Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Porozumění investování do filmů

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Porozumění investování do filmů

Porozumění investování do filmů

Půvab Hollywoodu přináší vize nóbl večírků, hobnobingu s bohatými a slavnými, udílení cen a oblékání devíti. Bývaly doby, kdy jen mocní zábavní magnáti mohli dát své peníze do filmových podniků ale už ne. Ve skutečnosti může existovat způsob, jak se zapojit do akce a investovat do potenciálního úspěchu či neúspěchu filmů.

Investice přímo do filmu může znít okázale, ale ve skutečnosti to může být složité a riskantní úsilí. Hledání správných talentů, správa výrobních nákladů a hledání správného distributora jsou jen některé z překážek, které investoři sdílejí, jak se výroba pohybuje vpřed. Nejtěžší je však odhadnout osobní rozmar diváka a hlas kritiků. Koneckonců, chuť je nestálá. Příběh se širokou přitažlivostí v jednom desetiletí by mohl v příštím padnout naplocho. Pokud se filmu povede dobře, může otevřít možnosti franšízy, ale pokud propadne, může si vyžádat řadu obětí – od studií až po kariéru herců.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, co budete muset zvážit, než se zbavíte těžce vydělaného těsta, a jak se můžete zapojit do akce.

Shrnutí

  • Investice do filmů může být lukrativní a okouzlující, ale je to také sofistikovaný a vysoce riskantní podnik.
  • Než investujete do jakéhokoli projektu, ujistěte se, že provedete náležitou péči a prozkoumáte projekt, producenti, talent a potenciální diváci.
  • Zvážit non-public fairness nebo hedgeové fondy, které se specializují na investice do zábavy, pokud máte dost na investování, nebo se podívejte na zdroje crowdfundingu pro obecné projekty.

Úvahy před investováním

Než začnete uvažovat o investování svých peněz do něčeho jako filmový projekt, ujistěte se, že provedete náležitou péči. Nejprve si položte následující otázku:

  • Jaká je reputace producenta?
  • Jaké zkušenosti má?
  • Jaký expertise je do projektu zapojen? Mají odvolání?
  • Jaká je kvalita scénáře nebo scénáře?
  • Kdo další investuje?

Podpora někoho, kdo nemá prokázané zkušenosti, je podobná investici do podílového fondu s nováčkovými manažery portfolia.

Zeptejte se sami sebe, zda film osloví široký trh. Pokud je určen pouze pro divácké publikum, existuje velká šance, že své peníze můžete potopit. Blockbusterové mají tendenci mít širokou přitažlivost, zatímco zahraniční filmy, dokumenty a malé obrázky mají tendenci mít méně. Samozřejmě existují významné výjimky, například Spike Lee „She’s Gotta Have It“ a držitel ceny Oscara za nejlepší film z roku 2016 „Moonlight“. Filmy s náboženským poselstvím nebo filmy s více intelektuálním humorem mohou být pro distributora také těžkým prodejem, protože jejich publikum je obvykle velmi úzké.

Co když film nemá talent na seznam A? To by mohl být problém, i když někdy je movie sám o sobě talentem – pomyslete na „Slum Pet dog Millionaire“. Rozpoznání jména se také může lišit v závislosti na tom, kam se jeho vydání zaměřuje. Zjistěte více o vizi režiséra. Osamocené moi se může stát osudným, jako tomu bylo v případě „Nebeské brány“, která se ani zdaleka nevrátila k útěku z nákladů na útěk, které vznikl jeho perfekcionistickému režisérovi Michaelovi Ciminovi.

Jsou zájmy filmaře správně sladěny s distributorem a investory, nebo je velká část výnosů ve prospěch filmaře? Je investice spravedlivé uspořádání?

Investiční prostředky professional profesionály

Pokud máte k dispozici dostatek peněz, zvažte personal fairness a cesta zajišťovacích fondů do Hollywoodu. Tyto investiční nástroje se staly nejběžnější professional přímé investice do filmových podniků. To však bohužel obvykle znamená, že se mohou přihlásit nenároční investoři. Rizika takového podniku mohou být značná a často se lépe hodí pro rodinný úřad nebo institucionálního investora. Pokud můžete – a uděláte – jít touto cestou, máte spoustu potenciálu vzhůru i dolů. Vždy zkontrolujte všechny nabídkové dokumenty, které musí odpovídat platným zákonům o cenných papírech.

Takzvané „břidlicové financování“ je přístup zajišťovacích fondů k řízení rizik a generování návratnosti. Tento přístup jednoduše znamená investici do portfolia filmů, nikoli do jediné produkce. Prostřednictvím diverzifikace přichází vhodnější rovnováha mezi rizikem a návratností. To, jaké filmy jsou zahrnuty do portfolia, může záviset na tom, jak prostřednictvím filmových studií funguje úsilí o spolufinancování fondu s produkční a distribuční společností. Součástí výzvy je rozpletení neprůhledných finančních účtů prostřednictvím náležité péče při hledání větší transparentnosti.

Crowdsourcing pro běžného investora

Pro běžného investora existuje jiná cesta. Crowdfunding se stal velmi populární formou investování pro mnoho filmových magnátů a rád, a skvělý způsob, jak filmaři získat kapitál od široké skupiny mecenášů. Filmaři, kteří možná neměli snadný přístup ke kapitálu, to nyní dělají získáváním malého množství peněz od velmi velké skupiny lidí. Motion picture Trader a The Film Fund jsou jen dva příklady crowdfundingových stránek souvisejících s filmem, které právě běží.

Než slíbíte své těžce vydělané úspory filmovému projektu, měli byste také provést náležitou péči – stejně jako u jakékoli jiné investice. Koneckonců, projekt může znít dobře na papíře, ale musíte se stále dívat na jemné detaily. Prozkoumejte projekt (y), personál a jejich záznamy. A nezapomeňte zkontrolovat, co filmař slibuje jako návrat. Někteří mohou místo velké odměny předat nějaké filmové zboží jako poděkování.

Samozřejmě můžete investovat nepřímo do filmového průmyslu. Akcie související se zábavou jsou skvělou volbou professional investování, ale pamatujte, že tento producentský kredit nezískáte. Společnosti jako Lions Gate, Viacom, Netflix, Disney a Amazon produkují velkorozpočtové filmy. A protože jsou obecně diverzifikovaní ve své nabídce v zábavním průmyslu, existuje velká šance, že můžete zmírnit část rizika investic na akciovém trhu.

Klauzule a zvláštní úvahy

Jakýkoli návrh investice do filmového projektu by měl být vyhotoven písemně a měl by obsahovat rozhodčí doložku pro nákladově efektivnější řešení sporů. Filmaři mohou považovat za užitečné mít takovou doložku při jednání s finančně silnějšími distributory, aby chránili zájmy bývalého subjektu.

Producent by měl mít také dluhopis dokončení, což je záruční dluhopis, který začíná platit za překročení nákladů, místo aby investoři nesli břemeno špatného řízení projektu nebo špatné předpovědi. U crowdfunderů je třeba zvážit různé možnosti získávání finančních prostředků, v závislosti na scénáři a rozpočtu. Správně prováděné daňové pobídky jsou dalším generátorem příjmů, pokud ocas pobídky nepotřese filmovým psem.

Tvůrce by si měl během fáze získávání finančních prostředků do filmu uložit peníze. To pomáhá zajistit transparentnost a odpovědnost. Pokud se nezíská dostatek prostředků, měly by se vrátit investorům. Všechny tyto úvahy poukazují na potřebu, aby investor pracoval s profesionálem se zkušenostmi ve filmovém průmyslu.

Pokud jde o výnosy, měly by být výnosy z filmu použity na splacení investorů všech jejich investic a dluhů, které vznikly jako první, a to před ostatními zúčastněnými stranami. Tento proces je podobný návratu základu nebo hlavní investice. Sdílení článků nebo návratnost investice je dalším článkem v řetězci. Rozkol je často vyrovnaný mezi producentem a investory. Hvězdy, spisovatelé a režisér filmu jsou placeni ze zisků producenta.

Závěr

Samotné filmové investice se samy o sobě jeví jako třída aktiv – nesouvisí s ostatními typy investic. Filmy jsou do jisté míry odolné vůči recesi, protože i v těžkých dobách lidé stále potřebují kvalitní zábavu. takže nepřestanou chodit do kina nebo je streamovat on the net.

Byly tedy filmy komoditizovány? Zvažte, jak snadný je přístup k oblíbenému filmu. Divadlo je pouze prvním z několika distribučních kanálů, které zahrnují kabelovou televizi, net a další streamovací zásuvky. Snadná dostupnost obsahu ukradla pochod k zážitku v kině a vytvořila více toků příjmů a vyšší ziskovost.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: