Obchodování na měkkých komoditních trzích

Trhy s měkkými komoditami se skládají ze zboží podléhajícího rychlé zkáze, jako je kakao, káva, bavlna, pomerančový džus a cukr, což jsou také některé z nejstarších obchodovatelných komodit, které existují dodnes. Jejich kořeny v obchodu můžete vystopovat zpět tisíce let. Je důležité si uvědomit, že obchodování na tomto trhu zahrnuje podstatná rizika a není vhodné pro každého, a měl by se používat pouze rizikový kapitál. V tomto článku vám ukážeme, jak správně používat tento „sladký“ trh, protože každý investor může potenciálně ztratit více, než původně investoval.

Shrnutí

  • Měkké komodity označují futures kontrakty na podkladové zemědělské produkty, které se spíše pěstují než těží nebo těží.
  • Měkké komodity patří mezi nejstarší obchodované produkty na světě a nadále obchodují na kótovaných burzách.
  • Zde se podíváme na futures obchodované na kakao, mražený pomerančový džus, cukr, bavlnu a kávu.

Co jsou měkké Futures Smlouvy?

Smlouva o soft futures je právně závazná dohoda o dodávce kakaa, kávy, bavlny, mraženého koncentrovaného pomerančového džusu a cukru v budoucnu za dohodnutou cenu. Smlouvy jsou uvedeny a standardizovány Intercontinental Exchange (ICE) Futures USA, dříve známé jako New York Board of Trade (NYBOT),.a regulováno komoditou Futures Obchodní komise, pokud jde o množství, kvalitu, čas a místo dodání. Pouze cena je variabilní...

Většina futures kontraktů je kompenzována před dodáním, což znamená, že většina kontraktů jsou spekulanti, kteří se snaží těžit z cenových pohybů.

Výhody Futures Smlouvy

Na rozdíl od akcií mohou být futures kontrakty zkratovány downtickem, což dává účastníkům trhu větší flexibilitu. Tato flexibilita umožňuje zajišťovatelům chránit jejich fyzickou pozici a spekulantům zaujmout pozici na základě očekávání trhu.

Protože trhy měkkých komodit jsou obchodovány na burze, clearingové služby nezajišťují žádné riziko selhání. To znamená, že burza funguje jako kupující pro každého prodávajícího, pokud by účastník trhu musel neplnit své povinnosti.

Specifikace smlouvy

Ačkoli existují další smlouvy o cukru a kávě, které se obchodují po celém světě, tento článek se zabývá pouze těmi, které jsou obchodovány na ICE Futures NÁS

Kakao

Objevené domorodci z Jižní Ameriky před více než 5 000 lety, kakao bylo původně luxusem pro velmi bohaté..Dnes se většina kakaa na světě pěstuje v několika zemích: Pobřeží slonoviny, Ghana, Indonésie, Brazílie, Ekvádor a Nigérie..Nyní se používá v každodenních potravinách od horkého kakaa po čokoládu.

Kakao se obchoduje v dolarech za metrickou tunu a jeden kontrakt je na 10 tun..Například když se kakao obchoduje za 1 500 $ / tunu, kontrakt má celkovou hodnotu 15 000 $. Pokud je obchodník dlouho na 15 000 $ / M tuna a trhy se pohybují na 1555 $ / lb, jedná se o pohyb 550 $ (1 500 – 1 555 $ = 55 $ a 55 x 10 M tuna = 550 $).

Minimální pohyb ceny nebo velikost ticku je dolar nebo 10 $ za kontrakt. Ačkoli se trh bude často obchodovat ve velikostech větších než dolar, jeden dolar je nejmenší částka, kterou se může pohybovat...

Měsícem kontraktů na dodávku cukru jsou březen, květen, červenec, září a prosinec. Dodací místa zahrnují licencované akciey v přístavu New York District, Delaware River Port District, Port of Hampton Roads, Port of Albany nebo Port of Baltimore...

Káva

Káva byla původně objevena v Etiopii kolem roku 850 n. L..Z Afriky si káva našla cestu na Střední východ a do kaváren. Právě tyto kavárny vystavily kávu mnoha cestovatelům, kteří ji rozšířili mimo arabské hranice...

Káva se obchoduje v centech za libru. Jedna smlouva na kávu ovládá 37 500 liber kávy..Když se cena kávy obchoduje za 1 $ / libru, hotovostní hodnota této smlouvy bude 37 500 $ (1,00 x 37 500 = 37 500 $).

Velikost ticku je 5 centů za libru, což se rovná 18,75 $ za tick..Například pokud by obchodník měl jít dlouho na 1,1 000 $ a trhy by se posunuly na 1,1550 $, měl by zisk 2062,50 $ (1,1550 – 1,1000 $ = 0,0550 $ a 0,0550 x 37,500 = 2,062,50 $).

Protože jde o jednu z větších kontraktů v dolarovém vyjádření, malé pohyby mají velký dopad na cenu. Káva má jeden z větších denních rozsahů všech druhů, což z ní činí velmi těkavou komoditu.

Káva je dodávána v březnu, květnu, červenci, září a prosinci. Dodací místa jsou po celém světě v přístavech po celém světě, jako jsou New Orleans, New York, Houston, Miami, Hamburk, Antverpy a Barcelona...

Bavlna

Protože bavlna má univerzální přitažlivost a lze ji použít v mnoha různých výrobcích, byla jednou z nejvlivnějších komodit. Bavlna, která byla objevena před více než 5 000 lety, hrála zásadní roli při vzestupu a pádu mnoha zemí..Byla to jedna z prvních tržních plodin v Americe.

Bavlna se obchoduje v kontraktech 50 000 liber..Obchoduje se také v centech za libru, takže pokud se trh obchoduje za 53 centů za libru, kontrakt bude mít hodnotu 26 500 USD (0,53 x 50 000 liber = 26 500 USD).

Minimální velikost ticku je 0,0001 $ nebo 5 $ za smlouvu..Proto se jakýkoli pohyb v bavlněných 2 centech rovná buď zisku, nebo ztrátě 1 000 $. Když cena bavlny překročí 95 centů za libru, minimální pohyb klíšťat se rozšíří na 0,0005 USD, aby vyhovoval větším denním rozsahům.

Březen, květen, červenec, říjen a prosinec jsou smluvními měsíci pro bavlnu. Dodací místa jsou v Galvestonu, Houstonu, New Orleans, Memphisu a Greenville / Spartanburg, což není příliš překvapivé vzhledem k tomu, že tam se pěstuje většina...

Frozen Concentrated Orange Juice (FCOJ)

Pomerančový džus je na komoditních trzích relativním nováčkem. Po staletí se OJ konzumoval jako čerstvý ovocný džus, protože měl relativně krátkou trvanlivost a byl citlivý na cenové šoky v důsledku narušení dodávek. Freezing OJ byl vynalezen ve 40. letech 20. století a rychle se stal průmyslovým standardem...

Jedna smlouva FCOJ se rovná 15 000 liber..Pokud je aktuální tržní cena 90 centů za libru, má kontrakt hodnotu 13 500 $ (0,90 x 15 000 liber = 13 500 $).

Minimální tiket je 0,005 $ nebo 7,50 $ za tiket na smlouvu..Řekněme například, že koupíte smlouvu s FCOJ, když je trh na 95 centů, a poté ji prodáte za 1 $. V této transakci byste vydělali 750 USD za 5 centů v FCOJ.

Pomeranče pocházející z Brazílie a Floridy jsou dodávány pouze ve akcieech s licencí na směny na Floridě, New Jersey a Delaware. FCOJ se nejaktivněji obchoduje v lednu, březnu, květnu, červenci, září a prosinci...

Cukr

Obecně se věří, že lidé poprvé použili cukr před více než 2000 lety..Původně vyhrazen pouze pro velmi bohaté, cukr se stal jedním z běžnějších základů na jídelním stole. Kvůli své masové přitažlivosti je cukr obvykle z hlediska celkového objemu jednou z nejvíce obchodovaných komodit na světě.

Cukr obchoduje se smlouvami, někdy známými jako „cukr č. 11“, což představuje 112 000 liber cukru, a je vyjádřen v centech za libru..Pokud je cena futures 0,1045 USD, má kontrakt hodnotu 11 704 USD (0,1045 USD / lb x 112 000 liber = 11 704 USD). Pokud se trh pohybuje od 0,1 000 do 0,1240 USD, odpovídá to pohybu dolaru ve výši 2 688 USD.

Pohyb minimální ceny cukru je 0,0001 USD nebo 11,20 USD za smlouvu...

Cukr je dodáván pouze v březnu, květnu, červenci a říjnu. V každé zemi jsou místa dodání, kde se cukr vyrábí. Jedná se o místa jako Argentina, Austrálie, Barbados, Belize, Brazílie, Kolumbie, Kostarika, Dominikánská republika, Salvador, Ekvádor, Fidži, Francouzské Antily, Guatemala, Honduras, Indie, Jamajka, Malawi, Mauricius, Mexiko, Mozambik, Nikaragua , Peru, Filipínská republika, Jihoafrická republika, Svazijsko, Tchaj-wan, Thajsko, Trinidad, Spojené státy a Zimbabwe...

Závěr

Na trzích s měkkými komoditami existuje mnoho různých příležitostí. Každý, kdo chce investovat, by měl před investováním pečlivě zvážit související riziko a být si vědom specifikací smlouvy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování