Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Pochopení akcií s malou a velkou kapitalizací

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Pochopení akcií s malou a velkou kapitalizací

Pochopení akcií s malou a velkou kapitalizací

Významů velkých a malých čepic se obecně rozumí jejich názvy. Akcie s velkým kapitálem – označované také jako akcie s velkým kapitálem – jsou akcie větších společností. Akcie s malou tržní kapitalizací jsou naopak akcie menších společností. Štítky, jako jsou tyto, mohou být často zavádějící, protože mnoho lidí vychází z předpokladu, že si mohou vydělat peníze pouze investováním do akcií s velkým stropem. A to nemůže být dále od pravdy – zvláště v dnešní době. Pokud si neuvědomíte, jaké velké malé kapitálové akcie se staly, přijdete o dobré investiční příležitosti.

Akcie s malou kapitalizací jsou považovány za dobré investice kvůli jejich nízkému ocenění a potenciálu růst do akcií s velkou kapitalizací, ale definice malé kapitalizace se postupem času změnila. To, co bylo v roce 1980 považováno za velkou čepici, je dnes dnes čepice. Tento článek definuje limity a poskytne další informace, které pomohou investorům porozumět pojmům, které jsou často považovány za samozřejmost.

Shrnutí

  • Akcie s malou kapitalizací by neměly být přehlíženy při sestavování rozmanitého portfolia.
  • Akcie s velkou kapitalizací nemusí vždy znamenat vyšší návratnost investic.
  • Akcie s malou kapitalizací mají obecně tržní kapitalizaci ve výši 300 až 2 miliardy dolarů a je známo, že překonávají své konkurenty s velkou kapitalizací.

Škálování akcie

Než uděláme cokoli jiného, ​​musíme nejprve definovat slovo cap – což je zkratka pro velká písmena. Celý termín je však tržní kapitalizace nebo tržní kapitalizace. Toto je tržní odhad celkové dolarové hodnoty nesplacených akcií společnosti. Chcete-li získat toto číslo, musíte vynásobit cenu akcie počtem nesplacených akcií. Je však třeba mít na paměti, že i když se jedná o běžnou koncepci tržní kapitalizace, ve skutečnosti musíte k výpočtu celkové tržní hodnoty společnosti přidat tržní hodnotu některého z veřejně obchodovaných dluhopisů společnosti.

Tržní kapitalizace ukazuje velikost společnosti, což je něco, co zajímá většinu investorů. Je to proto, že obecně poukazuje na několik klíčových charakteristik společnosti, včetně jejího hodnocení rizik. Přestože se hodnota akcií s malou kapitalizací může u jednotlivých makléřů lišit, dnes je všeobecná shoda v tom, že mají tržní kapitalizace v rozmezí od 300 do 2 miliard dolarů.

Jedna mylná představa lidí o malých společnostech je, že jsou začínajícími společnostmi nebo jsou to jen zcela nové subjekty, které vypukají. Ale to nemůže být dále od pravdy. Mnoho společností s malou tržní kapitalizací je jako jejich větší protějšky v tom, že mají dobré výsledky, jsou dobře zavedené a mají skvělé finanční prostředky. A protože jsou menší, ceny akcií s malou kapitalizací mají větší šanci na růst. To znamená, že mají mnohem větší potenciál pro investory rychleji vydělávat peníze.

Pochopení malých a velkých společností

The Significant Boys

Akcie s velkou kapitalizací se týkají největších veřejně obchodovaných společností s tržními kapitalizacemi nad 10 miliard dolarů, jako jsou General Electric a Walmart. Těmto společnostem se také říká akcie s modrým čipem – společnosti s historií spolehlivých výnosů, solidní reputace a silných financí. Zatímco společnosti jako tyto mají tendenci podávat dobrý výkon a poskytovat bezpečné výnosy investorům, nemůžete to použít jako přikrývku pro všechny velké společnosti. Někteří investoři mají mylnou představu, že trh s velkými stropy přichází s mnohem menším rizikem než jiné, menší akcie kvůli jejich hodnotě. Ve finanční historii se vyskytlo několik případů, které ukazují na pravý opak – Enron je jen jedním příkladem. Slouží k prokázání, že čím jsou větší, tím těžší padají.

Společnost, která byla miláčkem energetického průmyslu, byla předmětem účetního skandálu. Společnost používala účetnictví při označování trhu (MTM), aby společnost vypadala, že je mnohem výnosnější, než ve skutečnosti byla. Její dceřiné společnosti ztrácely peníze, ale společnost nadále skrývala své ztráty a dluhy, přičemž k maskování toxických aktiv používala podrozvahové subjekty. Společnost se vzepřela a nakonec podala návrh na konkurz. Klíčoví zaměstnanci, včetně generálního ředitele Jeffrey Skillinga a účetní společnosti, čelili trestním stíháním.

Lekce? Jen proto, že je to velká čepice, neznamená to, že je to vždy skvělá investice. Stále musíte udělat svůj průzkum, což znamená hledat jiné, menší společnosti, které vám mohou poskytnout skvělý základ pro vaše celkové investiční portfolio.

Dow vs. Nasdaq: Průměrný tržní strop professional Dow zůstává mnohem větší než průměrný tržní strop professional Nasdaq 100.

Žebříčky

Definice velkých nebo velkých společností a akcií s malou společností se mezi makléřskými společnostmi mírně liší a postupem času se měnily. Rozdíly mezi definicemi zprostředkování jsou relativně povrchní a záleží jen na společnostech, které leží na okrajích. Klasifikace je důležitá professional hraniční společnosti, protože podílové fondy používají tyto definice k určení, které akcie mají nakupovat.

Aktuální přibližné definice jsou následující:

  • Mega Cap: Tržní kapitalizace ve výši 200 miliard USD a více
  • Massive Cap: 10 miliard dolarů a více
  • Střední kapitalizace: 2 až 10 miliard dolarů
  • Malá kapitalizace: 300 až 2 miliardy dolarů
  • Micro Cap: 50 až 300 milionů dolarů
  • Nano Cap: Méně než 50 milionů $

Tyto kategorie se postupem času zvyšovaly spolu s tržními indexy. A je důležité si uvědomit, že tyto definice jsou proměnlivé a nejsou pevné. Například v několika kruzích jsou akcie s tržními limity vyššími než 100 miliard $ považovány za mega čepice. Na začátku 80. let měla velká kapitálová populace tržní kapitalizaci ve výši 1 miliardy USD. Dnes je tato velikost považována za malou. Uvidí se, jestli tyto definice také deflují, když to trh dělá.

Řazení čísel

Akcie s velkou kapitalizací získávají většinu pozornosti Wall Avenue, protože právě tam najdete lukrativní podnikání v oblasti investičního bankovnictví. Akcie s velkou kapitalizací tvoří většinu akciového trhu ve Spojených státech, a proto tvoří jádro portfolia mnoha investorů.

Akcie Mega cap mají naopak tendenci se v číslech měnit. V roce 2007 existovalo 17 těchto akcií, ale jejich počet se do roku 2010 snížil na méně než pět kvůli zhroucení hypotéky v roce 2008 a velké recesi. V letech 2017 a 2018 došlo k opětovnému oživení akcií mega cap a monstra jako Apple (AAPL) dosáhly historických maxim tržních kapitalizací. Celkový počet existujících mega cap akcií zatím professional rok 2019 není k dispozici.

Ale co malé čepice? Nezapomeňte, že to, že mají menší tržní kapitalizaci, ještě neznamená, že nenajdete hodnotu nebo skvělé výnosy. Ve skutečnosti lze velkou část hodnoty na akciovém trhu najít prostřednictvím akcií s malou kapitalizací, protože mají jedny z nejsilnějších záznamů v historii. Mnoho z nich má také tendenci překonávat své vrstevníky.

Sečteno a podtrženo

Velké a malé štítky jsou také připevněny k hlavním burzám a indexům, což také vede ke zmatku. Dow Jones Industrial Common (DJIA) je považován za skládající se pouze z akcií velkých společností, zatímco Nasdaq je často považován za složený z akcií malých společností. Tato vnímání byla obecně pravdivá před rokem 1990, ale od té doby se změnila. Od technologického rozmachu se tržní kapitalizace burz a indexů liší a překrývají.

Štítky, jako jsou malé i velké, jsou subjektivní, relativní a časem se mění. Massive nemusí vždy znamenat méně riskantní, ale significant cap jsou akcie, které analytici z Wall Street nejvíce sledují. Tato pozornost však obecně znamená, že v aréně velkých společností neexistují žádné hodnotové hry.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: