Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Odkud pochází název „Wall Street“?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > Odkud pochází název „Wall Street“?

Odkud pochází název „Wall Street“?

Wall Road na dolním Manhattanu se stala synonymem pro americké finanční trhy. Historie ulice sahá mnohem dále na newyorskou burzu (NYSE).

Wall Road je přímým odkazem na zeď, kterou postavili nizozemští osadníci na jižním cípu ostrova Manhattan v 17. století. Holanďané, kteří se nacházejí v nejjižnější části ostrova, postavili obrannou zeď, aby zabránili Britům a pirátům. Ačkoli tato zeď nebyla nikdy použita k zamýšlenému účelu, roky po jejím odstranění zanechala dědictví a ulice byla pojmenována po ní.

Tato oblast se proslavila tím, že je americkým finančním centrem, až do roku 1792, kdy 24 prvních a nejvýznamnějších makléřů ve Spojených státech podepsalo dohodu Buttonwood, která načrtla společnou formu obchodování s cennými papíry založenou na provizích. Některé z prvních obchodů s cennými papíry byly válečné dluhopisy, stejně jako některé bankovní akcie, jako je 1st Lender Spojených států, Bank of New York a Financial institution of North The us.

NYSE přišel později. V roce 1817 byla revidována dohoda Buttonwood – pojmenovaná tak, protože dohoda nastala pod stromem Buttonwood. Organizace makléřů se přejmenovala na The New York Inventory and Exchange Board. Organizace pronajala prostor professional obchodování s cennými papíry na několika místech, a to až do roku 1865, kdy našli své současné místo na Wall Avenue 11.

Americká občanská válka nastala mezi lety 1861 a 1865, což ve skutečnosti pomohlo finanční čtvrti rozjet se.

V roce 1869 se newyorská burza cenných papírů spojila s konkurenční firmou, která vznikla pod názvem The Open Board of Inventory Brokers. Vzhledem k tomu, že se finanční obchodování stále dostává do popředí, fúze pomohla zpevnit NYSE jako jedno z hlavních obchodních míst. Členství bylo omezeno na určitý počet členů a zůstává omezeno, i když v průběhu allow došlo k nárůstu počtu členů.

Krach akciových trhů z roku 1929 a následná deprese přinesly na americké burzy více vládní regulace a dohledu. Před tím to bylo mnohem méně regulované a po havárii si politici a burza uvědomili, že je třeba zavést více protokolů na ochranu investorů.

NYSE je největší burzou na světě podle tržní kapitalizace. Burza cenných papírů NASDAQ na 165 Broadway je druhou největší burzou. I když si mnoho lidí stále myslí o Wall Road jako o finančním centru světa, začíná se to měnit. Zatímco mnoho finančních společností dříve sídlilo na Wall Avenue, mnoho z nich se rozhodlo najít jiné místo. Mnoho firem zabývajících se vysokofrekvenčním obchodováním se například usídlilo v New Jersey. S elektronickým obchodováním a technologickým pokrokem v komunikaci již není nutné, aby obchodníci byli ve finanční čtvrti nebo v její blízkosti.

Zatímco na ulici se stále nachází fyzická budova NYSE, ulice má mnohem více historie než jen to. Název ulice pochází ze zdi postavené v 17. století. Vzhledem k tomu, že finanční trhy NYSE a United states pokračují vpřed, bude v budoucnu o této historické ulici napsáno mnohem více.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: