[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Osvědčené postupy pro nové investory

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Osvědčené postupy pro nové investory

Osvědčené postupy pro nové investory

Konečně jste se tedy rozhodli začít investovat. Již víte, že nízký poměr P / E je obecně lepší než vysoký poměr P / E, že společnost, která má v rozvaze hodně peněz, je lepší než společnost zatížená dluhem, a že doporučení analytiků by měla být vždy přijata se zrnkem soli. A znáte hlavní pravidlo inteligentního investora: Portfolio by mělo být diverzifikováno napříč více sektory.

To do značné míry pokrývá základy, ať už jste brodili složitější koncepty technické analýzy, či nikoli. Jste připraveni vybrat akcie.

Ale počkej! Jak si můžete vybrat z několika desítek tisíc akcií, jak vybrat několik, které stojí za nákup? Cokoli někteří odborníci navrhnou, prostě není možné proškrtnout každou rozvahu a identifikovat společnosti, které mají příznivou pozici čistého dluhu a zlepšují své čisté marže.

Shrnutí

  • Rozhodněte se, čeho má vaše portfolio dosáhnout, a držte se toho.
  • Vyberte si odvětví, které vás zajímá, a prozkoumejte novinky a stylish, které ho každodenně pohánějí.
  • Identifikujte společnost nebo společnosti, které vedou v tomto odvětví, a zaměřte se na čísla.

Akcieový třídič, pokud jej používáte, je náchylný k chybám. Jízda na frakech institucionálních investorů je jednou z možností, ale měli byste vědět, že mají sklon spoléhat se na bezpečné akcie s modrým čipem, které mohou nebo nemusí poskytovat nejlepší výnosy.

Jak vybrat akcie

Inteligentní sběrači mají společné tři velké věci:

  • Předem se rozhodli, čeho chtějí jejich portfolia dosáhnout, a jsou odhodláni se jich držet.
  • Neustále si uvědomují denní zprávy, trendy a události, které pohánějí ekonomiku a každou společnost v ní.
  • Tyto cíle a znalosti využívají k informování o svých rozhodnutích o nákupu nebo prodeji akcií.

Určete své cíle

Prvním krokem k výběru investic je určení účelu vašeho portfolia. Účelem každého investovat je vydělávat peníze, ale investoři se mohou soustředit na generování příplatku během důchodu, na zachování svého bohatství nebo na zhodnocení kapitálu.

Každý z těchto cílů vyžaduje velmi odlišnou strategii.

Promyšlený investor má „příběh“, který vysvětluje každé rozhodnutí o koupi akcií

Tři typy investorů

Investoři orientovaní na příjmy se zaměřují na nákup (a držení) akcií ve společnostech, které pravidelně vyplácejí dobré dividendy. Jedná se obvykle o pevné, ale málo rostoucí společnosti v odvětvích, jako jsou veřejné služby. Mezi další možnosti patří vysoce hodnocené dluhopisy, investiční fondy do nemovitostí (REITs) a kapitálové komanditní společnosti.

Investoři, kteří usilují o zachování majetku, mají nízkou povahu rizika, ať už z povahy, nebo z důvodu jejich okolností. Raději investují do stabilních společností s modrým čipem. Mohli by se zaměřit na spotřební zboží, společnosti, kterým se daří v dobrých i špatných dobách. Nesledují počáteční veřejné nabídky (IPO).

Investoři, kteří hledají zhodnocení kapitálu, hledají akcie společností, které jsou v nejlepších počátečních růstových letech. Jsou ochotni podstoupit vyšší míru rizika kvůli šanci na velké zisky.

Diverzifikované portfolio

Kterýkoli z těchto typů investorů může použít kombinaci výše uvedených strategií. Ve skutečnosti je to jeden z hlavních motivů diverzifikace. Konzervativní investor může věnovat malou část portfolia na růst akcií. Agresivnější investor by měl vyčlenit procento na solidní akcie s modrým čipem, aby vyrovnal případné ztráty.

Rozhodování, do které kategorie spadáte, je snadná část. Zjišťování, které akcie si vybrat, se komplikuje.

Nech oči otevřené

Je důležité držet krok s novinkami a názory na trhu. Čtení finančních zpráv a sledování průmyslových blogů od autorů, jejichž názory vás zajímají, je formou pasivního výzkumu. Novinový článek nebo blogový příspěvek může tvořit základ investiční teze.

Základním argumentem může být pozorování zdravého rozumu. Můžete si například všimnout, že země rozvíjejících se trhů produkují nové střední třídy složené z lidí, kteří požadují větší škálu spotřebního zboží. Výsledkem bude prudký nárůst poptávky po určitých produktech a komoditách.

„Příběh“ za výběrem akcií

Posunutím argumentu o krok dále může trader odvodit, že se zvýšením poptávky po produktu budou někteří výrobci tohoto produktu prosperovat.

Tento typ základní analýzy tvoří „příběh“ za investicí, který odůvodňuje nákup akcií.

Zároveň je důležité být kritický vůči svým vlastním předpokladům a teoriím. Možná milujete koblihy a rychlá auta, ale to neznamená, že nově příchozí jihovýchodní Asie se dožadují i ​​jich.

Jakmile jste po provedení této formy kvalitativního výzkumu spokojeni a přesvědčeni o obecném argumentu, jsou vhodným místem pro další analýzu podnikové tiskové zprávy a zprávy o prezentaci investorů.

Najděte společnosti

Emily Roberts Copyright Investopedia, 2019.

Další fáze procesu výběru akcií zahrnuje identifikaci společností. Existují tři jednoduché způsoby, jak to udělat:

  1. Najděte fondy obchodované na burze (ETF), které sledují výkon odvětví, které vás zajímá, a podívejte se na akcie, do kterých investují. Je to stejně snadné jako hledat „Industry X ETF“. Oficiální stránka ETF zveřejní nejvyšší podíly fondu.
  2. Pomocí třídiče můžete filtrovat akcie na základě konkrétních kritérií, jako jsou odvětví a průmysl. Screenery nabízejí uživatelům další funkce, jako je schopnost třídit společnosti na základě tržního limitu, dividendového výnosu a dalších užitečných metrik investic.
  3. Prohledejte blogosféru, články o analýze akcií a finanční zprávy, kde najdete novinky a komentáře o společnostech v investičním prostoru, na který jste zacílili. Pamatujte, buďte kritičtí ke všemu, co čtete, a analyzujte obě strany hádky.

Tyto tři metody nejsou v žádném případě jedinými způsoby, jak vybrat společnost, ale nabízejí snadný výchozí bod. S každou strategií jsou spojeny také jasné výhody a nevýhody, které by investoři měli zvážit.

Hledání odborných názorů prostřednictvím zpravodajských zdrojů je časově náročné, ale může přinést výsledky. Prohloubí to vaše chápání základů odvětví. Také vás může upozornit na zajímavé menší společnosti, které se neobjeví na třídičích ani v rámci fondů ETF.

Nalaďte si firemní prezentace

Jakmile jste přesvědčeni, že odvětví, které vás zajímá, je solidní investice a jste obeznámeni s hlavními hráči, je na čase obrátit pozornost na prezentace investorů. Jsou méně komplexní než finanční výkazy, ale poskytují obecný přehled o tom, jak firmy vydělávají své peníze, a jsou snadněji absorbovatelné než zprávy 10Q a 10K.

Tyto zprávy také budou mít výhledové informace o očekávaném směru společnosti a jejího odvětví. Prohlížení webových stránek a prezentací společností vám pomůže upřesnit vaše hledání.

Tento proces zahrnuje důkladnější kontrolu konkrétní společnosti, aby se zjistilo, zda by mohla překonat své konkurenty v tomto odvětví.

Další krok

Na konci vašeho výzkumného procesu vám může zůstat jediná investiční vyhlídka nebo seznam deseti nebo více společností.

Nebo se můžete rozhodnout, že toto odvětví není professional vás to pravé. To je v pořádku. Celý tento výzkum vám možná zabránil ve špatné investici.

Vědět, kdy říct ne, je podstatným aspektem umění vybírat akcie. Možná jste připraveni zmáčknout spoušť, nebo se můžete chovat jako profesionál ve finančním odvětví a provést hloubkovou analýzu finančních výkazů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: