Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Post-Trade zpracování

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Post-Trade zpracování

Post-Trade zpracování

Co je submit-trade zpracování?

Postobchodní zpracování nastává po dokončení obchodu. V tomto okamžiku kupující a prodávající porovnávají obchodní údaje, schvalují transakci, mění záznamy o vlastnictví a zajišťují převod cenných papírů a hotovosti. Postobchodní zpracování je obzvláště důležité na trzích, které nejsou standardizovány, například na mimoburzovních trzích.

Jak funguje write-up-trade zpracování

Postobchodní zpracování je důležité v tom, že ověřuje podrobnosti transakce. Trhy a ceny se pohybují rychle transakce jsou prováděny rychle, často okamžitě. Mnoho obchodů s cennými papíry se provádí po telefonu schopnost chyb je inherentní i přes dovednosti obchodníků. Stále častěji jsou obchody prováděny vysokou frekvencí pouze počítači. Šance na malé chyby sloučení zůstává vysoká.

Poobchodní zpracování umožňuje kupujícímu a prodávajícímu cenných papírů tyto chyby vykořenit a opravit. Kromě shody s podrobnostmi objednávek nákupu a prodeje zahrnuje poobchodní zpracování přesouvání záznamů o vlastnictví a autorizaci platby.

Obchodní zúčtování a vypořádání

Po provedení obchodu vstoupí transakce do takzvaného období vypořádání. Během vypořádání musí kupující provést platbu za cenné papíry, které zakoupil, zatímco prodávající musí doručit získané zabezpečení. V závislosti na typu zabezpečení se data vypořádání budou lišit. Jako příklad toho, jak fungují information vypořádání, řekněme, že trader kupuje akcie společnosti Amazon (AMZN) v pondělí 28. ledna 2019. Makléř okamžitě po jeho vyplnění strhne z účtu investora celkovou cenu objednávky, ale standing akcionáře Amazonu bude v záznamech společnosti professional investora vyřešen až ve středu 30. ledna. V té době by se trader stal akcionářem záznamu.

Jakmile se obchod vypořádá a na váš účet budou připsány prostředky z jakéhokoli prodeje akcií nebo jiného typu cenného papíru, může se investor rozhodnout prostředky vybrat, znovu investovat do nového cenného papíru nebo zadržet částku v hotovosti na účtu. Professional ty, kteří chtějí vyplatit část zisku (nebo to, co zbylo ze ztráty), zkontrolujte, zda váš makléř nabízí převody na váš bankovní účet pomocí Automated Clearing Property (ACH) nebo bankovním převodem.

T + 2

Zúčtovací období professional postobchodní zpracování akcií a několika dalších aktiv obchodovaných na burze. V březnu 2017 SEC zkrátila období vypořádání z T + 3 na T + 2 dny, aby odrážela vylepšení technologie, vyšší objemy obchodování a změny v investičních produktech a obchodní situaci.

Zúčtování je proces sladění nákupů a prodejů různých opcí, futures nebo cenných papírů, jakož i přímý převod finančních prostředků z jedné finanční instituce do druhé. Proces ověřuje dostupnost příslušných finančních prostředků, zaznamenává převod a v případě cenných papírů zajišťuje dodání jistoty kupujícímu. Nevypořádané obchody mohou mít za následek riziko vypořádání, a pokud obchody nevymazají účetní chyby, mohou dojít ke ztrátě skutečných peněz.

Out trade je obchod, který nelze umístit, protože byl přijat výměnou s protichůdnými informacemi. Přidružený clearinghouse nemůže vypořádat obchod, protože údaje předložené stranami na obou stranách transakce jsou nekonzistentní nebo rozporuplné.

Shrnutí

  • Postobchodní zpracování nastává po dokončení obchodu.
  • V tomto okamžiku kupující a prodávající porovnávají obchodní údaje, schvalují transakci, mění záznamy o vlastnictví a zajišťují převod cenných papírů a hotovosti.
  • Postobchodní zpracování obvykle zahrnuje zúčtovací období a zahrnuje zúčtovací proces.
  • OTC obchody, které se nespoléhají na centralizované clearingové domy, budou muset vypořádat své vlastní obchody, což vystavuje riziku protistrany a riziku vypořádání.

Příklady poobchodního zpracování

Na platformě NYSE Bonds Platform, po dokončení obchodu, jsou do NSCC zasílány všechny obchody s obligacemi, které jsou způsobilé k obchodování s obligacemi Have confidence in & Clearing Company (DTCC) / Nationwide Securities Clearing Corporation (NSCC), aby odpovídaly obchodním údajům kupujících i příslušných prodejců. Podrobnosti jsou přenášeny prostřednictvím RIO.

Article-trade služby se v poslední době dostaly do popředí jako prostředek pro finanční firmy k diverzifikaci jejich příjmových toků. Díky kombinaci nových předpisů, standardizace derivátů a zvýšené potřebě složitějších zpracovatelských opatření v důsledku růstu alternativních aktiv jsou postobchodní služby oblastí, ve které mají některé firmy šanci předstihnout konkurenci.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web