Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Povolená definice blockchainů

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Povolená definice blockchainů

Povolená definice blockchainů

Co je povolený blockchain?

Povolené blockchainy lze považovat za další systém zabezpečení blockchainu, protože udržují vrstvu řízení přístupu, aby umožňovaly provádění určitých akcí pouze určitými identifikovatelnými účastníky. Z tohoto důvodu se tyto blockchainy liší od veřejných a soukromých blockchainů.

Shrnutí

  • Povolené blockchainy poskytují další úroveň zabezpečení oproti typickým blockchainovým systémům, jako je bitcoin, protože vyžadují vrstvu řízení přístupu.
  • Tyto blockchainy jsou zvýhodňovány jednotlivci, kteří vyžadují zabezpečení, identitu a definici purpose v blockchainu.
  • Povolené blockchainy nejsou tak běžné jako jiné veřejné blockchainy, jako jsou bitcoiny a jiné kryptoměny.

Jak povolený blockchain funguje

Blockchain lze vytvořit a získat k němu přístup několika způsoby. Existují určité další blockchainy, které potřebují speciální oprávnění ke čtení, přístupu a zápisu informací o nich. Vnitřní konfigurace takových blockchainů řídí transakce účastníků a definuje jejich function, ve kterých může každý účastník přistupovat k blockchainu a přispívat k němu.

Může také zahrnovat udržování identification každého účastníka blockchainu v síti. Takové blockchainy se nazývají blockchainy s oprávněním.

Povolené blockchainy se také liší od soukromých blockchainů, které umožňují účast v síti pouze známým uzlům. Například banka může provozovat soukromý blockchain provozovaný prostřednictvím určeného počtu uzlů uvnitř banky. Naproti tomu oprávněné blockchainy mohou komukoli umožnit připojení k síti, jakmile bude definována jeho identita a position.

Příklady povoleného blockchainu

Například bitcoin, nejpopulárnější blockchain kryptoměny, umožňuje komukoli účastnit se sítě jako plný uzel nebo přispívající miner. Kdokoli může převzít roli jen professional čtení nebo provádět legitimní změny blockchainu, jako je přidání nového bloku nebo udržování úplné kopie celého blockchainu. Takové blockchainy – které umožňují stejná a otevřená práva všem účastníkům – se nazývají otevřené, veřejné nebo neoprávněné blockchainy.

Povolené blockchainy jsou také populární mezi průmyslovými podniky a podniky, professional které je důležitá bezpečnost, identita a definice rolí. Například výrobce vyrábějící produkt může používat oprávněný blockchain, který se také stará o správu dodavatelského řetězce. Transakce, které se vyskytnou na takovém blockchainu, však mohou zahrnovat také logistické partnery, finanční banky a další prodejce zapojené do procesu akcieování a financování.

Technicky správně koncipované blockchainové sítě s oprávněním jsou ty, které mají vrstvu řízení přístupu zabudovanou do blockchainových uzlů.

Tyto externí strany, i když jsou součástí celé sítě, nemusí znát cenu, za kterou výrobce dodává produkty různým klientům. Použití povolených blockchainů umožňuje takové implementace omezené na purpose.

Vývojář, který vytváří blockchain s povolením, se může rozhodnout zpřístupnit několik vybraných záznamů, jako je název produktu a množství transakce, které si mohou všichni přečíst. Cenu transakce však mohou zobrazit pouze vybraní účastníci. Další implementace mohou zahrnovat omezení účastníků působit jako uzly v síti, což zvyšuje zabezpečení sítě.

Všechna taková oprávnění a údržba profilů je zpracována touto vrstvou řízení přístupu. Liší se od neoprávněných nebo veřejných blockchainových sítí, které nemají kontrolní vrstvu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web