Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Pasti hodnot: Lovci výhod Pozor!

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Hodnotové akcie ("Value stocks")  > Pasti hodnot: Lovci výhod Pozor!

Pasti hodnot: Lovci výhod Pozor!

Investoři často propadají cenným pastím, když hledají výhodnou nabídku. Tyto „výhodné“ akcie se mohou zdát slibné, ale na konci dne jsou velkým zklamáním pro investory a nikam nevedou.

V tomto článku vám ukážeme, jak lovit cennou populaci, aniž byste se zasekli v hodnotové pasti.

Lure s nízkou vícenásobnou hodnotou

Společnosti, které obchodují delší dobu s nízkými násobky výdělků, peněžních toků nebo účetní hodnoty, tak někdy dělají z dobrého důvodu – protože mají malý příslib – a možná ani budoucnost.

Skvělý příklad tohoto typu hodnotové pasti byl nalezen ve společnosti Rag Stores Inc., dnes již zaniklé společnosti, která prodávala textilní a řemeslné potřeby. Po léta tato společnost obchodovala pod nebo za účetní hodnotu a vypadala levně několika opatřeními. Jeho akcie se téměř nezastavily, což způsobilo zmatek investorů.

Důvody tohoto zablokování akcií byly:

  1. Společnost měla potíže s generováním smysluplných a konzistentních zisků a bylo nepravděpodobné, že by vyvolala institucionální nebo podstatný maloobchodní zájem.
  2. Vedení se zdráhalo dostat se na cestu a vyprávět příběh společnosti maloobchodním a institucionálním investorům.
  3. Konkurence jiných řemeslných prodejen, včetně Michael a AC Moore, byla extrémně tvrdá a společnost nebyla schopna odlišit

zadejte = “1”>

Společnost Rag Shops nakonec podala návrh na bankrot a investoři, kteří byli nalákáni svým kdysi nízkým poměrem cena-kniha, skončili pouze s daňovou ztrátou. (Viz také: Hodnota podle knihy, Kopat do účetní hodnoty a Základní analýza: Stručný úvod do oceňování.)

Nedostatek katalyzátorů

Společnosti a akcie potřebují katalyzátory, aby mohly postupovat. Pokud společnost nemá na obzoru nové produkty nebo očekává, že vykáže nějaký růst příjmů nebo hybnost, zvažte možnost se jí vyhnout.

Historie společnosti by nikdy neměla být přehlížena a měla by být srovnávána s tím, jak vypadá současná účetní závěrka společnosti. Pokud společnost nemůže operativně zlepšit svou pozici, může mít potíže s konkurencí se společnostmi, které to dokážou. Nakonec bude mít společnost pravděpodobně také problémy se získáváním zájmu ze strany investiční komunity.

Mnoho zkušených investorů a analytiků na straně prodeje čeká, až se katalyzátor připraví na trh a poté akcie koupí nebo doporučí. Jakmile se katalyzátory odpaří nebo se objeví, odhodí akcieu.

Více druhů akcií

Některé společnosti, například Berkshire Hathaway, mají akcie třídy A a akcie třídy B. Rozdíl mezi těmito dvěma třídami akcií závisí na situaci. Akcie třídy B mohou obsahovat hlasovací práva super (nebo pokročilá). Například jeden hlas akcií třídy B může být ekvivalentem hlasů pěti akcií třídy A. Akcie třídy B mohou také obsahovat zvláštní dividendu nebo jiná zvláštní práva, která nebyla udělena průměrnému společnému akcionáři.

Průměrný investor by měl mít na pozoru před investováním do společnosti se dvěma třídami akcií. Důvodem je to, že vlastníci akcií třídy B jsou obecně zasvěcenci nebo velcí investoři a společnost má sklon soustředit se spíše na to, aby těmto investorům zachovala radost, než aby věnovala pozornost společnému akcionáři. (Viz také: Ponořte se do investic zasvěcených osob.)

Malé plováky

Existuje mnoho parametrů, které musí společnost nebo akcie splňovat, aby v nich mohla průměrná instituce zaujmout pozici. Mnoho fondů nezaujme pozici ve společnosti, pokud se její akcie neobchodují za 10 $ za akcii nebo více. Manažerům a analytikům fondů může být také zakázáno účastnit se společností, jejichž roční tržby jsou nižší než 1 miliarda USD nebo které jsou nerentabilní. Samozřejmě existují obvykle i další předpoklady a parametry (pro institucionální účast) a obvykle se točí kolem společenské situace.

Je nepravděpodobné, že by společnosti s malým podílem akcií nebo s několika akciemi, které obchodují ve veřejné sféře, získaly institucionální pozornost, protože tito investoři budou mít problém získat a nakonec zlikvidovat velké množství akcií. Pokud se instituce nemohou podílet na akciích, akcie mají tendenci chátrat rozšířením se mohou stát „hodnotovou pastí“.

Pevně ​​držené společnosti

Je obvykle pozitivním znamením, když zasvěcenci ve společnosti vlastní velké kusy akcií své společnosti, protože těmto zasvěcencům obvykle poskytují dostatečnou pobídku k hledání způsobů, jak zvýšit hodnotu professional akcionáře.

Mnoho institucí a subjektů, které mohou přesouvat akcie (tj. Podílové fondy a zajišťovací fondy), se do společnosti obvykle nezapojí, pokud má vysoké procento vlastnictví zasvěcených osob. Pokud zasvěcenci vlastní vysoké procento akcií, nemusí být investující instituce schopna ovlivnit představenstvo nebo se vyjádřit k otázkám správy a řízení společnosti. Tento nedostatek institucionálního zájmu by mohl způsobit vážné ochabování akcií.

Sečteno a podtrženo

Ačkoli se společnost může zdát jako atraktivní investiční kandidát kvůli nízkému násobku, pokud nemá katalyzátory na obzoru, zainteresované institucionální investory, zasvěcené pobídky a dostatek peněz, akcie vás mohou vést do hodnotové pasti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: