Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Porterových 5 sil na Under Armour

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Porterových 5 sil na Under Armour

Porterových 5 sil na Under Armour

Porterův model pěti sil je užitečný nástroj, který potenciální investoři používají k analýze odvětví, ve kterém určitá společnost působí. Design vyvinutý profesorem Harvard Business Faculty Michaelem E. Porterem v roce 1979 se používá k analýze a identifikaci pěti konkurenčních sil, které utvářejí každé odvětví a určují jeho silné a slabé stránky.

Design analyzuje a identifikuje konkurenci v tomto odvětví, potenciál nových účastníků v tomto odvětví, sílu dodavatelů, sílu zákazníků a hrozbu substitučních produktů. Poskytuje investorům šanci dozvědět se o dynamice konkurenceschopnosti odvětví, aby lépe identifikovali investiční příležitost professional konkrétní akcie tím, že se podívají na faktory mimo finanční metriky společnosti, jako jsou poměry cena / zisk (P / E). Tento článek analyzuje výrobce a prodejce sportovního oblečení Beneath Armour pomocí Porter’s 5 Forces.

Shrnutí

  • Hlavními konkurenty Armouru jsou Nike a Adidas, oba historicky vydělali mnohem vyšší tržby než UA.
  • Přestože jsou překážky vstupu do odvětví sportovního oblečení velmi vysoké, UA si úspěšně našla své místo na trhu tím, že marketingovala především americký fotbal.
  • Inovace společnosti UA v použitých materiálech jí pomáhá vyhnout se nevýhodě nákupu stejných materiálů za nižší objem a vyšší cenu než u konkurence.
  • Společnost dokázala vytvořit svou značku prostřednictvím dohod o podpoře a odvrátit hrozbu náhradních produktů.

Less than Armour: Přehled

Beneath Armour (UA) vyrábí a prodává oděvy, sportovní zboží a doplňky. Společnost působí v odvětví sportovního oblečení – vysoce konkurenceschopného odvětví charakterizovaného rychlým růstem a silnou poptávkou spotřebitelů. Podle společnosti Statista měl světový trh se sportovním oblečením v roce 2019 odhadovanou hodnotu 181 miliard dolarů a do roku 2025 se předpokládá, že dosáhne více než 207 miliard dolarů.

Společnost se sídlem v Baltimore v Marylandu byla založena v roce 1996 Kevinem Plankem, který je výkonným předsedou. Plank zahájil podnikání ze suterénu své babičky. Společnost vstoupila na burzu v listopadu 2005, kdy začala obchodovat na Nasdaq pod symbolem UARM. V prosinci 2006 společnost Under Armour skočila na newyorskou burzu (NYSE).

Společnost vykázala 1% nárůst tržeb za celý rok 2019 z předchozího roku na 5,3 miliardy USD, zatímco čistý zisk za fiskální rok činil 92 milionů USD. K 30. dubnu 2020 činila tržní kapitalizace společnosti 4,2 miliardy USD.

UA je relativně mladá společnost a čelí výzvě konkurovat dlouholetým průmyslovým gigantům, jako jsou Nike a Adidas.

Below Armour in the Industry

Underneath Armour se musí spolehnout na špičkovou inovaci produktů a jedinečné marketingové techniky, aby mohl konkurovat. Její vývoj produktů a marketingové techniky dokazují, že UA byla na přední linii měnící se konkurenční dynamiky ve svém oboru.

Strategická rozhodnutí managementu společnosti UA dokazují její touhu stát se lídrem v oblasti inovací produktů a marketingu. Například společnost utratila značné peníze na akvizice – zejména na společnosti zabývající se mobilními technologiemi, jako je MyFitnessPal v roce 2015 – za účelem spolupráce se sportovci a efektivnějšího vytváření hlubších vztahů ke značkám. Jeho schopnost inovovat a poskytovat zvýšenou vnímanou hodnotu svým zákazníkům je nezbytná pro budoucí úspěch díky intenzivní konkurenci, které čelí.

Konkurence v průmyslu

I když neexistuje nedostatek společností vyrábějících sportovní oblečení, které soutěží s UA v určitých tržních mezerách, jen několik společností má naprostou velikost a zavedené distribuční kanály, aby konkurovaly ve všech produktových řadách nabízených UA. Největší z těchto konkurentů jsou Nike a Adidas. Obě jsou starší společnosti s vyššími celkovými ročními tržbami než UA.

Tržby společnosti Nike za fiskální rok 2019 dosáhly 39,1 miliardy USD. Naproti tomu Adidas vykázal za stejné období tržby 23,6 miliard USD. Tržní limity obou trhů k 30. dubnu 2020 činily 135,6 miliard USD, respektive 44,5 miliard USD. Zatímco rozdíly jsou obrovské, UA zaznamenala výraznou míru růstu. Ačkoli to nemusí být tak rozmanité, pokud jde o produkty nebo pokud jde o proniknutí na mezinárodní trh, UA byla úspěšná téměř ve všech podsekcích odvětví, do kterých vstoupila.

Potenciál nových účastníků

Překážky vstupu diverzifikované společnosti vyrábějící sportovní oblečení jsou obecně velmi vysoké. Vyvíjet produkty, vyrábět je s kvalitou a dostupností a tlačit produkty do příslušných distribučních kanálů vyžaduje značné množství finančního a lidského kapitálu. Od ledna 2019 byla UA nejnovější případovou studií významného nového účastníka v odvětví sportovního oblečení a prokázala, že může být úspěšná.

Dosažení velikosti a tržního podílu společnosti, jako je Nike, trvá roky nebo dokonce desetiletí.

Je vysoce možné, aby nové společnosti vstoupily do menších mezer v tomto odvětví. Například nový účastník může najít úspěch v marketingu inovativního produktu professional jeden konkrétní activity, jako je golfing nebo tenis. UA to udělala tím, že primárně uvedla na trh americký fotbal a vytvořila lepší tričko základní vrstvy, než jaké bylo v té době k dispozici na trhu. Je pravděpodobnější, že určité segmenty odvětví budou alespoň v blízké budoucnosti náchylné k novým konkurentům než celé odvětví.

Síla dodavatelů

Dodavatelé v atletickém oděvním průmyslu často prodávají materiály konkurenčním společnostem. Větší odběratelé získávají od těchto dodavatelů levnější ceny objednáváním většího množství než menší společnosti. Například Nike může být schopna nakoupit exponenciálně více bavlny na trička než UA a vyjednat podstatně nižší cenu. To může částečně vysvětlit, proč má UA obecně tendenci mít produkty s vyšší cenou než Nike.

Ale společnost UA byla extrémně inovativní v materiálech, které používá, a to vytvořením různých patentovaných směsí látek, které získává od třetích stran, čímž se odlišuje od konkurence. To také pomáhá společnosti vyhnout se nevýhodě nákupu stejných materiálů za nižší objem a vyšší cenu než u konkurence.

Síla zákazníků

Zákazníci mají rozhodně širokou škálu možností nákupu oblečení a doplňků pro své oblíbené sporty. Díky on the internet nakupování mohou zákazníci rychle a snadno nakupovat za nejnižší cenu podobného produktu. S ohledem na to je pro společnost, jako je UA, zásadní vytvářet produkty, za které jsou zákazníci ochotni zaplatit prémii za běžné a cenově konkurenceschopné zboží.

Výzkum ukazuje, že zákazníci také nakupují na základě uznání značky a asociace. To je důvod, proč společnosti jako Nike skvěle zaplatily obrovské částky peněz sponzorům sportovců – zákazníci vnímají hodnotu na základě asociací. S ohledem na tuto skutečnost začala společnost UA utrácet obrovské dolary, aby podepsala jedny z nejlepších sportovců na světě, kteří budou zastupovat její značku. Společnosti se v roce 2013 podařilo zachytit šampiona NBA a MVP Stephena Curryho a v roce 2010 quarterbacka Toma Bradyho.

Hrozba náhradních produktů

Oblečení je základní položka, která je vždy v poptávce. Jak celosvětový zájem o activity stále roste, očekává se, že vzroste poptávka po atletickém oblečení a doplňcích. U každého produktu vždy existuje hrozba, že vstoupí jako náhrada inovativnější verze. V průmyslu UA je však pro společnost obtížné úspěšně vytvořit mnoho takových náhradních produktů napříč různými sporty.

Například vlajková loď UA s pružnou košili v základní vrstvě většinou nahradila standardní bavlněná trička, která dříve nosili sportovci. Společnost UA dokázala tento raný úspěch a uznání značky využít k vytvoření dalších produktů, ale rozšíření a rozšíření si vyžádalo čas a investice.

Styl a módní stylish také hrají v tomto odvětví významnou roli. Zatímco čistá funkce může být jediným faktorem, který profesionální sportovec považuje, každodenní spotřebitel se stará mnohem více o vzhled a styling. Toto je mnohem subjektivnější oblast a může být náchylnější k tomu, aby se jiné značky staly populárními.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: