Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přední, zaostávající a shodné ukazatele

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Přední, zaostávající a shodné ukazatele

Přední, zaostávající a shodné ukazatele

Přední vs. zaostávající vs. shodné ukazatele: Jaký je rozdíl?

Ekonomové a investoři neustále sledují známky toho, co je bezprostředně před trhy a pro větší ekonomiku. Nejsledovanějším z těchto ukazatelů jsou ekonomické nebo obchodní statistiky, které jsou sledovány z měsíce na měsíc, a proto naznačují vzorec. Všechny ukazatele spadají do jedné ze tří kategorií:

  • Přední ukazatele se považují za ukazatele směřující k budoucím událostem.
  • Ukazatele zaostávání se považují za potvrzení probíhajícího modelu.
  • Shodné ukazatele se vyskytují v reálném čase a objasňují stav ekonomiky.

Přední ukazatele

Přední ukazatele jsou předstihem professional ekonomy a investory, kteří doufají v předvídání trendů. Výnosy dluhopisů jsou považovány za dobrý přední indikátor akciového trhu, protože obchodníci s dluhopisy předvídají a spekulují o trendech v ekonomice. Jsou to však stále ukazatele a nejsou vždy správné.

Shrnutí

  • Indikátorem může být jakákoli statistika, která se používá k předpovídání a pochopení finančních nebo ekonomických trendů.
  • Přední ukazatele ukazují na možné budoucí události.
  • Indikátory zaostávání mohou potvrdit probíhající vzorec.
  • Shodné ukazatele se vyskytují v reálném čase a pomáhají objasnit stav ekonomiky.

Předním ukazatelem je také začátek nového bydlení. Pokud začne růst bydlení, znamená to, že stavitelé jsou optimističtí ohledně poptávky po nově postavených domech v blízké budoucnosti. Pokud bydlení začne klesat, stavitelé jsou opatrní. To je známkou toho, že prodej domů se zpomaluje, nebo alespoň toho, že se stavitelé obávají, že brzy budou.

Indikátor rtěnky naznačuje, že rostoucí prodej rtěnky je indikátorem problémových časů. Zdá se, že je to pravda.

Celková nabídka peněz, kterou sleduje federální vláda, je složitějším předstihovým ukazatelem. Obecně platí, že pokud je venku spousta peněz, v kapsech spotřebitelů, na bankovních účtech a v bankovních trezorech připravených k investování do rozšiřování podnikání, je to signál, že ekonomika bude silná.

Indikátory zaostávání

Indikátory zaostávání budou známy až po události, ale to je neztrácí. Mohou objasnit a potvrdit vzorec, který se vyskytuje v průběhu času. Míra nezaměstnanosti je jedním z nejspolehlivějších zaostávajících ukazatelů. Pokud se míra nezaměstnanosti zvýšila minulý měsíc a měsíc před tím, znamená to, že se celkové ekonomice daří špatně a může se jí dařit i nadále.

Index spotřebitelských cen (CPI), který měří změny míry inflace, je dalším ostře sledovaným zaostávajícím ukazatelem. Existuje několik událostí, které způsobí více ekonomických zvlnění než zvýšení cen. Zajímavý je jak celkový počet, tak ceny v klíčových odvětvích, jako jsou náklady na palivo nebo zdravotní péči.

Shodné ukazatele

Shodné ukazatele jsou analyzovány a použity, jakmile nastanou. Jedná se o klíčová čísla, která mají podstatný dopad na celkovou ekonomiku.

Osobní příjem je shodným ukazatelem ekonomického zdraví. Vyšší osobní příjmy se shodují se silnější ekonomikou. Nižší počet osobních příjmů znamená, že se ekonomika potýká. Hrubý domácí produkt (HDP) ekonomiky je také shodným ukazatelem.

Zvláštní úvahy o ekonomických ukazatelích

Indikátorem může být jakákoli statistika, která se používá k předpovědi a pochopení finančních nebo ekonomických trendů.

Některé ukazatele, které se v průběhu enable používaly, se zdají bezstarostné, ale ve skutečnosti mají určitou platnost. Indikátor rtěnky vynalezl Leonard Lauder, předseda kosmetické společnosti Estee Lauder. Tvrdil, že rostoucí prodej rtěnky je ukazatelem problémových časů. A měl pravdu.

Nejsledovanějšími indikátory jsou však sociální, obchodní a ekonomické statistiky publikované respektovanými zdroji, včetně různých oddělení vlády United states. Všechny jsou založeny na průzkumech, které se provádějí pravidelně, obvykle jednou za měsíc, což umožňuje sledovat a analyzovat výsledky v průběhu času.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: