Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Pochopení konopí pro lékařské účely vs. rekreačních zásob konopí

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Pochopení konopí pro lékařské účely vs. rekreačních zásob konopí

Pochopení konopí pro lékařské účely vs. rekreačních zásob konopí

Léčebné konopí vs. rekreační akcie konopí: Přehled

Investoři i společnosti byli z trhu s konopím nadšení. Kdysi na okraji finančního světa se nyní konopné společnosti stále více prosazují a hlavní společnosti skákají na marihuanu.

Uruguay plně legalizoval banku v roce 2013, následovanou Kanadou, která tak učinila v roce 2018. Mnoho dalších zemí však postupovalo pomalu, částečně kvůli stigmatu spojenému s marihuanou. Droga stále zůstává nelegální na federální úrovni ve Spojených státech, ale postoje se mění na státní úrovni. Colorado se stalo prvním americkým státem, který legalizoval marihuanu, a nyní více než 30 států přijalo politiku zaměřenou na konopí.

Ale i když sektor získává významné zisky na akciovém trhu, hodnocení akcií marihuany pro investory je stále zbarveno minulými stereotypy. Pro některé investory je těžké naskočit do akce, i když slibují velké zisky.

Odvětví je obecně rozděleno na dva trhy: trh s marihuanou professional léčivé přípravky a trh s marihuanou professional rekreační účely. Jak napovídají jejich názvy, oba mají aplikace v různých průmyslových odvětvích a uspokojují různé trhy. Akcie lékařské marihuany představují společnosti zabývající se výzkumem a vývojem léčby určitých zdravotních stavů, zatímco společnosti zabývající se rekreačním konopím zajišťují produkty, které nemají lékařské účely. Místo toho uživatelé jejich produktů hledají to nejlepší, co přichází s kouřením, konzumací nebo pitím konopí.

V závislosti na rizikovém profilu investora a časovém horizontu jsou akcie pro společnosti z obou trhů atraktivní, protože představují příležitost k růstu, podobnou té, která existovala pro technologické akcie.

Shrnutí

  • Lékařská marihuana, používaná k léčbě stavů a ​​příznaků, byla legalizována více než 30 státy, ale stále je považována za kontrolovanou látku na federální úrovni v United states
  • Rekreační marihuana je určena pro větší trh a má mnoho aplikací od piva naplněného marihuanou po kávu a cigarety.
  • Podle průzkumu se očekává, že na trhu s rekreačním konopím dojde k vyšším výdajům, ale jsou silně zdaněny.

Akcie lékařské konopí

Léčebné konopí je druh terapie předepsané lékaři professional širokou škálu zdravotních stavů a ​​příznaků. Z tohoto důvodu musí pacient získat lékařský předpis, než získá přístup k léčbě konopím. Doposud byl tento lék používán k léčbě Alzheimerovy choroby, různých forem rakoviny, různých stavů duševního zdraví, roztroušené sklerózy, nevolnosti a bolesti.

Léky, které obsahují marihuanu, mohou najít významné uplatnění ve státní zdravotní péči. Výzkumná práce Ashley Bradforda a W. Davida Bradforda z University of Georgia z roku 2016 zjistila, že prodej léků na předpis professional léky proti bolesti „významně poklesl“ ve státech, které legalizovaly lékařskou marihuanu. „Celkové národní snížení programu Medicare a výdaje na registraci, když státy implementovaly zákony o lékařské marihuaně, byly v roce 2013 odhadovány na 165,2 milionu dolarů ročně,“ napsali autoři.

Lékařská marihuana byla nějakým způsobem legalizována více než 30 státy (od května 2019). Existují však omezení kvůli tomu, jak je droga vnímána na federální úrovni. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (Food and drug administration) schválil čtyři léky s chemickými látkami podobnými těm, které se nacházejí v rostlině konopí, včetně přípravku Epidiolex, léku používaného k léčbě vzácné a těžké formy epilepsie u dětí. Ale jako celek musí agentura ještě schválit lékařskou marihuanu. Je to proto, že Americká protidrogová správa (DEA) stále uvádí marihuanu jako kontrolovanou látku.

Navzdory tomu se toto odvětví pohybovalo kupředu. Výzkum provedený v roce 2018 uvedl, že Sanofis Aventis (SNA) a Merck (MRK) patří mezi nejlepší držitele patentů souvisejících s konopím. A společnostmi, které se v současné době podílejí na užívání marihuany professional lékařské použití, jsou GW Prescribed drugs (GWPH), Tilray (TLRY), Corbus Prescription drugs (CRBP), Cara Therapeutics (CARA) a Zynerba Pharmaceuticals (ZYNE).

Podle průzkumu trhu ArcView a analytiky BDS Analytics se výdaje na legální konopí chystají celosvětově vzrůst o 230% z 9,5 miliard dolarů v roce 2017 na 31,3% miliard v roce 2022, z čehož se 33% očekává v odvětví marihuany pro léčení. Většina z této částky bude utracena ve Spojených státech.

Jak se to všechno hromadí pro investory? Základní rámec professional hodnocení akcie lékařské marihuany zůstává podobný jako ve farmaceutickém průmyslu, což znamená, že investoři by se měli zaměřit na akcieování společností drogami a výdaji na výzkum. Vzhledem k tomu, že výzkum v oblasti konopí je relativně nový, lze předpokládat, že návratnost investic professional investory v tomto odvětví bude ve srovnání s rekreační marihuanou delší. Vezměme si v kontextu, že společnost GW Prescribed drugs strávila 19 enable výzkumem konopných chemikálií, než získala první schválení léků na začátku tohoto roku.

Vstup na trh je stejně snadný jako v jakémkoli jiném odvětví. Investoři mohou zvážit nákup akcií ve výzkumných společnostech nebo ve společnostech, které v současné době mají na trhu léčivou marihuanu, jak je uvedeno výše. Mnohé z nich jsou obchodovány na burzách cenných papírů, jako je Toronto Stock Exchange (TSX), zatímco mnoho z nich je obchodováno přes přepážku (OTC).

Další možností je považovat fond obchodovaný na burze (ETF) za tak omezený, jaký je na trhu. Tyto nástroje obchodují stejně jako akcie, ale sdružují aktiva, jako jsou akcie, dluhopisy nebo komodity. Alternativní sklizeň ETF zahrnuje společnosti jako GW Pharmaceuticals a Tilray a k 28. květnu 2019 se obchodovala za 33,23 USD.

Uruguay a Kanada jsou jediné dvě země, které professional své občany plně legalizovaly jak léčebné, tak rekreační konopí.

Rekreační akcie marihuany

I když byla lékařská marihuana nejprve legalizována a již má podobu distribuční infrastruktury ve formě lékařských výdejen, rekreační marihuana je určena širšímu publiku a má větší vzpomínku na veřejnou paměť. Tento náskok se promítá do potenciálně většího trhu s tímto druhem marihuany a odráží se ve statistikách exponenciálního růstu společností zapojených do tohoto sektoru.

Odvětví rekreační marihuany používá professional své produkty primárně THC (tetrahydrokanabinol), psychoaktivní látku, která je zodpovědná za vysokou hladinu pocházející z kouření marihuany. Má více aplikací napříč produkty, od piva naplněného marihuanou po kávu a cigarety. Místo toho, aby měl lékařské účely, toto odvětví prodává to, čím je marihuana známá a kterou vyhledává mnoho uživatelů.

Podle výše uvedené zprávy vydané společností ArcView Industry Exploration a BDS Analytics se 67% celosvětových výdajů na konopí očekává v rekreačním průmyslu – což je pro investory velkým lákadlem. Federální legalizace rekreační marihuany je však nezbytná, než trh může dosáhnout svého skutečného potenciálu.

Široká škála produktů professional rekreační marihuanu má v sobě háček: vysoké daně. Například Colorado účtuje 15% spotřební daň za prodej od kultivátorů maloobchodníkům a dalších 15% daň z obratu. Díky tomu je finální produkt z marihuany poměrně drahý. Společnosti zapojené do produktů pro rekreační marihuanu budou muset ve svých rozvahách účtovat významné regulační poplatky od vlád.

Stejně jako lékařská marihuana existují v sektoru rekreačního konopí k dispozici akcie a další investice. Nejvýznamnější společností zabývající se rekreační hrou na marihuanu je kanadský hráč Canopy Advancement (CGC). Cena akcií se 28. května 2019 uzavřela na 44,64 USD a měla tržní kapitalizaci 14,84 miliardy USD. Canopy Advancement vykázal celkové roční příjmy ve výši 77,9 milionu USD za rok 2018, ve srovnání s 39,9 miliony USD z předchozího roku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web