Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Poznámka k poptávce s proměnnou sazbou (VRDN)

Poznámka k poptávce s proměnnou sazbou (VRDN)

Co je poznámka k poptávce s proměnnou sazbou?

Variabilní poptávkový list (VRDN) je dluhový nástroj, který představuje vypůjčené prostředky, které jsou splatné na požádání a naběhnou úroky na základě převládající sazby na peněžním trhu, jako je primární sazba. Úroková sazba použitelná na vypůjčené prostředky je specifikována od počátku dluhu a obvykle se rovná zadané sazbě peněžního trhu moreover zvláštní marži.

VRDN se také označuje jako povinnost s proměnlivou sazbou (VRDO).

Vysvětlení poznámky k poptávce s proměnnou sazbou (VRDN)

Variabilní poptávkový list (VRDN) je dlouhodobý komunální dluhopis nabízený investorům prostřednictvím fondů peněžního trhu. Dluhopisy umožňují samosprávě půjčit si peníze na dlouhou dobu a zároveň platit krátkodobé úrokové sazby investorům. Jelikož jsou VRDN vydávána v minimálních částkách 100 000 USD, mohou menší investoři investovat do VRDO pouze nepřímo prostřednictvím fondů peněžního trhu.

Vzhledem k tomu, že úrokové sazby peněžního trhu, jako je základní sazba banky, jsou v čase proměnlivé, je variabilní také úroková sazba vztahující se na poznámku o poptávce s proměnnou sazbou. Pokaždé, když se převládající sazba peněžního trhu změní, je odpovídajícím způsobem upravena úroková sazba poznámky poptávky s proměnlivou sazbou. Úroková sazba na VRDN se obvykle upravuje denně, týdně nebo měsíčně tak, aby odrážela aktuální prostředí úrokových sazeb.

Jak název napovídá, poznámky o poptávce s proměnlivou sazbou jsou splatné na vyžádání, protože mají vloženou možnost prodeje. To znamená, že investor nebo věřitel fondů může požádat o splacení celé částky dluhu podle svého uvážení a prostředky musí být splaceny, jakmile bude vznesena poptávka. V závislosti na funkci poptávky připojené k těmto dluhovým nástrojům může být investor povinen poskytnout jednodenní nebo sedmidenní oznámení o nabídce cenných papírů finančnímu zprostředkovateli, jako je správce nebo agent professional remarketing. Z důvodu funkce poptávky je datum splatnosti VRDN považováno spíše za datum dalšího uvedení, než za datum konečné splatnosti.

Další vlastností VRDN, která z něj činí atraktivní investiční možnost pro investory na peněžním trhu, je vylepšení úvěru, které podporuje poznámku o poptávce. Vylepšení úvěru je funkce přidaná k cennému papíru za účelem zlepšení jeho úvěrového profilu a zmírnění rizika selhání podkladových aktiv. Vydavatelé VRDN využívají úvěrová vylepšení prostřednictvím akreditivů (LOC) od vysoce hodnocené finanční instituce, která slouží jako poskytovatel likvidity poslední occasion a zavázala se podporovat včasné splácení úroků a splácení jistiny z nabízených cenných papírů. Dokud je finanční instituce poskytující akreditiv solventní, obdrží trader platbu. Z tohoto důvodu má úroková sazba na VRDN tendenci odrážet krátkodobý úvěrový ranking banky poskytující akreditiv, spíše než obec vydávající VRDN. Další formou posílení úvěru, kterou lze použít ke snížení rizika selhání, je smlouva o nákupu záložního dluhopisu, kterou obvykle poskytuje renomovaná banka.

Poznámky k poptávce s proměnlivou sazbou produkují výnosy, které mají nízkou korelaci s akciemi a dluhopisy, což z nich dělá dobré investice pro diverzifikaci portfolia. Kromě toho jsou čísla VRDN vydávaná obcemi obecně osvobozena od federálních daní. Mnoho čísel je také osvobozeno od státních daní ve státě vydání.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování