Průvodce » Brokeři » Přední definice

Přední definice

Přední běh: Přehled

Front-operating je obchodování s akciemi nebo jinými finančními aktivy od brokera, který má vnitřní znalosti o budoucí transakci, která má podstatně ovlivnit její cenu. Zprostředkovatel může také provést front-run na základě znalostí zasvěcených osob, že se jeho firma chystá vydat klientům doporučení ke koupi nebo prodeji, které téměř jistě ovlivní cenu aktiva.

Toto využívání informací, které dosud nejsou veřejné, je téměř ve všech případech nezákonné a neetické.

Přední pojezd se také nazývá tailgating.

Jak funguje přední běh

Zde je přímý příklad front-runningu: Řekněme, že makléř dostane příkaz od významného klienta na nákup 500 000 akcií společnosti XYZ Co. . Makléř odloží požadavek na minutu a nejprve nakoupí nějaké akcie XYZ professional své vlastní osobní portfolio. Poté je provedena objednávka klienta. Makléř okamžitě prodá akcie XYZ a získá zisk.

Shrnutí

  • Front-managing je nezákonný a neetický, když obchodník jedná podle interních informací.
  • Přímý příklad entrance-runningu nastane, když broker využije znalostí o pohybu na trhu, které dosud nebyly zveřejněny.
  • Existují šedé oblasti. Trader může akcie koupit nebo prodat a poté zveřejnit jejich odůvodnění. Transparentnost a poctivost jsou klíčové.

Tato forma entrance-runningu je nezákonná a neetická. Makléř dosáhl zisku na základě informací, které nebyly veřejně známy. Zpoždění v provedení mohlo klienta dokonce stát peníze.

Entrance-working je podobný obchodování zasvěcených osob, s malým rozdílem v tomto případě, že makléř pracuje spíše pro zprostředkování klienta než professional podnikání klienta.

Využití doporučení analytiků

Další taktikou entrance-runningu je jednání na doporučení analytika, které dosud nebylo zveřejněno.

Analytici pracují v oddělené divizi od makléře a soustřeďují se na hodnocení potenciálu jednotlivých společností za účelem poradenství klientům společnosti. Neustále vydávají doporučení „koupit“, „prodat“ nebo „zadržet“ pro konkrétní akcie. Ty nejdříve směřují přímo ke klientům, poté je vyzvednou finanční média a jsou široce uváděny.

Makléř, který jedná na základě tohoto doporučení za účelem osobního zisku dříve, než se dostane ke klientům společnosti, má přední postavení.

Tady je nějaká šedá oblast. Například profesionální krátký prodejce může nashromáždit krátkou pozici a poté zveřejnit důvody professional zkratování akcií. To se zdá být nebezpečně blízké verzi schématu „pump-and-dump“, kde spekulant hypesportuje (nebo ukořistí) investici pro osobní zisk.

Existuje však rozdíl. Krátký prodejce v tomto příkladu odhaluje osobní finanční podíl v době doporučení. A informace sdělené krátkým prodejcem odráží spíše skutečný pohled na vyhlídky na zkrácenou akcieu založený na faktech, než klam, jehož cílem je uvést v omyl.

Rejstřík vpředu běží

Forma front-operating v indexových fondech je běžná a není nezákonná.

Indexové fondy sledují finanční index zrcadlením portfolia indexu. Složení indexu se pravidelně mění, aby bylo možné jej přesně vyvážit, protože akcie, které jej tvoří, se dramaticky mění v ceně nebo když jsou akcie přidávány nebo odebírány z indexu. To nutí manažery fondu nakupovat nebo prodávat některé komponenty indexu.

Obchodníci sledují ceny těchto akcií a vědí, kdy indexový fond aktualizuje své složky. Obchod podpoří nákupem nebo prodejem akcií, aby získali výhodu.

To není nezákonné, protože tyto informace jsou k dispozici všem těm, kteří věnují pozornost.

Příklad spuštění indexu vpředu

Index Regular & Poor’s 500 (S&P 500) přidal do svých holdingů v roce 2015 společnost American Airways Group Inc. , nutit jeho cenu nahoru.

Akcie společnosti American Airlines se v době, kdy byly oficiálně uvedeny v indexu, zvýšily o 11%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování