Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Porovnání ropných a plynárenských provozů proti proudu

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Investice do ropy  > Porovnání ropných a plynárenských provozů proti proudu

Porovnání ropných a plynárenských provozů proti proudu

Produkce ropy a zemního plynu proti proudu: Přehled

Termíny „těžba ropy a zemního plynu před a za“ se vztahují k umístění ropné nebo plynárenské společnosti v dodavatelském řetězci. Společnosti v ropném a plynárenském průmyslu jsou obvykle rozděleny do jedné ze tří skupin, a to upstream, downstream a midstream. Některé společnosti jsou považovány za „integrované“, protože kombinují funkce dvou nebo tří skupin.

Předcházející těžba ropy a zemního plynu je prováděna společnostmi, které identifikují, těží nebo produkují suroviny. Následné společnosti na těžbu ropy a zemního plynu jsou blíže ke koncovému uživateli nebo spotřebiteli. Zde je pohled na těžbu ropy a zemního plynu na před a po proudu, jejich jednotlivé funkce a jakou roli hrají v širším dodavatelském řetězci.

Předcházející těžba ropy a zemního plynu

Předřazená těžba ropy a zemního plynu a operace identifikují ložiska, vrtají studny a získávají suroviny z podzemí. Často se jim také říká průzkumné a produkční společnosti. Toto odvětví zahrnuje také související služby, jako je provoz vrtných souprav, studie proveditelnosti, pronájem strojů a těžba chemických dodávek.

Shrnutí

  • Produkce ropy a zemního plynu na předním a na druhém konci se týká umístění ropné nebo plynové společnosti v dodavatelském řetězci.
  • Předcházející těžba ropy a zemního plynu je prováděna společnostmi, které identifikují, těží nebo produkují suroviny.
  • Následná těžba ropy a zemního plynu se zabývá cokoli, co souvisí s postprodukcí ropy a zemního plynu.
  • Midstream hyperlinks upstream and downstream and consists of transportation and storage expert services.

Mnoho z těch, kteří jsou zaměstnáni v horní části průmyslu, zahrnují geology, geofyziky, provozovatele servisních plošin, strojírenské firmy, vědce a dodavatele seismických a vrtných prací. Tito lidé jsou schopni lokalizovat a odhadnout zásoby před zahájením jakékoli skutečné vrtací činnosti.

China National Offshore Oil Company a Schlumberger (SLB) jsou příklady velkých společností, které se zaměřují na služby na předcházejícím trhu. Mnoho z největších předcházejících operátorů jsou významné diverzifikované ropné a plynárenské společnosti, jako je Exxon-Mobil (XOM).

Následná těžba ropy a zemního plynu

Čím blíže je ropná a plynárenská společnost k zásobování spotřebitelů ropnými produkty, tím dále se říká, že v tomto odvětví je dále. Následnými operacemi jsou ropné a plynové procesy, ke kterým dochází po fázi výroby až k místu prodeje.

Předcházející a následné ropné a plynové operace

Toto odvětví ropného a plynárenského průmyslu – poslední krok ve výrobním procesu – představují rafinerie zpracovatelů ropy a zemního plynu, kteří přinášejí použitelné produkty koncovým uživatelům a spotřebitelům. Rovněž se zabývají marketingem a distribucí produktů ropy a zemního plynu. Jednoduše řečeno, následný trh s ropou a zemním plynem je cokoli, co souvisí s postprodukcí ropy a zemního plynu.

Mnoho produktů, které spotřebitelé používají každý den, pochází přímo z následné výroby, včetně nafty, zemního plynu, benzínu, topného oleje, maziv, pesticidů, léčiv a propanu.

Operace na středním toku spojují subjekty na horním a dolním toku a většinou zahrnují služby professional přepravu a skladování zdrojů pro zdroje, jako jsou plynovody a systémy shromažďování.

Mezi společnosti zapojené do navazujícího procesu patří ropné rafinerie, distributoři ropných produktů, petrochemické závody, distributoři zemního plynu a maloobchodní prodejny. Mnoho významných navazujících společností je také diverzifikovaných a zapojuje se do všech úrovní výrobního procesu. Mezi příklady navazujících společností patří přední americké rafinerie Marathon Petroleum (MPC) a Phillips 66 (PSX). Phillips 66 byl původně součástí mateřské společnosti ConocoPhillips (COP), dokud se větší ropná společnost v roce 2012 nerozhodla vyčlenit následný obchod...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: