Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměny strategie » Pět nejvíce soukromých kryptoměn

Pět nejvíce soukromých kryptoměn

Kryptoměny si získaly popularitu díky několika faktorům, včetně soukromí a anonymity. Některé z nich pomáhají uživatelům utajit jejich totožnost a jejich transakce. Uprostřed narůstajících obav o anonymitu raných kryptoměn, jako jsou bitcoiny, uživatelé hledají nové možnosti.

Pojďme se podívat na nejlepší kryptoměny zaměřené na soukromí, které mají několik integrovaných funkcí ochrany osobních údajů. Tvrdí, že nabízejí vylepšené funkce zabezpečení, které pomáhají udržovat identification a aktivity uživatelů skryté.

1. Monero

Monero (XMR) stojí v horní části seznamu. Popularita této kryptoměny roste, a to především díky její schopnosti pomáhat anonymizovat uživatele. Transakce Monero je mnohem obtížnější dohledat, protože používají vyzváněcí podpisy a tajné adresy. Tyto metody pomáhají skrýt id odesílatele a příjemce. Ring Confidential Transactions, neboli RingCT, navíc pomáhá utajit částku transakce a poskytuje větší soukromí.

K 10. září 2020 se společnost Monero obchodovala za 85,18 USD a byla osmnáctou největší kryptoměnou s tržním stropem 1,5 miliardy USD.

2. Zcash

Zcash (ZEC) se definuje jako „Pokud je bitcoin jako http pro peníze, Zcash je https,“ podtrhuje jeho vylepšené funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů. Zcash implementoval kryptografický nástroj s názvem Zero-Awareness Proof a poskytuje účastníkům možnost chránit transakce. umožňuje účastníkům transakce, aniž by kdokoli z nich odhalil své adresy ostatním. Zero-Expertise Proof také zamlžuje částku transakce.

Zcash se umístila na 30. místě v seznamu kryptoměn s tržním stropem 608 milionů USD a k 10. září 2020 se obchodovala za 60 777 USD.

3. Pomlčka

Vytvořeno v roce 2014, Dash je kryptoměna, která umožňuje uživateli zvolit si, zda jsou jeho transakce anonymní a soukromé pomocí funkce PrivateSend. To umožňuje uživatelům, kteří by chtěli dodržovat regulační standardy své země, aby tak mohli učinit. Funkce funguje tak, že zakrývá původ vašich fondů. Volba použití funkce soukromého odeslání mírně zvýší poplatek za transakci.

K 10. září 2020 se společnost Dash umístila na 28. místě podle tržní kapitalizace v celkové hodnotě přes 741 milionů USD. V době psaní tohoto článku se obchoduje za 76,47 USD.

4. Okraj

Místo spoléhání se na kryptografické techniky banka Verge (XVG) využívá existující a testovanou technologii The Onion Router (TOR) a Invisible Net Venture (I2P) na ochranu id uživatelů. TOR odráží komunikaci uživatele přes distribuovanou síť relé a tunelů provozovaných dobrovolníky šířenými po celém světě, čímž skrývá identitu uživatele. Na druhou stranu I2P šifruje uživatelská facts před odesláním prostřednictvím anonymní globálně distribuované sítě typu peer-to-peer a dobrovolnictví. Umožňuje skrýt umístění a adresy IP účastníků transakce.

Společnost Verge udělala titulky, když ji oblíbený internet professional dospělé přijal, aby začal přijímat platby kryptoměnou. Primárním důvodem pro vývoj byly funkce ochrany soukromí společnosti Verge.

K 10. září 2020 se společnost Verge umístila na 119. místě podle tržní kapitalizace v celkové hodnotě 81,2 milionu USD a směnném kurzu ,004967 centu.

5. Horizen

Horizen (ZEN) nabízí soukromí chráněné Z-adresy a veřejné T-adresy, které fungují podobně jako bitcoiny. Odesláním finančních prostředků z adresy Z na adresu T se však zobrazí přijatá částka. Horizen se také může pochlubit rozsáhlou sítí uzlů, která pomáhá zlepšit anonymitu.

10. září 2020 se Horizen obchodoval za 6,34 USD a měl celkový tržní strop kolem 62,8 milionů USD. Díky tomu se stala 134. největší kryptoměnou.

Závěr

Zatímco soukromí je ve virtuálním světě velmi žádanou funkcí, přináší s sebou nebezpečí velkého kriminálního prvku. Provozovatelé kryptoměny musí odrazit četné hackerské pokusy škodlivých účastníků. Donucovací orgány a regulační orgány také častěji vyšetřují lidi s velkými transakcemi. Ačkoli bitcoin zůstává nejoblíbenější volbou, je neustále terčem vládních agentur. Vystopovali bitcoinové transakce celkem dobře a vytvořili silnou pobídku k přechodu na více soukromých kryptoměn.

Investice do kryptoměn a počátečních nabídek mincí (ICO) jsou velmi riskantní a vysoce spekulativní. Tento článek nedoporučuje Investopedii ani pisateli investovat do kryptoměn nebo ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.