Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přehled nejkratších ETF

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Přehled nejkratších ETF

Přehled nejkratších ETF

Podle ETF.com se některé z nejkratších fondů obchodovaných na burze (ETF) zaměřují na tak rozmanité prostory, jako jsou junk obligace, maloobchodníci, zemní plyn a polovodiče. Obchodníci se zapojují do „zkratování“, když si půjčují cenný papír, prodávají jej a poté jej kupují zpět později a doufejme, že za nižší cenu. Je to jeden z nejběžnějších způsobů, jak profitovat z poklesu ceny cenného papíru.

Zkratování lze provést u jednotlivých cenných papírů nebo u koše cenných papírů představovaných ETF. V tomto případě investor, který zkratuje ETF, sází, že cenné papíry držené tímto fondem celkově poklesnou. Pokud ano, trader si vydělává peníze pokud ne, a ceny cenných papírů se zvýší, trader by mohl ztratit. (Viz také: Zkratování ETF: zisk nebo nebezpečí?)

Nejkratší ETF je VanEck Vectors Semiconductor ETF. Podle zprávy – která využívá údaje agentury Bloomberg k 24. červenci 2018 – dochází ke zkratu více než 20,2 milionů akcií SMH existuje pouze 9,6 milionů akcií v oběhu. Investoři, kteří zkratují SMH, pravděpodobně očekávali, že cena ETF v budoucnu někdy poklesne. Prozatím jsou však tito investoři pravděpodobně nespokojeni s jejich rozhodnutím SMH se v roce 2018 doposud vrátila o 9% díky většímu nárůstu v technologickém sektoru. (Viz také: Polovodič.)

Další populární ETF mezi investory, kteří mají zájem hrát shortingovou hru, je SPDR S&P Retail ETF. Maloobchod je již dlouho problémovým odvětvím, zejména proto, že investoři se stále více obracejí na on the net obchodníky jako na prostředek nákupu. Cihloví maloobchodníci jako skupina se potýkají s potížemi s tím, že v posledních měsících a letech bylo mnoho obchodů zavřeno. Podle ETF.com je roční návratnost XRT stále působivých 13,56%. To zdůrazňuje širší problém se zkratováním ETF na rozdíl od individuálního jména je ETF navržen tak, aby vyvažoval různé podíly ve snaze maximalizovat výnosy. Jednotlivé akcie v koši ETF, které bojují, mohou být v některých případech přerozděleny nebo dokonce úplně přesunuty. (Další informace: 6 maloobchodních akcií povede, jak ekonomika zrychlí.)

iPath S&P 500 VIX Krátkodobé futures ETN (VXX)

Dalším produktem obchodovaným na burze, který se v roce 2018 běžně zkratuje, je iPath S&P 500 VIX Shorter-Expression Futures ETN. Index volatility Cboe, běžně označovaný jako VIX, je oblíbeným nástrojem professional investory, kteří chtějí měřit volatilitu na trzích. VXX sleduje futures VIX někdo, kdo zkratuje VXX, efektivně zkratuje VIX. Vzhledem k nedávným turbulencím v politickém a makroekonomickém prostoru není divu, že v současné době existuje zájem o zkrat VXX. (Viz také: Jak profitovat z tržní volatility pomocí ETF .)

Čtvrtým produktem obchodovaným na burze na nejvíce zkráceném seznamu v tomto roce je VelocityShares 3X Inverse Silver ETN. Jako inverzní ETN je trochu neobvyklé vidět tento fond na seznamu. Inverzní produkty jsou navrženy jako způsoby, jak vsadit proti částem trhu v jistém smyslu se již pokoušejí dosáhnout stejného účinku jako zkrat. ETF v této kategorii přebírají podkladové krátké pozice když obchodník nakoupí inverzní produkt, tak „zkracuje“ jména v košíku. Proč by investoři zkrátili produkt, který již tímto způsobem šortky?

Inverzní ETF a jejich příbuzní mají tendenci trpět odporem výkonu v důsledku pravidelného vyvážení. V některých případech může tento odpor ve skutečnosti způsobit obrovské ztráty, když produkt nemůže držet krok s tím, co se děje na trhu. Z tohoto důvodu není neobvyklé, že se investoři snaží tyto produkty zkrátit možná je to nejlépe vidět ne jako sázku proti zkrácenému jménu, ale spíše jako sázku proti účinnosti samotného ETF. Z 20 nejkratších ETF za rok je zatím sedm pákových nebo inverzních fondů. (Další čtení najdete na: Rizika investování do inverzních ETF.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: