Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přehled fondu Vanguard Wellington Fund

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Podílové fondy wiki  > Přehled fondu Vanguard Wellington Fund

Přehled fondu Vanguard Wellington Fund

V neustále se měnícím světě investování fond Vanguard Wellington skutečně přežil. Společnost byla založena v roce 1929 a byla prvním vyváženým podílovým fondem ve Spojených státech. Z počáteční investice 100 000 USD se fond Vanguard Wellington rozrostl na více než 112 miliard USD spravovaných aktiv (AUM).

Správci fondů praktikují aktivní správu přidělením 60% až 70% portfolia akciím, zatímco zbytek je investován do primárních nástrojů s pevným výnosem, jako jsou dluhopisy. Fond klade důraz na vysokou kvalitu při výběru akcií a obligací a upřednostňuje akcie společností s velkým kapitálem, které mají konzistentní historii vyplácení dividend.

Fond spravuje skupina Vanguard Group a spravuje ji společnost Wellington Management Enterprise.

Investiční filozofie VWELX

Manažeři společnosti Vanguard se za posledních 30 enable drželi poměrně konzistentní investiční strategie. Wellingtonský fond klade stejnou váhu na přiměřený současný příjem, růst kapitálu a zachování kapitálu. Podle pověsti společnosti Vanguard se fond zaměřuje na vysoce profilované společnosti vyplácející dividendy se silnými ekonomickými příkopy, jejichž akcie mají hodnotové a růstové charakteristiky.

Mezitím se portfolio dluhopisů společnosti VWELX soustředí na vysoce kvalitní podnikové dluhopisy a cenné papíry zajištěné hypotékou, které vydrží turbulence na trhu. Stručně řečeno, Wellingtonův fond Vanguard používá konzervativní přístup, který z něj dělá fond „do každého počasí“ s konkurenceschopnou návratností v určitých tržních cyklech.

Složení portfolia

K únoru 2020 fond přidělil 65,64% svého portfolia akciím, 33,25% dluhopisům a 1,11% krátkodobým rezervám. Mezi jeho nejvýznamnější podíly patřily Microsoft, JPMorgan Chase, Verizon, Bank of America a Alphabet.

Část jejího portfolia s pevným výnosem je silně investována do podnikových dluhopisů s krátkodobými, střednědobými a dlouhodobými schopnostmi. Ve skutečnosti je více než třetina celkové alokace v průmyslových podnicích a čtvrtina ve společnostech poskytujících finanční služby. Část s pevným výnosem je stále vystavena působení amerického ministerstva financí, vládních agentur a cenných papírů krytých hypotékami. Více než 90% držby dluhopisů má investiční stupeň a průměrná doba trvání činí sedm enable, což činí tento fond poněkud citlivý na změny úrokových sazeb.

Správa fondů

Fond spravuje od roku 2000 Edward P. Bousa spolu se třemi dalšími relativně novějšími manažery: Michaelem Stackem, Loren Moran a Danielem Pozenem. Bousa, který má více než 35 allow zkušeností s investováním, dohlíží na kapitálovou část portfolia fondu, ale do důchodu se chystá někdy v roce 2020. Stack a Moran začali fond spravovat v roce 2017, zatímco Pozen začal v roce 2019.

Investiční výkon

K 31. lednu 2020 měl fond průměrný roční výnos 17,73% za období jednoho roku. Za tříleté období končící 31. ledna 2020 vykázal VWELX společnosti Vanguard průměrný roční výnos 10,51%. Za pětileté období měl průměrný roční výnos 8,74%. Za 10 let se fond Vanguard Wellington vrátil od svého vzniku v roce 1929 o 10,12% a průměrně činil výnosy asi 8,33%.

Professional konzistentní historii silných výnosů očištěných o riziko a kompetentního managementu Vanguard Wellington Fund Traders Shares jí společnost Morningstar udělila celkové hodnocení pěti hvězdiček. Fond také získal hodnocení pěti hvězdiček v období tří, pěti a 10 allow.

Investiční podmínky

Pokud jde o poplatky, investiční akcie fondu Vanguard Wellington Fund jsou jedním z nejlevnějších podílových fondů v kategorii mírné alokace. Má poměr čistých výdajů ,25%, což je výrazně nižší než průměrný výdajový poměr ,90% pro jeho investiční kategorii. Fond také nabízí kvalifikovaným investorům akcie admirála, které mají ještě nižší poměr nákladů, ale vyžadují vyšší investice. Fond nemá žádné poplatky za zatížení a přichází s počátečním investičním požadavkem 3 000 USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: