Průvodce » Obchodování » Futures a komodity » Obchodování drahé kovy » Obchodování se zlatem a stříbrem Futures Smlouvy

Obchodování se zlatem a stříbrem Futures Smlouvy

Futures kontrakty na zlato a stříbro mohou nabídnout zajištění proti inflaci, spekulativní hru, alternativní investiční třídu nebo komerční zajištění professional investory, kteří hledají příležitosti mimo tradiční akciové a pevné cenné papíry.

V tomto článku se budeme zabývat základy futures kontraktů se zlatem a stříbrem a tím, jak jsou obchodovány, ale měli bychom vás upozornit: obchodování na tomto trhu s sebou nese značné riziko, které může být větším faktorem než jejich profily návratnosti.

Shrnutí

  • Investoři, kteří chtějí do svého portfolia přidat zlato a stříbro, mohou chtít zvážit futures kontrakty.
  • U futures nemusíte skutečně držet fyzický kov a můžete využít svou kupní sílu.
  • Držení futures nemá žádné poplatky za správu, které by mohly být spojeny s ETF nebo podílovými fondy, a daně jsou rozděleny mezi krátkodobé a dlouhodobé kapitálové zisky.
  • Po vypršení platnosti však budete muset své futures pozice převrátit, jinak můžete očekávat dodání fyzického zlata.

Co jsou drahé kovy Futures Smlouvy?

Smlouva o futures na drahé kovy je právně závazná dohoda o dodávce zlata nebo stříbra za dohodnutou cenu v budoucnu. Burza futures standardizuje smlouvy, pokud jde o množství, kvalitu, čas a místo dodání. Pouze cena je variabilní.

Hedgers používají tyto smlouvy jako způsob řízení cenového rizika při očekávaném nákupu nebo prodeji fyzického kovu. Futures také poskytnout spekulantům příležitost účastnit se na trzích bez jakékoli fyzické podpory.

Lze zaujmout dvě různé pozice: dlouhá (koupit) pozice je povinnost přijmout dodávku fyzického kovu, zatímco krátká (prodat) pozice je povinnost provést dodávku. Velká většina futures kontraktů je započítána před datem dodání. Například k tomu dojde, když trader s dlouhou pozicí iniciuje krátkou pozici ve stejné smlouvě, čímž účinně eliminuje původní dlouhou pozici.

Výhody Futures Smlouvy

Obchodování s futures kontrakty nabízí větší finanční páku, flexibilitu a finanční integritu než obchodování se samotnými komoditami, protože obchodují na centralizovaných burzách.

Finanční pákou je schopnost obchodovat a spravovat produkt s vysokou tržní hodnotou za zlomek celkové hodnoty. Obchodování s futures kontrakty se provádí s výkonnostní marží, která vyžaduje podstatně menší kapitál než fyzický trh. Pákový efekt poskytuje spekulantům vyšší investiční profil riziko / vyšší návratnost.

Například jedna futures kontrakt na zlato ovládá 100 trojských uncí nebo jednu cihlu zlata. Dolarová hodnota tohoto kontraktu je stokrát vyšší než tržní cena za jednu unci zlata. Pokud se trh obchoduje za 600 $ za unci, hodnota kontraktu je 60 000 $ (600 x 100 uncí). Na základě pravidel směnné marže je marže potřebná ke kontrole jedné smlouvy pouze 4 050 USD. Takže za 4 050 $ může člověk ovládat zlato v hodnotě 60 000 $. Jako trader vám to dává možnost využít 1 $ k ovládání zhruba 15 $.

Na trzích s futures je stejně snadné iniciovat krátkou pozici jako dlouhou pozici, což dává účastníkům velkou flexibilitu. Tato flexibilita poskytuje zajišťovatelům schopnost chránit své fyzické pozice a spekulantům zaujmout pozice na základě očekávání trhu.

Burzy zlata a stříbra futures nenabízejí účastníkům žádná rizika protistrany to zajišťují clearingové služby burz. Burza funguje jako kupující pro každého prodejce a naopak, čímž se snižuje riziko, pokud by kterákoli ze stran nesplnila své povinnosti.

Futures Specifikace smlouvy

Existuje několik různých zlatých kontraktů obchodovaných na amerických burzách: jeden na COMEX a dva na eCBOT. Na obou burzách se obchoduje se smlouvou na 100 trojských uncí a mini smlouva (33,2 trojských uncí) se obchoduje pouze na eCBOTu.

Silver má také dvě smlouvy obchodující na eCBOT a jednu na COMEX. „Velký“ kontrakt je za 5 000 uncí, s nimiž se obchoduje na obou burzách, zatímco eCBOT má mini za 1 000 uncí.

Zlato Futures

Zlato se obchoduje v dolarech a centech za unci. Například když se zlato obchoduje za 600 $ za unci, má kontrakt hodnotu 60 000 $ (600 x 100 uncí). Obchodník, který je dlouhý za 600 $ a prodává za 610 $, vydělá 1 000 $ (610 – 600 $ = 10 $ zisk 10 x 100 uncí = 1 000 $). Naopak, obchodník, který je dlouhý na 600 $ a prodává za 590 $, ztratí 1 000 $.

Minimální pohyb ceny nebo velikost klíštěte je 10 centů. Trh může mít širokou škálu, ale musí se pohybovat v přírůstcích alespoň o 10 centů.

Jak eCBOT, tak COMEX specifikují doručení do trezorů oblasti v New Yorku. Výměna těchto trezorů se může změnit. Nejaktivnějšími obchodovanými měsíci (podle objemu a otevřeného úroku) jsou únor, duben, červen, srpen, říjen a prosinec.

K udržení řádného trhu stanoví tyto burzy limity pozic. Limit pozice je maximální počet kontraktů, které může mít jeden účastník. Pro živé ploty a spekulanty existují různé limity pozic.

stříbrný Futures

Stříbro se obchoduje v dolarech a centech za unci jako zlato. Například pokud se stříbro obchoduje za 10 $ za unci, „velký“ kontrakt má hodnotu 50 000 $ (5 000 uncí x 10 $ za unci), zatímco mini bude 10 000 $ (1 000 uncí x 10 $ za unci).

Velikost ticku je ,001 $ za unci, což se rovná 5 $ za velkou smlouvu a 1 $ za mini smlouvu. Trh nemusí obchodovat s menším přírůstkem, ale může obchodovat s většími násobky, jako jsou haléře.

Stejně jako zlato, požadavky na doručení pro obě burzy specifikují trezory v oblasti New Yorku. Nejaktivnější měsíce professional doručení (podle objemu a otevřených zájmů) jsou březen, květen, červenec, září a prosinec. Také stříbro má limity pozic stanovené burzami.

Živí plotéři a spekulanti v EU Futures Trh

Primární funkcí jakéhokoli trhu s futures je poskytnout centralizované tržiště professional ty, kteří mají v budoucnu zájem o nákup nebo prodej fyzických komodit. Trh s futures na kov pomáhá zajišťovatelům snížit riziko spojené s nepříznivými cenovými pohyby na peněžním trhu. Mezi příklady zajišťovatelů patří bankovní trezory, doly, výrobci a klenotníci.

Živé ploty zaujímají na trhu pozici, která je opakem jejich fyzické pozice. Vzhledem k cenové korelaci mezi futures a spotovým trhem může zisk na jednom trhu vyrovnat ztráty na druhém. Například klenotník, který se obává, že bude platit vyšší ceny za zlato nebo stříbro, by pak koupil smlouvu, aby zajistil garantovanou cenu. Pokud se tržní cena zlata nebo stříbra zvýší, budou muset za zlato / stříbro platit vyšší ceny.

Jelikož však klenotník zaujal dlouhou pozici na trzích s futures, mohli si na kontraktu s futures vydělat peníze, což by vyrovnalo zvýšení nákladů na nákup zlata / stříbra. Pokud by se cena v hotovosti za zlato nebo stříbro a ceny futures snížily, hedger by ztratil své futures pozice, ale zaplatil by méně, kdyby kupoval své zlato nebo stříbro na peněžním trhu.

Na rozdíl od hedgerů nemají spekulanti zájem převzít dodávku, ale místo toho se snaží profitovat převzetím tržního rizika. Spekulanti zahrnují individuální investory, zajišťovací fondy nebo poradce professional obchodování s komoditami (CTA).

Spekulanti přicházejí ve všech tvarech a velikostech a mohou být na trhu po různá časová období. Ti, kteří jsou na trhu a z trhu často v relaci, se nazývají scalpers. Denní obchodník drží pozici déle než scalper, ale obvykle ne přes noc. Obchodník s pozicí drží více relací. Všichni spekulanti si musí být vědomi, že pokud se trh pohne opačným směrem, může pozice vést ke ztrátám.

Závěr

Ať už jste hedge nebo spekulant, je důležité si uvědomit, že obchodování zahrnuje značné riziko a není vhodné pro každého. Ačkoli pro ty, kteří se podílejí na obchodování s futures na zlato a stříbro, mohou existovat značné zisky, mějte na paměti, že obchodování s futures je nejlépe ponecháno obchodníkům, kteří mají odborné znalosti potřebné k úspěchu na těchto trzích.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

<