Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Překoupeno nebo přeprodáno? Zjistěte pomocí indexu relativní síly

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Překoupeno nebo přeprodáno? Zjistěte pomocí indexu relativní síly

Překoupeno nebo přeprodáno? Zjistěte pomocí indexu relativní síly

Index relativní síly (RSI) popisuje indikátor hybnosti, který měří velikost nedávných cenových změn za účelem vyhodnocení překoupených nebo přeprodaných podmínek v ceně akcie nebo jiného aktiva. Původně vyvinul známý americký technický analytik J. Welles Wilder Jr., který představil koncept ve své klíčové knize z roku 1978 „Nové koncepty v technických obchodních systémech“..RSI je zobrazen jako oscilátor, což je spojnicový graf, který se pohybuje mezi dvěma extrémy. Jeho čtení se může pohybovat od do 100.

Primární trend akcie nebo aktiva je důležitým nástrojem používaným k zajištění správného pochopení údajů indikátoru. Známý tržní technik Constance Brown široce prosazuje myšlenku, že přeprodané čtení na RSI, ke kterému dochází v uptrendu, je pravděpodobně mnohem vyšší než 30% a překoupené čtení na RSI, ke kterému dochází během downtrendu, je mnohem nižší než 70% ...

Tradiční interpretace a použití RSI diktuje, že hodnoty 70 nebo vyšší naznačují, že cenný papír se stává překoupeným nebo nadhodnoceným a může být připraven na zvrácení trendu nebo zpětné stažení ceny. Odečet RSI 30 nebo nižší označuje přeprodaný nebo podhodnocený stav.

Shrnutí

  • Ve financích je index relativní síly (RSI) typem indikátoru hybnosti, který zkoumá tempo nedávných cenových změn, aby určil, zda je akcie zralá pro rally nebo výprodej.
  • RSI používají statistici trhu a obchodníci, kromě dalších technických indikátorů, jako prostředek k identifikaci příležitostí ke vstupu nebo opuštění pozice.
  • Obecně platí, že když RSI překročí horizontální referenční úroveň 30, je to býčí znamení a když se sklouzne pod horizontální referenční úroveň 70, je to medvědí znamení.

Překoupené a přeprodané úrovně

Pokud jde o analýzu trhu a obchodní signály, když se RSI pohybuje nad horizontální referenční úrovní 30, je to považováno za býčí indikátor.

Naopak, RSI, který klesá pod horizontální referenční úroveň 70, je považován za medvědí indikátor. Jelikož některá aktiva jsou volatilnější a pohybují se rychleji než ostatní, jsou hodnoty 80 a 20 také často používanou úrovní překoupenosti a přeprodanosti.

Překoupeno nebo přeprodáno? Zjištění pomocí RSI

Hybnost a index relativní síly

Cena / Oscilátor Divergence

akce na změnu ceny odchylky

Výkyvy selhání

vypuknout

Rozsahy RSI

Během uptrendů má RSI tendenci zůstat statičtější než během klesajících trendů. To dává smysl, protože RSI měří zisky vs . ztráty. V uptrendu bude více zisků, což udrží RSI na vyšších úrovních. V sestupném trendu bude mít RSI tendenci zůstat na nižších úrovních.

Během uptrendu má RSI tendenci zůstat nad 30 a měl by často zasáhnout 70. Během klesajícího trendu je vzácné vidět, že RSI překročí 70 a indikátor často zasáhne 30 nebo méně. Tyto pokyny mohou pomoci určit sílu trendu a zvraty potenciálního bodu. Například pokud RSI není schopen dosáhnout 70 na několik po sobě jdoucích cenových výkyvů během uptrendu, ale pak klesne pod 30, development oslabil a mohl by se obrátit níže.

Opačný craze platí pro klesající development. Pokud klesající trend není schopen dosáhnout 30 nebo níže a poté se shromáždí nad 70, tento klesající pattern oslabil a mohl by se obrátit vzhůru.

RSI Trendline Breaks

Trendové čáry

Indikátory hybnosti: RSI vs. MACD

Stejně jako RSI je klouzavý průměr konvergenční divergence (MACD) indikátorem hybnosti sledujícím pattern, který ukazuje vztah mezi dvěma klouzavými průměry ceny cenného papíru. MACD se vypočítá odečtením exponenciálního klouzavého průměru (EMA) 26 období od EMA 12 období. Výsledkem tohoto výpočtu je řádek MACD.

Devětdenní EMA MACD zvaná „signální linka“ je pak vynesena na horní část MACD linky, která může fungovat jako spouštěč signálů nákupu a prodeje. Obchodníci mohou koupit jistotu, když MACD překročí jeho signální linku, a prodat nebo zkrátit jistotu, když MACD překročí signální linku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: