Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je otočný bod?

Otočným bodem je indikátor technické analýzy nebo výpočty, které se používají k určení celkového trendu trhu v různých časových rámcích. Samotný otočný bod je jednoduše průměrem vysoké, nízké a uzavírací ceny z předchozího obchodního dne. Následujícího dne se předpokládá, že obchodování nad otočným bodem naznačuje pokračující býčí sentiment, zatímco obchodování pod otočným bodem naznačuje medvědí sentiment.

Bod otáčení je základem pro indikátor, ale zahrnuje také další úrovně podpory a odporu, které se promítají na základě výpočtu bodu otáčení. Všechny tyto úrovně pomáhají obchodníkům zjistit, kde může cena zažít podporu nebo odpor. Podobně, pokud se cena pohybuje těmito úrovněmi, dává obchodníkovi vědět, že cena se v tomto směru trenduje.

TradingView.

  • Když se cena aktiva obchoduje nad otočným bodem, znamená to, že je den býčí nebo kladný.
  • Když se cena aktiva obchoduje pod otočným bodem, znamená to, že den je medvědí nebo záporný.
  • Indikátor obvykle zahrnuje čtyři další úrovně: S1, S2, R1 a R2. Jedná se o podporu jedna a dvě a odpor jedna a dvě.
  • Podpora a odpor jedna a dvě mohou způsobit zvraty, ale mohou být také použity k potvrzení trendu. Například pokud cena klesá a pohybuje se pod S1, pomůže to potvrdit klesající trend a naznačit možné pokračování k S2.

Vzorce pro otočné body:

.

P=Vysoký+Nízký+Zavřít3R1=(P×2)NízkýR2=P+(VysokýNízký)S1=(P×2)VysokýS2=P(VysokýNízký)kde:P=Otočný bodR1=Odpor 1R2=Odpor 2S1=Podpora 1S2=Podpora 2 begin aligned & P = frac text High + text Low + text Close 3 \ & R1 = (P times 2) – text Low \ & R2 = P + ( text High – text Low) \ & S1 = (P krát 2) – text High \ & S2 = P – ( text High – text Low ) \ & textbf where: \ & P = text Pivot point \ & R1 = text Resistance 1 \ & R2 = text Resistance 2 \ & S1 = text Support 1 \ & S2 = text Podpora 2 \ end zarovnáno

.P=3Vysoký+Nízký+Zavřít.R1=(P×2)NízkýR2=P+(VysokýNízký)S1=(P×2)VysokýS2=P(VysokýNízký)kde:P=Otočný bodR1=Odpor 1R2=Odpor 2S1=Podpora 1S2=Podpora 2..

Všimněte si, že:

Vysoký označuje vysokou cenu z předchozího obchodního dne,

Nízký označuje cenu z předchozího obchodního dne a

Zavřít označuje závěrečnou cenu z předchozího obchodního dne.

Jak vypočítat otočné body

Indikátor otočného bodu lze přidat do grafu a úrovně se automaticky vypočítají a zobrazí. Zde je způsob, jak je vypočítat sami, mějte na paměti, že pivotní body používají převážně denní obchodníci a jsou založeny na vysokých, nízkých a blízkých hodnotách z předchozího obchodního dne. Pokud je středa ráno, použijte nejvyšší, nejnižší a zavírací od úterý k vytvoření úrovní otočného bodu pro středeční obchodní den.

  1. Po uzavření trhu nebo před otevřením následujícího dne najděte nejvyšší, nejnižší a blízký od posledního dne.
  2. Sčítejte nejvyšší, nejnižší a zavřete a poté vydělte třemi.
  3. Označte tuto cenu v grafu jako P.
  4. Jakmile je P známé, vypočítejte S1, S2, R1 a R2. Nejvyšší a nejnižší v těchto výpočtech pocházejí z předchozího obchodního dne.

Co vám říkají otočné body?

Otočné body jsou indikátorem pro obchodování s futures, komoditami a akciemi v průběhu dne. Na rozdíl od klouzavých průměrů nebo oscilátorů jsou statické a po celý den zůstávají na stejných cenách. To znamená, že obchodníci mohou pomocí úrovní pomoci předem naplánovat své obchodování. Například vědí, že pokud cena klesne pod bod otáčení, pravděpodobně dojde ke zkratu na začátku relace. Pokud je cena nad otočným bodem, budou nakupovat. S1, S2, R1 a R2 mohou být použity jako cílové ceny pro tyto obchody, stejně jako úrovně stop loss.

Kombinace otočných bodů s dalšími ukazateli trendu je u obchodníků běžnou praxí. Otočný bod, který také překrývá nebo konverguje s klouzavým průměrem 50 období nebo 200 období, nebo úrovní rozšíření Fibonacci, se stává silnější úrovní podpory / odporu.

Rozdíl mezi otočnými body a Fibonacciho retrakcemi

Otočné body a Fibonacciho retrakce nebo prodloužení kreslí vodorovné čáry, aby označily oblasti potenciální podpory a odporu.

Úrovně retrakce a rozšíření Fibonacci lze vytvořit připojením žádný cenové body v grafu. Jakmile jsou vybrány úrovně, jsou nakresleny čáry procenta vybraného cenového rozpětí.

Pivotní body nepoužívají procenta a jsou založeny na pevných číslech: nejvyšší, nejnižší a konec předchozího dne.

Omezení otočných bodů

Otočné body jsou založeny na jednoduchém výpočtu a zatímco pro některé obchodníky fungují, jiným se nemusí zdát užitečné. Neexistuje žádná záruka, že se cena zastaví, zvrátí nebo dokonce dosáhne úrovní vytvořených v grafu. Jindy se cena bude pohybovat tam a zpět po určité úrovni. Stejně jako u všech ukazatelů by měl být používán pouze jako součást kompletního obchodního plánu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: