Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Plavejte se žraloky jako burzovní makléř

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Plavejte se žraloky jako burzovní makléř

Plavejte se žraloky jako burzovní makléř

Stát se makléřem není snadné. Proces může být intenzivní a stresující. Přesto se mnoho absolventů vysokých škol chce připojit. Ale jak to mohou dělat? Existuje definovaná cesta? Tento článek se zabývá těmito otázkami a poskytuje vhled do této lákavé kariéry.

Co je zapotřebí být makléřem

Být makléřem zní jako okouzlující práce – máme hollywoodské filmy jako např Wall Road a Vlk z Wall Streetu poděkovat za to. Faktem však je, že mnoho makléřů v prvním roce skončí v podnikání, protože práce vyžaduje dlouhé hodiny a odhodlání a může být velmi stresující. Pokud uvažujete o vstupu do profese, nejprve proveďte vyhledávání duší. Zjistěte, zda máte chuť a trpělivost dělat to, co je potřeba, abyste byli úspěšní.

I když se k tomu, abyste se stali makléřem, nevyžadují žádné zvláštní osobnostní rysy, úspěšní registrovaní zástupci mají obecně vnitřní snahu uspět. Dělá jim také produktivní dny a mohou je odmítnout. Jedná se o důležité vlastnosti vzhledem k tomu, že většinu dne makléře tráví telefonování, psaní e-mailů, odesílání zpráv a nabízení nápadů na akcie klientům. Dalšími nezbytnými dovednostmi jsou schopnost prodávat, efektivně komunikovat a vysvětlovat ostatním finanční koncepty, které jsou někdy obtížně pochopitelné.

Ačkoli kurzy, on-line školení a semináře mohou zlepšit komunikační schopnosti a prodej, často to vyžaduje čas a peníze. Proto je obvykle nejlepší, když tyto dovednosti již máte před vstupem do pole.

(Chcete-li zjistit, kam byste se ve finančním světě hodili, podívejte se Volba profese ve finančním průmyslu.)

Jaký typ vzdělání je zapotřebí?

Vysokoškolské vzdělání je obecně nutností, protože konkurence v získávání určitých firem a vzdělávacích programů může být intenzivní. Neexistují žádné konkrétní obory nebo tituly, které by vám zaručily práci, ale absolventi, kteří se specializují na finance, budou pravděpodobně mít nohu nahoru. Kromě toho magisterský titul pomáhá kandidátovi vyniknout, což znamená, že se člověk naučil další dovednosti v oblasti komunikace a financí.

(Možná budete také chtít číst Měli byste se vrátit na obchodní školu?)

Nalezení firmy, která se dobře hodí

Hledejte společnosti, které mají renomované a strukturované vzdělávací programy. Tyto společnosti mohou být užitečné při výuce prodejních technik, dovedností v oblasti řízení času a vstupů a výstupů v tomto odvětví.

Tyto informace najdete na internetu a na webových stránkách jednotlivých firem. Můžete také přejít na pracoviště a získat podrobné informace o nabídkách pro účastníky a souvisejících vzdělávacích programech. Kromě toho zvažte společnosti, které dobře odpovídají vaší osobnosti a preferencím. Například jako potenciální makléř zvažte, zda chcete pracovat pro velkou, mezinárodně známou firmu nebo menší firmu.

Někdy se makléři, kteří začínají u větších firem, cítí jako malé ryby ve velmi velkém rybníku. Kromě toho mohou malí regionální makléřští prodejci poskytovat vyšší provizi s teplejší a přátelštější kulturní atmosférou. Nevýhodou menší firmy je však to, že přistání zákazníků nebo zajištění důvěry ve vaši firmu může být pro její méně známý název obtížnější.

(Tipy, jak získat přijetí do požadovaného vzdělávacího programu, si přečtěte Zapojte se do vzdělávacího programu professional makléře.)

Zkoušky ze série 7 a 63

I když vás najme firma, neexistuje žádná záruka, že se stanete plně fungujícím makléřem. Chcete-li to provést, musíte nejprve složit konkrétní zkoušky:

  • Zkoušku ze série 7 berou začínající makléři. Jedná se o obecnou licenci na cenné papíry, která umožňuje jednotlivci prodávat cenné papíry, jako jsou akcie...
  • Zkouška Collection 63 se zaměřuje na státní zákony a předpisy...
  • Od října 2018 budou potenciální makléři také povinni složit novou úvodní zkoušku Securities Field Essentials (SIE)...

Aspirující makléři by měli pochopit, že tyto zkoušky nejsou snadné a makléřská firma, která vás sponzoruje, očekává, že projdete.

(Potřebujete pomoc se složením zkoušek? Naše Řada 7 a Řada 63 Průvodci zkouškami mají potřebné informace.)

Jak vybudovat klientskou základnu

To, že jste možná složili zkoušky a oficiálně jste se stali obchodníkem s cennými papíry, ještě neznamená, že můžete sedět a odpočívat. Naopak to znamená, že vaše práce teprve začíná. Nyní se musíte zaměřit na sestavení knihy podnikání.

Existuje mnoho způsobů, jak vyhledat nové klienty. Některé z nich zahrnují:

  • Přístup k databázi telefonů a začátek „úsměvu a vytočení“, což znamená uskutečňování studených hovorů za účelem otevření účtů.
  • Natáhl se k seznamu předkvalifikovaných vyhlídek, které by rozběhly podnikání. Ty mohou být poskytnuty vaší firmou nebo zakoupeny od marketingových firem.
  • Klepnutím na příbuzné nebo přátele získáte doporučení.
  • Využívání členství v organizacích, jako je místní obchodní komora, za účelem vytváření sítí a setkávání s potenciálními klienty.

(Číst Cílení na ideální zákazníky zjistit, proč nejbohatší klienti nemusí být vždy nejlukrativnější.)

Závěr

Celý tento proces může být velmi časově náročným a nákladným dobrodružstvím. Jako budoucí makléř zvažte možné úsilí a to, zda máte trpělivost a myšlení, abyste se této výzvy mohli chopit. Pamatujte na čas a úsilí potřebné k dosažení takového postavení. Máte-li štěstí nebo dostatečnou motivaci k tomu, abyste měli potřebnou schopnost, vezměte si srdce – i když to není professional každého, být obchodníkem s cennými papíry může být velmi prospěšná práce.

(Další informace si přečtěte Příprava na kariéru makléře nebo obchodníka.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: