Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Podíl společností Tesla a Apple mohl za 12 měsíců zvýšit cenu o 33%: eToro

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Brokeři novinky  > eToro  > Podíl společností Tesla a Apple mohl za 12 měsíců zvýšit cenu o 33%: eToro

Podíl společností Tesla a Apple mohl za 12 měsíců zvýšit cenu o 33%: eToro

Dnešní rozdělení akcií společností Tesla a Apple by mohlo být podle investorské platformy eToro pro více aktiv pozitivní professional investory, kteří jsou ochotni držet své akcie příštích dvanáct měsíců.

Společnost eToro konkrétně věří, že hodnota akcií společností Tesla a Apple by v roce následujícím po rozdělení mohla vzrůst o více než třetinu. Prognóza je výsledkem analýzy, která k průměru zjistila údaje za 60 enable. Cenové podíly hlavních značek se tak za 12 měsíců po rozdělení akcií zvýšily o více než 33 procent.

Doposud nejrozmanitější publikum na FMLS 2020 – kde se finance setkávají s inovacemi

Rozdělení akcií se obvykle provádí za účelem snížení ceny jejich akcií, čímž jsou atraktivnější pro nové investory. Později dnes stávající akcionáři Tesly získají pět akcií za každou akcii, kterou vlastní, zatímco akcionáři Apple dostanou čtyři za každou, kterou vlastní.

Díky pohybu cen akcií společností Tesla a Apple v letošním roce není dnešní rozdělení přesně překvapením. Cena společnosti Tesla vzrostla kolem 2 200 $ za akcii (oproti 430 $ 2. ledna), zatímco cena akcií společnosti Apple dosáhla 500 $.

přes eToro

Dnes je značka Tesla vůbec první rozdělená, zatímco Apple rozděluje své akcie již popáté

I když je to poprvé, co Tesla rozdělila své akcie, je to popáté, co Apple rozdělil své akcie.

Když Apple v minulosti rozdělil své akcie, došlo k několika do očí bijícím výsledkům: cena akcií společnosti Apple vzrostla o 36,4 procenta a 58,2 procenta za 12 měsíců po rozdělení akcií v červnu 2014 a únoru 2005.

Navrhované články

CAPEX.com představuje zcela nová ocenění Přejít na článek >>

Na druhé straně akcie Apple klesly za 12 měsíců po rozdělení akcií v červnu 2000 o 61 procent, což činí průměrný růst cen Apple po rozdělení pouze o 10,4 procenta.

Tentokrát se zdá, že rozdělení bude pozitivní věc: eToro uvedlo, že od té doby, co Apple a Tesla oznámily své rozdělení, obě společnosti zaznamenaly nárůst objemu obchodování a rostoucích cen: Tesla se vyšplhala asi na 47 procent, zatímco Apple se posunul až 30 procent.

Otevřete si dnes obchodní účet s těmito doporučenými makléři

Zatímco samotné rozdělení nebude mít žádné přímé účinky na tržní kapitalizace společností, eToro říká, že rozdělení akcií může hrát důležitou emocionální roli pro investory. “Je to spíše psychologický faktor professional retailové investory,” uvedlo prohlášení Finanční magnáti řekl.

Například „s poklesem současných hodnot bude cena akcií Tesly snížena na přibližně 400 USD, což se investorům může zdát mnohem atraktivnější než její současná cena 2 000 USD, protože může být považována za dostupnější pro jednotlivé investory.“

přes eToro.

Psychologická job, kterou čísla hrají, byla v minulosti pozorována na různých trzích. Někteří analytici například přispěli bojem bitcoinů o překročení 10 000 dolarů z psychologických důvodů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: