Průvodce » Akcie » Jak na obchodování s akciemi: 5 základních pravidel tradingu

Jak na obchodování s akciemi: 5 základních pravidel tradingu

jak na obchodování s akciemi trading day trading jak na to akcie investice

Obchodování s akciemi

Miliony nováčků vyzkoušejí každý rok ruku v tržním kasinu, ale většina odchází o něco chudší a mnohem moudřejší, nikdy nedosáhne svého plného potenciálu. Většina těch, kteří selžou, má jednu společnou věc – nezvládli základní dovednosti potřebné k naklonění šance ve svůj prospěch. Pokud si však člověk vezme dostatečný čas na to, aby se je naučil, bude na dobré cestě ke zvýšení šance na úspěch. U obchodování s akciemi je toto určitě žádoucí.

Světové trhy lákají spekulativní kapitál jako můry na plamen, přičemž většina hází peníze do cenných papírů, aniž by pochopila, proč se ceny pohybují výše nebo níže. Místo toho pronásledují horké tipy, uzavírají binární sázky a sedí u nohou guruů a nechávají je dělat rozhodnutí o nákupu a prodeji, která nedávají smysl. Lepší cestou je naučit se, jak obchodovat na trzích, se schopností a autoritou.

Začněte sebezkoumáním, které podrobně zkoumá váš vztah k penězům. Díváte se na život jako na boj s velkou námahou nutnou k vydělání každého dolaru? Věříte, že osobní magnetismus k vám přiláká tržní bohatství stejně jako v jiných životních pronásledováních? Ještě zlověstnější, ztratili jste pravidelně peníze jinými aktivitami a doufáte, že se k vám finanční trhy budou chovat laskavěji?

Ať už máte jakýkoli systém víry, trh pravděpodobně tento vnitřní pohled posílí znovu a znovu prostřednictvím zisků a ztrát. Tvrdá práce a charisma podporují finanční úspěch, ale poražení v jiných oblastech života se pravděpodobně v obchodní hře promění v poražené. Nepanikařte, pokud to zní jako vy. Místo toho se vydejte cestou svépomoci a dozvíte se o vztahu mezi penězi a vlastní hodnotou.

Jakmile dostanete na tuto mentální úroveň, můžete se pustit do učení obchodování, počínaje těmito pěti základními kroky:

1. Otevřít si účet na obchodování

Na obchodování s akciemi je nutné si nejdříve otevřít účet na obchodování. Najděte dobrého online obchodníka s cennými papíry a otevřete si účet. I když již máte osobní účet, není špatný nápad vést profesionální obchodní účet odděleně. Seznamte se s rozhraním účtu a využijte bezplatných obchodních nástrojů a průzkumů nabízených výhradně klientům. Řada makléřů nabízí virtuální obchodování (více k tomu v kroku 5). Investopedia má ocenění Best Online Brokers Awards s recenzemi, které vám pomohou najít správného makléře.

2. Kurz selhávání trhu

Finanční články. Knihy na akciovém trhu. Výukové programy pro webové stránky. Existuje spousta informací, z nichž většina je levná. A nezaměřujte se příliš úzce na jediný aspekt obchodní hry. Místo toho si prostudujte vše, co je na trhu, včetně nápadů a konceptů, které v tuto chvíli necítíte jako relevantní. Obchodování zahajuje cestu, která často končí v cíli, který se neočekává na startovní čáře. Vaše široké a podrobné tržní prostředí se vám bude znovu a znovu hodit, i když si myslíte, že přesně víte, kam právě teď jdete.

Tady je pět knih, které musíte přečíst pro každého nového obchodníka:

  • Stock Market Wizards – Jack D. Schwager
  • Trading for a Living –  Dr. Alexander Elder
  • Technical Analysis of the Financial Markets –  John Murphy
  • Winning on Wall Street –  Martin Zweig
  • The Nature of Risk –  Justina Mamuse

 

Začněte každý den sledovat trh ve svém volném čase. Vstávejte brzy a přečtěte si o jednodenní cenové akci na zahraničních trzích. (Američtí obchodníci nemuseli před několika desítkami let sledovat globální trhy, ale to se všechno změnilo díky rychlému růstu elektronického obchodování a derivátových nástrojů, které propojují akciové, forexové a dluhopisové trhy po celém světě.)

Informační servery jako Yahoo Finance, Google Finance a CBS MoneyWatch slouží jako skvělý zdroj pro nové investory. Pro sofistikovanější pokrytí nemusíte hledat dále než The Wall Street Journal, Bloomberg a Investopedia.

3. Naučte se analyzovat

Studujte základy technické analýzy a podívejte se na cenové grafy, tisíce z nich, ve všech časových rámcích. Možná si myslíte, že fundamentální analýza nabízí lepší cestu k ziskům, protože sleduje růstové křivky a toky příjmů, ale obchodníci žijí a umírají cenovou akcí, která se výrazně liší od základních fundamentů. Nepřestávejte číst firemní tabulky, protože nabízejí obchodní výhodu nad těmi, kdo je ignorují. Nepomohou vám však přežít váš první rok obchodování s akciemi.

Vaše zkušenosti s grafy a technickou analýzou vás nyní přivedou do magické oblasti predikce ceny. Teoreticky mohou cenné papíry jít pouze nahoru nebo dolů, což podporuje dlouhodobý obchod nebo krátký prodej. Ve skutečnosti mohou ceny dělat mnoho dalších věcí, včetně sekání na několik týdnů najednou nebo prudkého šlehání v obou směrech, otřesení kupujících a prodejců.

Časový horizont se v tomto okamžiku stává nesmírně důležitým. Finanční trhy rozmělňují trendy a rozsahy obchodování s fraktálními vlastnostmi, které generují nezávislé pohyby cen v krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých intervalech. To znamená, že cenný papír nebo index dokáže vydělat dlouhodobý uptrend, střední downtrend a krátkodobý obchodní rozsah, a to vše současně. Spíše než komplikovat predikci, většina obchodních příležitostí se bude odvíjet prostřednictvím interakcí mezi těmito časovými intervaly.

Nákup dipu nabízí klasický příklad, kdy obchodníci skákají do silného uptrendu, když se prodává za nižší období. Nejlepším způsobem, jak prozkoumat toto trojrozměrné hrací pole, je podívat se na každé zabezpečení ve třech časových rámcích, počínaje 60minutovými, denními a týdenními grafy.

4. Cvičte obchodování

Nyní je čas namočit nohy, aniž byste se vzdali svého obchodního vkladu. Papírové obchodování, neboli virtuální obchodování, nabízí dokonalé řešení, díky kterému může novic sledovat tržní akce v reálném čase a rozhodovat o nákupu a prodeji, která tvoří nástin teoretického výkonu. Obvykle se jedná o použití simulátoru akciového trhu, který má vzhled a dojem skutečné výkonnosti burzy. Provádějte spoustu obchodů pomocí různých období držení a strategií a poté analyzujte výsledky, zda neobsahují zjevné nedostatky.

Investopedia má bezplatnou hru na akciovém trhu a mnoho makléřů umožňuje klientům zapojit se do obchodování s papíry také se svými systémy pro zadávání skutečných peněz. To má další výhodu v učení softwaru, takže při hraní s rodinnými fondy nestisknete špatná tlačítka.

Kdy tedy provedete přepnutí a začnete obchodovat se skutečnými penězi? Neexistuje žádná dokonalá odpověď, protože simulované obchodování má vadu, která se pravděpodobně objeví, kdykoli začnete obchodovat za skutečné, i když vaše papírové výsledky vypadají perfektně.

Obchodníci potřebují mírumilovně koexistovat s dvojitými emocemi chamtivosti a strachu. Obchodování s papíry nezavazuje tyto emoce, které lze zažít pouze skutečným ziskem a ztrátou. Tento psychologický aspekt ve skutečnosti vytlačuje ze hry více hráčů prvního ročníku než špatné rozhodování. Vaše dítě kráčí kupředu, protože nový obchodník musí tuto výzvu rozpoznat a zbývající problémy řešit penězi a vlastní hodnotou.

5. Další možnosti jak se zlepšovat v obchodování

Zatímco zkušenost je skvělý učitel, nezapomeňte na další vzdělávání, jak budete pokračovat ve své obchodní kariéře. Ať už online nebo osobně, třídy mohou být prospěšné, a najdete je na úrovních od začínajícího (s radou, jak analyzovat výše uvedené analytické grafy, například) až po. Více specializované semináře – často vedené profesionálním obchodníkem – mohou poskytnout cenné informace o celkovém trhu a konkrétních investičních strategiích. Většina se zaměřuje na konkrétní typ aktiva, konkrétní aspekt trhu nebo obchodní techniku. Některé mohou být akademické a jiné spíše jako workshopy, ve kterých aktivně zaujímáte pozice, testujete vstupní a výstupní strategie a další cvičení (často se simulátorem).

Platba za výzkum a analýzu může být jak vzdělávací, tak užitečná. Někteří investoři považují sledování nebo pozorování profesionálů na trhu za výhodnější, než když se sami pokoušejí aplikovat nově získané lekce. Na webu je k dispozici spousta placených webů s předplatným: Mezi dvě respektované služby patří Investors.com a Morningstar.

Je také užitečné získat si mentora – praktického trenéra, který vás provede, kritizuje vaši techniku ​​a poradí. Pokud jej neznáte, můžete si jej koupit. Mnoho škol pro online obchodování nabízí mentoring jako součást svých pokračujících edičních programů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování