Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přeprodané akcie Amazonu viděly krátkodobě skoky až 10%

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Přeprodané akcie Amazonu viděly krátkodobě skoky až 10%

Přeprodané akcie Amazonu viděly krátkodobě skoky až 10%

(Poznámka: Autorem této fundamentální analýzy je finanční spisovatel a manažer portfolia.)

Akcie společnosti Amazon.com Inc. (AMZN) klesly o více než 20% ze svého historického maxima v září, což představuje pokles tržní kapitalizace o 200 miliard dolarů. Ale otlučení investoři si mohou trochu oddechnout. Grafická analýza nyní naznačuje, že akcie se blíží technickému obratu, který by mohl krátkodobě – ​​v příštích několika týdnech – poslat akcie o 10% výše.

Blízko vypuknutí

Graf ukazuje obchodování akcií kolem úrovně technické odolnosti na 1620 $. Pokud by se obchodování s akciemi nad tímto bodem, akcie pravděpodobně vzrostly na 1760 USD z jeho středeční uzavírací ceny 1598 USD. To by byl 10% zisk. Pokud by se akcie nedostaly nad rezistenci na 1620 $, mohla by klesnout až o 8%.

Index relativní síly navíc naznačuje, že akcie mohou růst po dosažení přeprodaných úrovní.

Snížení odhadů

Krátkodobý odchod samozřejmě neznamená, že Amazon bude dlouhodobě postupovat. Po dosažení slabých čtvrtletních výsledků budou akcie pravděpodobně i nadále čelit dlouhodobějším výzvám, přičemž výnosy klesnou pod odhady. Bylo to druhé čtvrtletí v řadě, kdy společnosti chyběly odhady tržeb. Ještě horší je, že analytici ve čtvrtém čtvrtletí snížili své odhady tržeb o 3%.

Klesající celoroční odhady

Možná problematičtější je, že odhady příjmů byly oholeny professional rok 2018 a další dva roky.

Information základních grafů od společnosti YCharts

Hlavní překážkou, které čelí společnost Amazon a její investoři, je ocenění akcií. I přes nedávný prudký pokles se Amazon stále obchoduje vysoko nad historickým ročním forwardovým poměrem cena / prodej na 2,78. Toto bohaté ocenění a pomalejší výhled růstu společnosti naznačují, že akcie čelí tvrdému protivětru dopředu.

Michael Kramer je zakladatelem společnosti Mott Cash Management LLC, registrovaným investičním poradcem a manažerem aktivně spravovaného dlouhodobého portfolia tematického růstu společnosti. Kramer obvykle nakupuje a drží akcie po dobu tří až pěti let. Kliknutím sem zobrazíte životopis Kramera a podíly jeho portfolia. Prezentované informace slouží pouze professional vzdělávací účely a nemají v úmyslu učinit nabídku nebo výzvu k prodeji nebo koupi konkrétních cenných papírů, investic nebo investičních strategií. Investice zahrnují riziko, a pokud není uvedeno jinak, nejsou zaručeny. Před implementací jakékoli zde diskutované strategie se nejprve poraďte s kvalifikovaným finančním poradcem nebo daňovým odborníkem. Na požádání poskytne poradce seznam všech doporučení učiněných během posledních dvanácti měsíců. Minulý výkon neznamená budoucí výkon.

 

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: