Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Otevírání a zavírání zvonů NYSE

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Americké finanční trhy  > Otevírání a zavírání zvonů NYSE

Otevírání a zavírání zvonů NYSE

Historie zvonu

Podobně jako školní zvony, které většina z nás slyšela během školních dnů, otevírací a zavírací zvony newyorské burzy (NYSE) označují začátek a konec každého obchodního dne. Přesněji řečeno, úvodní zvonek zazvoní v 9:30, což je začátek denního obchodování. V 16:00 zazvoní závěrečný zvon a obchodování se na daný den zastaví. V každé ze čtyř hlavních částí NYSE jsou umístěny zvony, které při stisknutí tlačítka zvoní současně.

Zajímavé je, že signál k zahájení a ukončení obchodování nebyl vždy zvonem. Původní signál byl kladívkem, ale koncem 19. století se NYSE rozhodl vyměnit kladívko za gong, který by signalizoval začátek a konec dne. Když se NYSE v roce 1903 přestěhovalo na své současné místo na Wide Road 18, byl gong přepnut na zvon, který dnes slyšíme.

Dnes je běžným jevem vysoce propagované události, na nichž za pódiem NYSE stojí celebrita nebo jednatel společnosti a stiskne tlačítko pro zazvonění zvonů. Mnoho lidí považuje tento čin za docela čest a symbol celoživotního úspěchu. Vzhledem k rozsahu pokrytí, které zvonky otevírání / zavírání dostávají, navíc mnoho společností koordinuje uvádění nových produktů a další marketingové akce na den, kdy zazvoní jejich zástupce společnosti. Tato každodenní tradice nebyla vždy tak vysoce medializovaná. Ve skutečnosti to bylo až v roce 1995, kdy NYSE začal pravidelně zvonit speciální hosté. Předtím bylo za zvonění obvykle odpovědné podlahářům burzy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web