Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Obchodníci sázejí bitcoin, který dosáhne 50 000 $, což je dvojnásobný rekord roku 2017

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Obchodníci sázejí bitcoin, který dosáhne 50 000 $, což je dvojnásobný rekord roku 2017

Obchodníci sázejí bitcoin, který dosáhne 50 000 $, což je dvojnásobný rekord roku 2017

Obchodníci sázejí na to, že bitcoiny mohou vyskočit až na 50 000 dolarů – což je více než dvojnásobek jeho rekordu během mánie kryptoměny v roce 2017, jak uvádí The Wall Street Journal. Mnozí považují letošní rally, spolu s rostoucím objemem ultra býčích obchodů s bitcoinovými opcemi, za známku extrémní pěny na trhu s bitcoiny.

Tito mega-býci předpovídají, že největší digitální mince na světě může růst více než šestinásobně na 50 000 $, ve srovnání s ostatními býčími hovory za pouhých 10 000 $. Po epickém propadu v roce 2017, kdy bitcoiny klesly z vysokých téměř 20 000 USD a ztratily více než 70% své hodnoty, se kryptoměna od úterý večera zvýšila již o více než 100% od začátku roku na přibližně 7 570 USD.

Bitcoin znovu získává popularitu

  • Cena bitcoinu více než zdvojnásobuje YTD
  • Nejvyšší realizační cena bitcoinu na LedgerX za 6 měsíců
  • Pouze 1,3% bitcoinových transakcí professional obchodní služby v roce 2019

Zdroj: Wall Avenue Journal, Bloomberg

Možnosti volání v bitcoinech Signál Euforie

Podle společnosti LedgerX, newyorského tržiště pro bitcoinové deriváty, neidentifikovaný obchodník koupil 30 nákupních opcí, které majiteli poskytly právo na nákup digitální mince za cenu 50 000 $ mezi 23. květnem, kdy byly zakoupeny, a červnem 2020, jakmile vyprší, podle deníku.

Obchodní záznamy ukazují, že kupující utratil za opce 4 500 $. Pokud digitální mince nedosáhne této vznešené stávkové ceny, přijde o tyto peníze. V případě, že bitcoiny vzrostou na 50 000 $, mohla by tato osoba získat zisky mnohem větší, než kdyby si jednoduše koupila a držela bitcoiny.

Zatímco pouze jedna bitcoinová opce na volání je malá pro odvětví, které denně vidí směnárny digitálních měn v miliardách dolarů, LedgerX uvedla, že za 6 měsíců nezaznamenala tak vysoký hovor, a že množství obchodů s opcemi na volání s realizačními cenami V květnu došlo k nárůstu o 25 000 $.

“Když získáte tyto býčí trhy, lidé se trochu nadchnou a začnou přijímat stále agresivnější obchodní rozhodnutí,” řekl Josiah Hernandez, hlavní investiční ředitel společnosti pro obchodování s kryptoměnou Satoshi Money.

Obchodování na burze s deriváty bitcoinů Deribit také naznačoval známky trhové bujnosti, protože záznamy ukazují, že jeden nebo více obchodníků koupilo bitcoinové contact opce s realizační cenou 36 000 $.

Krypto svět stále poháněn spekulacemi

Nedávná euforie z kryptoměny přichází, když nová studie ukazuje, že bitcoinová rally není poháněna rostoucím akceptováním hlavního proudu, ale spekulacemi na základě podrobné zprávy agentury Bloomberg.

Info od newyorského blockchainového výzkumného pracovníka Chainalysis Inc. ve skutečnosti ukazují, že pouze 1,3% ekonomických transakcí z bitcoinů bylo připsáno obchodním prodejům v prvních čtyřech měsících roku 2019. Tyto údaje od poskytovatele platebních služeb, který zpracoval zhruba 1 miliardu dolarů v letech 2017 a 2018 naznačuje, že „se během cyklů rozmachu a krachu předchozích dvou enable něco málo změnilo,“ uvádí Bloomberg.

„V ekonomické aktivitě bitcoinů nadále dominuje obchodování na burze,“ uvedla Kim Grauer, hlavní ekonom společnosti Chainalysis. „To naznačuje, že největší případ použití bitcoinů zůstává spekulativní a běžné použití bitcoinů professional každodenní nákupy ještě není realitou.“

Zatímco rostoucí počet společností s modrým čipem, jako je AT&T Inc. (T), začal přijímat platby ve formě bitcoinů, problém je v tom, že kryptoměnu prosazují lidé, kteří by aktivum raději drželi, než aby jej utratili. Několik spekulantů láká vyhlídka na zaplacení věcí, jako jsou bezdrátové služby v bitcoinech, vzhledem k tomu, že cena digitálního aktiva by mohla během několika týdnů velmi dobře vyletět dalších 50%.

Dívat se dopředu

Zatímco skeptici nadále věří, že digitální aktiva, jako je bitcoin, zdaleka nejsou v obchodním prostředí běžnou záležitostí, někteří býci tvrdí, že na tom vlastně nezáleží.

„Bitcoin je dnes lídrem a může být i nadále lídrem kvůli největšímu síťovému efektu a„ značce “, ale nemyslím si, že samotný bitcoin bude někdy„ penězi, “řekl Jeff Dorman, hlavní investiční ředitel Společnost Arca se sídlem v LA poskytující finanční služby. “Bitcoin nemusí být peníze, aby byl úspěch. Mnoho skvělých technologií končí strategicky důležitými, aniž by splňovaly jejich původní cestovní mapu,” dodal.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: