=Nejnižší cena ze 14 předchozích obchodních relacíH14=Nejvyšší cena za stejných 14 předchozích obchodů begin aligned & % K = 100 times frac CP-L14 H14-L14 \ & textbf where: \ & CP = text Poslední zavírací cena \ & L14 = text Nejnižší cena ze 14 předchozích obchodních relací \ & H14 = text Nejvyšší cena ze 14 předchozích obchodních relací \ & qquad quad text , sessions end zarovnáno

.%K.=100×H14L14CPL14.kde:CP=Poslední závěrečná cenaL14=Nejnižší cena ze 14 předchozích obchodních relacíH14=Nejvyšší cena za stejných 14 předchozích obchodů..

Vzorec pro důležitější linii D vypadá takto:

.

D=100(H3L3)kde:H3=Nejvyšší ze tří předchozích obchodních relacíL3=Nejnižší cena obchodovaná během stejného třídenního dne begin aligned & text D = 100 bigg ( frac H3 L3 bigg) \ & textbf kde: \ & H3 = text nejvyšší ze tří předchozích obchodních relací \ & L3 = text nejnižší cena obchodovaná během stejné třídenní \ & qquad text , období end zarovnáno

.D=100(L3H3.)kde:H3=Nejvyšší ze tří předchozích obchodních relacíL3=Nejnižší cena obchodovaná během stejného třídenního dne..

Tyto vzorce vám ukážeme pouze pro zajímavost. Dnešní grafický software provádí všechny výpočty, čímž je celý proces technické analýzy mnohem jednodušší, a tím i pro průměrného investora vzrušující.

Čtení grafu

K linie je rychlejší než linie D; linka D je pomalejší ze dvou. Investor musí sledovat, jak se linie D a cena emise začínají měnit a přesouvat se do pozice překoupené (nad 80) nebo přeprodané (pod 20). Když se indikátor pohybuje nad 80 úrovněmi, musí investor zvážit prodej akcií. Naopak, investor musí zvážit nákup emise, která je pod hranicí 20 a začíná se zvyšovat se zvýšeným objemem.

V průběhu let mnoho článků zkoumalo „vyladění“ tohoto ukazatele. Noví investoři by se ale měli soustředit na základy stochastiky.

Zdroj: TradeStation

Ve výše uvedeném grafu na eBay se během jarních a letních měsíců roku 2001 představila řada jasných nákupních příležitostí. Existuje také řada indikátorů prodeje, které by upozornily krátkodobé obchodníky. Silný nákupní signál počátkem dubna by investorům i obchodníkům poskytl skvělý 12denní běh, který by se pohyboval od oblasti 30 $ do oblasti 50 $.

Jako příklad pro tato měření se také běžně používá akcie společnosti Microsoft Corporation (MSFT).

Závěr

Stochastics je oblíbeným technickým indikátorem kvůli přesnosti jeho nálezů. Je snadno vnímatelný jak ostřílenými veterány, tak novými techniky a má tendenci pomáhat všem investorům při správném rozhodování o vstupu a výstupu ze svých podniků.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: