Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přední světová finanční města

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Přední světová finanční města

Přední světová finanční města

Co dělá z města finanční centrum?

Finanční centrum nebo finanční centrum označuje město se strategickou polohou, vedoucími finančními institucemi, renomovanými burzami cenných papírů, hustou koncentrací veřejných a soukromých bank a obchodních a pojišťovacích společností. Kromě toho jsou tyto rozbočovače vybaveny prvotřídní infrastrukturou, komunikačními a obchodními systémy a existuje transparentní a spolehlivý právní a regulační režim podporovaný stabilním politickým systémem. Tato města jsou výhodnými cíli professional profesionály kvůli vysoké životní úrovni, kterou nabízejí, spolu s obrovskými příležitostmi k růstu.

Zde je pohled na nejvýznamnější finanční uzly po celém světě, v žádném konkrétním pořadí.

Shrnutí

  • Města, která jsou koncentrací obchodu, obchodování, nemovitostí a bankovnictví, se obvykle stávají globálními finančními uzly.
  • Tato důležitá města zaměstnávají velké množství finančních odborníků a jsou domovem burz cenných papírů a sídla společností pro investiční banky.
  • Mezi příklady z celého světa patří New York, Frankfurt a Tokio.

Londýn

Od středověku je Londýn jedním z nejvýznamnějších obchodních a obchodních center. Město je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Zemi a patří mezi nejpreferovanější místa k podnikání. Kromě bankovních aktivit a pojišťovacích služeb je Londýn známým centrem devizového a dluhopisového obchodování.

Město je obchodním centrem dluhopisů, futures, deviz a pojištění. Centrální banka Spojeného království, Financial institution of England, je druhou nejstarší centrální bankou na světě a nachází se v Londýně. Banka kontroluje měnový systém a reguluje vydávání bankovek ve Velké Británii... ..

Londýn je také sídlem londýnské burzy, která je největší burzou v Evropě..Dalším finančním vzorem je London bullion market place, který spravuje London Bullion Current market Association (LBMA), který je největším světovým trhem pro obchodování se zlatem a stříbrem...

Kvůli nejistotě ohledně brexitu může Londýn nakonec ztratit postavení globálního finančního centra.

Singapur

Z obchodního hlediska spočívá atraktivita Singapuru v jeho transparentním a spolehlivém právním rámci doplňujícím jeho ekonomickou a politickou stabilitu. Malý ostrov v regionu jihovýchodní Asie se ukázal jako jeden ze čtyř asijských tygrů a etabloval se jako hlavní finanční centrum.

Singapur transformoval svou ekonomiku navzdory nevýhodám omezené půdy a zdrojů. Singapur je diverzifikovaný a specializovaný napříč průmyslovými odvětvími, jako jsou chemikálie, biomedicínské vědy, rafinace ropy, strojírenství a elektronika.

Singapur má hluboké kapitálové trhy a je předním trhem v oblasti pojištění a správy majetku. Má disciplinovanou a efektivní pracovní sílu s populací složenou z lidí čínského, malajského a indického původu...

Curych

Curych, největší město ve Švýcarsku, je celosvětově uznáváno jako finanční centrum. Město má neúměrně velké zastoupení finančních institucí a financial institution a vyvinulo se z něj centrum professional pojišťovací společnosti a společnosti spravující aktiva. Režim nízké daně činí z Curychu dobrou investiční destinaci a město přitahuje velké množství mezinárodních společností...

Švýcarská primární burza Six Swiss Trade se nachází v Curychu a je jednou z největších na světě s tržní kapitalizací od července 2020 1,8 bilionu dolarů..Město má silné podnikatelské prostředí a nabízí mnoho pracovních míst ve finančním sektoru. Curych je jedním z nejčistších, nejkrásnějších a nejzločinnějších míst k životu a práci.

New York City

New York, běžně považovaný za finanční kapitál světa, byl zařazen na první místo ve světových finančních centrech podle indexu globálních finančních heart..New York je známý Wall Road, nejvíce se rozvíjejícím akciovým trhem a New York Stock Exchange (NYSE), největší burzou podle tržní kapitalizace...

Město je směsicí různých kultur z celého světa a poskytuje rozmanitou populaci a pracovní sílu. Hostuje některé z největších a nejlepších společností (Fortune 500 a Fortune 1000), největší banky (Goldman Sachs, Morgan Stanley a Merrill Lynch, JP Morgan) a průmyslová odvětví.

Je těžké najít ve světě podnikání velké jméno, které ve městě nemá žádné zastoupení.

Hongkong

Hongkong je klíčovým finančním centrem s vysokým počtem bankovních institucí. Bývalá britská kolonie má také spolehlivý právní systém pro obyvatele i společnosti a je domovem mnoha společností spravujících fondy.

Hongkong těží ze své strategické polohy. Již více než století je město prostředníkem obchodu mezi Čínou a světem. Hongkong je tedy po United states of america druhým největším obchodním partnerem v Číně...

V jeho prospěch také přispěla blízkost k ostatním zemím v regionu. Hongkong má efektivní a transparentní soudní a právní systém s vynikající infrastrukturou a telekomunikačními službami. Má zavedený příznivý daňový systém s velmi nízkými a nízkými daňovými sazbami, což zvyšuje jeho atraktivitu. Hongkongská burza je šestým největším na světě...

Chicago

Chicago vděčí za svou slávu trhu s deriváty, který začal na Chicago Board of Trade (CBOT) v roce 1848 obchodováním s komoditními futures. Jedná se o nejstarší burzu futures na světě a druhou největší podle objemu za národní indickou burzou cenných papírů... ..

Chicagská společnost Possibilities Clearing Corporation (OCC) vymaže všechny americké opční smlouvy..Chicago je ředitelstvím více než 400 velkých korporací a stát Illinois má více než 30 společností z žebříčku Fortune 500, z nichž většina sídlí v Chicagu. Mezi tyto společnosti patří State Farm Insurance, Boeing, Archer Daniels Midland a Caterpillar...

Chicago je také jednou z nejrůznějších ekonomik, které vynikají od inovací v oblasti řízení rizik přes informační technologie až po výrobu professional zdraví. Další finanční pozoruhodností je Federální rezervní banka v Chicagu.

Tokio

Tokio je hlavním městem třetí největší ekonomiky na světě a významným finančním centrem..Město je sídlem mnoha největších světových investičních lender a pojišťovacích společností. Je také centrem telekomunikačního, elektronického, rozhlasového a vydavatelského průmyslu v zemi.

Japonská burzovní skupina (JPX) byla založena 1. ledna 2013 spojením skupiny Tokijská burza cenných papírů (TSE) a burzy cenných papírů v Ósace..Burza měla k červenci 2020 tržní kapitalizaci 5,5 bilionu dolarů..Nikkei 225 a TOPIX jsou hlavními indexy sledujícími bzučení na TSE.

Tokio se znovu a znovu řadí mezi nejdražší města na světě.

Frankfurt

Frankfurt je domovem Evropské centrální banky (ECB) a Deutsche Bundesbank, centrální banky Německa. Má jedno z nejrušnějších letišť na světě a je adresou mnoha špičkových společností, národních a mezinárodních bank.

V roce 2014 se Frankfurt stal prvním evropským platebním uzlem renminbi..Frankfurter Wertpapierbörse, frankfurtská burza, patří k největším světovým burzám. Od července 2020 měla tržní kapitalizaci 2 biliony dolarů..Skupina Deutsche Börse provozuje frankfurtskou burzu...

Šanghaj

Šanghaj je třetí nejlidnatější město na světě, hned za Tokiem a Dillí..Čínská vláda počátkem roku 2009 oznámila svou ambici přeměnit Šanghaj na mezinárodní finanční centrum do roku 2020.

Šanghajská burza cenných papírů (SSE) je nejvýznamnějším čínským trhem s akciemi z hlediska obratu, obchodovatelné tržní hodnoty a celkové tržní hodnoty. SSE měla od července 2020 tržní kapitalizaci 6 bilionů dolarů..SSE přímo řídí Čínská regulační komise pro cenné papíry (CSRC)..Burza je považována za omezující, pokud jde o kritéria obchodování a zařazení na seznam.

Závěr

Některé finanční uzly, které byly v minulosti nespornými vůdci, nyní čelí tvrdé konkurenci ze strany stávajících hráčů a začínajících a živých účastníků. Výše uvedený seznam naznačuje, kde se hlavní finanční centra nacházejí, a existuje mnoho dalších jmen, včetně Toronta, Soulu, Bostonu, Ženevy, San Franciska, Sydney, Lucemburska a Dubaje.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web