Otevřený zdroj

Co je Open up Supply?

Open up supply označuje softwarový system nebo platformu se zdrojovým kódem, který je snadno přístupný a který může kdokoli upravovat nebo vylepšovat. Přístup s otevřeným zdrojovým kódem uděluje uživatelům aplikace oprávnění opravovat nefunkční odkazy, vylepšovat layout nebo vylepšovat původní kód.

Rozbočovače softwaru s otevřeným zdrojovým kódem (OSS), jako je GitHub, jsou příkladem jakési otevřené spolupráce, která může rozšířit perspektivy designu mnohem více než u jedné společnosti nebo pracovní skupiny pro style and design. Postupy s otevřeným zdrojovým kódem mohou také vést ke značným úsporám, protože mnoho nabídek otevřeného zdroje je zákazníkům poskytováno zdarma, místo toho se spoléhají na model shareware nebo darování.

Shrnutí

  • Open up source označuje projekt, často softwarový nebo IT vývojový projekt, s volně dostupným kódem a svolením provádět úpravy, opravy chyb, úpravy a vylepšení.
  • Snaha o open up source application stála za některými z nejpopulárnějších dostupných aplikací a operačních systémů, včetně OS Android pro chytré telefony a webového prohlížeče Firefox.
  • Open supply se spoléhá na zapojení komunity, důvěru a tolerantní strategie licencování.

Pochopení Open Supply

Open supply je dokonalým příkladem pořekadla, které říká „Vychovat dítě vyžaduje vesnici.“ Professional dokonalou použitelnost produktu je zapotřebí více myslí a talentů pro různé oblasti funkčnosti produktu. Platformy vyvinuté a založené na spolupráci uživatelů fungují lépe a mají méně chyb. Vývojáři softwaru, kteří podporují koncept otevřeného zdroje, se domnívají, že poskytnutím přístupu jakékoli zúčastněné strany ke změně zdrojového kódu produktu bude aplikace dlouhodobě použitelnější a bezchybnější.

Mozilla FireFox, Linux, WordPress, Bitcoin a Android jsou populární příklady projektů open up supply. Zpřístupněním svých zdrojových kódů všem slouží produkty s otevřeným zdrojovým kódem jako vzdělávací nástroje pro studenty technologie, kteří kódy studují, poučí se z nich a rozhodují se professional vytváření ještě lepších kódů. Proto jsou lepší a inovativnější aplikace vytvářeny od základu předchozích open up resource aplikací.

Licencování open source

Open supply podporuje bezplatnou redistribuci svých zdrojových kódů, proto se mu také říká svobodný program. Zdrojový kód je integrovaná funkce, která řídí fungování aplikace. Většina zakoupeného nebo získaného softwaru nebo aplikací má tradičně kódy, s nimiž mohou legálně manipulovat nebo je upravovat pouze původní tvůrci – obvykle jednotlivec, tým nebo organizace. Tento typ softwaru se nazývá Proprietary Software package nebo Closed Resource. Proprietární software je vybaven licencemi, které nutí uživatele souhlasit s pokyny vytvořenými původním tvůrcem.

Licence open up resource se liší od licencí vlastnických v tom, že uživatelé musí souhlasit s pravidly spojenými s úpravami, používáním a distribucí softwaru. Některé licence typu open resource například stanoví, že pokud uživatel změní a distribuuje program ostatním, musí také distribuovat zdrojový kód bez účtování licenčního poplatku.

Výhody otevřeného zdroje

Protože při použití otevřené softwarové aplikace není vyžadováno žádné oprávnění, mohou programátoři obvykle opravit a upgradovat zdrojový kód aplikace za kratší dobu, než by obvykle trvalo. U programů s uzavřeným zdrojem musí být společnost nebo tvůrci kódu upozorněni a uživatelé možná budou muset počkat značné množství času, než budou v aplikaci provedeny jakékoli změny.

V oblastech fintech, jako jsou velká details, technologie blockchain a cloud computing, jsou inovace poháněny společným otevřeným zdrojovým kanálem. Vzhledem k obrovskému množství dat, z nichž se vynořuje nová technologie, se společnosti přizpůsobují technikám otevřeného zdroje a sdílejí práci s externími uživateli, kteří mohou přispět a najít nové možnosti pro sdílená info.

Duch otevřeného zdroje se rozšířil nad rámec přispívání ke kódu. V nedávné době technologičtí inovátoři, vývojáři a programátoři vymysleli aplikace, které podporují spolupráci mezi uživateli po celém světě v nejrůznějších oblastech, včetně peer-to-peer pojištění.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.