Obchodování s kurzy arbitráží

Nehodím šipky na prkno. Vsadím se na jisté věci. Přečtěte si Sun-tzu, Umění války. Každá bitva je vyhrána dříve, než bude vůbec vybojována. “Mnozí z vás možná rozpoznají tato slova, která ve filmu vyslovil Gordon Gekko Wall Street. Ve filmu Gekko zbohatl jako průkopník arbitráže. Bohužel takové bezrizikové obchodování není k dispozici všem; existuje však několik dalších forem arbitráže, které lze použít ke zvýšení pravděpodobnosti provedení úspěšného obchodu. Zde se podíváme na koncept arbitráže, na to, jak tvůrci trhu využívají „skutečnou arbitráž“, a nakonec na to, jak mohou drobní investoři využít příležitosti arbitráže.

VIDĚT: Arbitráž zmenšuje zisk z neefektivity trhu

Koncepty arbitráže
Arbitráž ve své nejčistší podobě je definována jako nákup cenných papírů na jednom trhu za účelem okamžitého dalšího prodeje na jiném trhu za účelem zisku z cenové nesrovnalosti. Výsledkem je okamžitý zisk bez rizika.

Například pokud se cena cenného papíru na NYSE obchoduje synchronizovaně s odpovídajícím termínovým kontraktem na burze v Chicagu, obchodník by mohl současně prodat (nakrátko) dražší z těchto dvou a koupit druhý, čímž by profitoval z rozdílu. Tento typ arbitráže vyžaduje porušení alespoň jedné z těchto tří podmínek:

1. Stejný cenný papír musí na všech trzích obchodovat za stejnou cenu.
2. Dva cenné papíry se stejnými peněžními toky musí obchodovat za stejnou cenu.
3. Cenný papír se známou cenou v budoucnosti (prostřednictvím futures kontraktu) musí dnes obchodovat za tuto cenu diskontovanou bezrizikovou sazbou.

Arbitráž však může mít i jiné formy. Riziková arbitráž (nebo statistická arbitráž) je druhá forma arbitráže, o které budeme diskutovat. Na rozdíl od čisté arbitráže znamená arbitráž s rizikem – uhodli jste – riziko. Přestože je arbitráž o riziku považována za „spekulaci“, stala se jednou z nejpopulárnějších (a pro obchodníky vstřícných) forem arbitráže.

Funguje to takto: řekněme, že společnost A aktuálně obchoduje za 10 USD / akcii. Společnost B, která chce získat společnost A, se rozhodne podat nabídku na převzetí společnosti A za 15 USD / akcii. To znamená, že všechny akcie společnosti A mají nyní hodnotu 15 $ / akcii, ale obchodují se pouze za 10 $ / akcii. Řekněme, že časné obchody (obvykle ne maloobchodní) to nabízejí až do výše 14 USD / akcii. Nyní stále existuje rozdíl 1 $ / akcii – příležitost k arbitráži o riziku. Takže, kde je riziko? Akvizice by mohla propadnout, v takovém případě by akcie měly hodnotu pouze původních 10 USD / akcii. Dále se podíváme na to, jak můžete měřit riziko.

Tvůrci trhu: skutečná arbitráž
Tvůrci trhu mají oproti maloobchodníkům několik výhod:

Kombinace těchto faktorů znemožňuje maloobchodnímu obchodníkovi využít čistě arbitrážních příležitostí. Tvůrci trhu používají komplexní software, který je provozován na špičkových počítačích, aby takové příležitosti neustále vyhledával. Jakmile je rozdíl nalezen, je obvykle zanedbatelný a vyžaduje obrovské množství kapitálu, aby mohl profitovat – maloobchodní obchodníci by se pravděpodobně spálili kvůli provizím. Není nutné říkat, že pro maloobchodníky je téměř nemožné soutěžit v bezrizikovém žánru arbitráže.

Maloobchodní obchodníci: Riziková arbitráž

I přes nevýhody čisté arbitráže je arbitráž o riziku stále přístupná většině maloobchodníků. Ačkoli tento typ arbitráže vyžaduje určité riziko, je obecně považován za „hraní šance“. Zde prozkoumáme některé z nejběžnějších forem arbitráže dostupné maloobchodníkům.

Risk Arbitrage: Takeover and Merger Arbitrage
Příklad rizikové arbitráže, který jsme viděli výše, ukazuje arbitráž o převzetí a fúzi a je to pravděpodobně nejběžnější typ arbitráže. Obvykle se jedná o vyhledání podhodnocené společnosti, na kterou byla zaměřena jiná společnost pro nabídku převzetí. Tato nabídka přinese společnosti její skutečnou nebo vnitřní hodnotu. Pokud fúze proběhne úspěšně, všichni, kdo využili příležitosti, budou mít krásný zisk; pokud však fúze propadne, cena může poklesnout.

Klíčem k úspěchu v tomto typu arbitráže je rychlost; obchodníci, kteří využívají tuto metodu, obvykle obchodují na úrovni II a mají přístup ke streamovacím zprávám z trhu. Druhé něco je oznámeno, pokusí se zapojit do akce před kýmkoli jiným.

Hodnocení rizik
Řekněme, že nejste mezi prvními. Jak víte, že je to stále dobrý obchod? Jedním ze způsobů je použít vzorec rizika a arbitráže Benjamina Grahama k určení optimálního rizika / odměny. Jeho rovnice uvádějí následující:

.

Roční návratnost=CGL(100%C)YPkde:C=Očekávaná šance na úspěch (%)P=Aktuální cena cenného papíruL=Očekávaná ztráta v případě aselhání (obvykle původní cena)Y=Očekávaná doba držení v letech(obvykle doba do sloučení)G=Očekávaný zisk v případě a begin aligned & text Annual Return = frac CG-L (100 % – C) YP \ & textbf kde: \ & C = text Očekávaná šance na success (%) \ & P = text Aktuální cena zabezpečení \ & L = text Očekávaná ztráta v případě poruchy} \ & text obvykle (původní cena) & Y = text Očekávaná doba zadržení v letech \ & text (obvykle doba do sloučení) \ & G = text Očekávaný zisk v případě a \ & text úspěch (obvykle cena za převzetí) end zarovnáno

Okrúhly prsteň s kvetinovým vzorom.Roční návratnost=YPCGL(100%C)Okrúhly prsteň s kvetinovým vzorom.kde:C=Očekávaná šance na úspěch (%)P=Aktuální cena cenného papíruL=Očekávaná ztráta v případě aselhání (obvykle původní cena)Y=Očekávaná doba držení v letech(obvykle doba do sloučení)G=Očekávaný zisk v případě aOkrúhly prsteň s kvetinovým vzorom..

Je to sice velmi empirické, ale dá vám představu o tom, co můžete očekávat, než se dostanete do situace arbitráže fúzí.

Riziková arbitráž: likvidační arbitráž
Toto je typ arbitráže, kterou Gordon Gekko použil, když kupoval a prodával společnosti. Likvidační arbitráž zahrnuje odhad hodnoty likvidačních aktiv společnosti. Řekněme například, že společnost A má účetní (likvidační) hodnotu 10 $ / akcii a aktuálně se obchoduje za 7 $ / akcii. Pokud se společnost rozhodne pro likvidaci, představuje příležitost k arbitráži. V případě Gekka převzal společnosti, o nichž se domníval, že by jim přinesly zisk, pokud by je rozdělil a prodal – což je praxe, kterou ve skutečnosti používají větší instituce.

Ocenění
Lze zde použít verzi vzorce rizikové arbitráže Benjamina Grahama používaného pro arbitráže převzetí a fúze. Jednoduše nahraďte cenu převzetí likvidační cenou a dobu zadržení množstvím času před likvidací.

Risk Arbitrage: Pair TradingPárové obchodování (také známé jako arbitráž s relativní hodnotou) je mnohem méně časté než dvě výše diskutované formy. Tato forma arbitráže závisí na silné korelaci mezi dvěma souvisejícími nebo nesouvisejícími cennými papíry. Primárně se používá během bočních trhů jako způsob zisku.

Funguje to takto. Nejprve musíte najít „páry“. Páry s vysokou pravděpodobností jsou obvykle velké akcie ve stejném odvětví s podobnou historií dlouhodobého obchodování. Hledejte vysokou procentuální korelaci. Poté počkáte na divergenci ve dvojicích mezi 5 až 7% divergencí, která trvá delší dobu (dva až tři dny). Nakonec můžete tyto dva cenné papíry prodloužit a / nebo zkrátit na základě srovnání jejich cen. Pak už jen počkejte, až se ceny vrátí dohromady.

Jedním příkladem cenných papírů, které by byly použity při párovém obchodování, jsou GM a Ford. Tyto dvě společnosti mají 94% korelaci. Tyto dva cenné papíry můžete jednoduše vykreslit a počkat na významnou divergenci; potom je pravděpodobné, že se tyto dvě ceny nakonec vrátí k vyšší korelaci a nabídnou příležitost, ve které lze dosáhnout zisku.

VIZ: Hledání zisku ve dvojicích

Najít příležitost
Mnozí z vás se možná ptají, kde najdete tyto dostupné arbitrážní příležitosti. Faktem je, že mnoho informací lze získat pomocí nástrojů, které jsou k dispozici všem. Zprostředkovatelé obvykle poskytují služby newswire, které vám umožní prohlížet si zprávy hned, jak to vyjde. Obchodování na úrovni II je také možností pro jednotlivé obchodníky a může vám poskytnout výhodu. A konečně, screeningový software vám pomůže najít podhodnocené cenné papíry (které mají vhodný poměr cena / kniha, poměr PEG atd.).

Existuje také několik placených služeb, které vám tyto arbitrážní příležitosti vyhledají. Takové služby jsou zvláště užitečné pro obchodování s páry, což může vyžadovat větší úsilí při hledání korelací mezi cennými papíry. Tyto služby vám obvykle poskytnou denní nebo týdenní tabulku obsahující přehled příležitostí, které můžete využít k zisku.

Závěr

Arbitráž je velmi široká forma obchodování, která zahrnuje mnoho strategií; všichni se však snaží využít zvýšené šance na úspěch. Přestože jsou maloobchodní obchodníci bezrizikové formy čisté arbitráže obvykle nedostupné, existuje několik vysoce pravděpodobných forem rizikové arbitráže, které maloobchodním prodejcům nabízejí mnoho příležitostí k zisku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování