Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Odvaha investovat do řeckých dluhopisů? Zde je návod

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Fixní výnosy  > Odvaha investovat do řeckých dluhopisů? Zde je návod

Odvaha investovat do řeckých dluhopisů? Zde je návod

Pro investory není snadné nakupovat řecké vládní dluhopisy. Nedostatečný přístup a likvidita a velikost požadovaných investic dávají řecký státní dluh mimo dosah mnoha. Jediný způsob, jak koupit řecký vládní dluhopis, je prostřednictvím banky nebo makléře nebo prostřednictvím hedgeového fondu, který má významnou angažovanost.

Pokud jste však ochotni překonat potíže a mít potřebný kapitál a toleranci k riziku, může být získání řeckého dluhu za tu námahu. Od doby, kdy země prošla restrukturalizací dluhu v roce 2012, je Řecko trhem pro investory hladové po výnosech..Index S&P Greece Sovereign Bond Index vykázal k červenci 2020 roční výnos 12,47%. Za posledních pět let se index vrátil ročně o 19,83%...

Riziko je značné

Investice do řeckých státních dluhopisů je vhodná pouze professional finančně zdravé investory s vysokou tolerancí vůči riziku. Od dubna 2020 agentura Fitch Scores přidělila řeckému dlouhodobému dluhu ranking BB, který označuje zvýšené riziko selhání ve vztahu k ostatním emitentům... ..

Existuje velmi reálná možnost ztráty každého desetníku s investicí minimálně 100 000 $ +. Pouze investoři, kteří si mohou dovolit přijít o takové peníze, by proto měli dokonce uvažovat o pohledu na řecký dluh jako o možné investici.

Argument pro pozitivní návraty

Argumenty pro slušné splacení investice do řeckého dluhu jsou v zásadě dvojí. Prvním z nich je víra, že řecká ekonomika a řecká vláda nebudou jednoduše úplně kolabovat a nesplní všechny povinnosti, které si lze plošně představit. I když to není samozřejmost, obhájci investic do řeckého dluhu argumentují tím, že takový katastrofický úplný kolaps ve skutečnosti není mezi pravděpodobnými možnostmi a že celkoví doomsayers jsou příliš pesimističtí. Řecko je ve finančním nepořádku, ale je to takový nepořádek, že v tomto okamžiku může být jediným směrem, který může vést ke zlepšení. To vedlo hrstku dlouhodobých investičních analytiků k doporučení nákupu řeckých 30letých dluhopisů.

Druhým pilířem argumentu pro investování do řeckého dluhu je skutečnost, že díky restrukturalizaci dluhu z roku 2012, kromě jejích současných dluhopisových závazků, nemá řecká vláda do roku 2023 žádné další významné dluhové závazky..To byl argument předložený společností JP Morgan Chase, když v roce 2014 doporučila nákup pětiletých řeckých dluhopisů, které by měly být splatné v roce 2019, dlouho před tímto datem do roku 2023. JP Morgan Chase byl jedním z manažerů prodeje.

Jak získat řecké dluhopisy

Professional nákup řeckých dluhopisů je otevřeno opravdu jen pár cest. V současné době nejsou k dispozici žádné ETF s řeckými dluhopisy. Existuje několik zajišťovacích fondů, jako je třetí bod Dana Loeba, které významně investovaly do řeckého dluhu, ale ty nepředstavují investici čistě do řeckých dluhopisů. Jedinou možností nákupu řeckých dluhopisů jsou v zásadě banky nebo makléřské společnosti a každá z těchto možností vyžaduje minimální investici přes 100 000 USD.

Většina velkých bank, jako je JP Morgan nebo Citibank, může nakupovat řecké dluhopisy pro investora. Vzhledem k velmi nízké likviditě na trhu je však minimální požadovaný nákup 100 000 EUR, o něco více než 100 000 USD.

Druhou možností je projít makléřskou společností, jako je Fidelity nebo Charles Schwab. Řecké dluhopisy nejsou na svých webových stránkách uvedeny jako dostupné investice, ale můžete kontaktovat makléře specializujícího se na zahraniční dluhopisy a provést nákup vaším jménem. Opět je nutná investice minimálně 100 000 USD a vzhledem k extrémně nízké likviditě na trhu nemůže makléř zaručit správu příznivé kupní ceny.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: