Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Obchodní živý plot

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Futures a komodity  > Obchodní živý plot

Obchodní živý plot

Co je komerční živý plot

Komerční hedger je organizace, která používá futures kontrakty k zajištění ceny konkrétních komodit, které používá při řízení svého podnikání. Komodita je nezbytné zboží potřebné k výrobě zboží nebo služby. Výrobce potravin může praktikovat komerční zajištění, pokud nakupuje komodity, jako je cukr nebo pšenice, nebo které potřebuje k výrobě svých produktů. Výrobci elektrických komponentů mohou zajišťovat měď, kterou používá při výrobě.

Prolomení komerčního živého plotu

Účetní jednotka používá komerční zajištění jako metodu normalizace provozních nákladů, když se pokouší kontrolovat cenové riziko komodity a přesněji předpovídat své výrobní náklady. Zajištění je jako pojistka, kde investice pomáhá snížit riziko nepříznivých cenových pohybů aktiva. Komerční zajišťovatelé obchodují s futures kontrakty za účelem řízení konkrétního cenového rizika.

Naproti tomu nekomerční obchodníci jsou ti investoři, kteří využívají futures trh pro spekulace s komoditami. Spekulace je akt obchodování s aktivem nebo provádění finanční transakce, který má značné riziko ztráty většiny nebo všech počátečních výdajů s očekáváním podstatného zisku.

Commodity Futures Trading Fee (CFTC), americká vládní agentura, nastavuje parametry professional klasifikaci obchodníků, aby stanovila limity pro obchodování a velikost pozic, které se liší mezi obchodními a nekomerčními obchodníky. Ve skutečnosti týdenní zpráva Komise Commitments of Traders uvádí počet otevřených futures kontraktů pro komerční i nekomerční obchodníky.

Společnost může být považována za obchodního zprostředkovatele pro jednu komoditu, ale ne pro ostatní. Výrobce cukrovinek klasifikovaný jako komerční zajištění professional kakao nebo cukr by nebyl klasifikován professional komerční zajištění hliníku, topného oleje nebo jiných komodit.

Jak funguje komerční zajištění

Futures kontrakty se používají jak pro spekulativní obchodování, tak pro zajištění. Tyto obchody jsou obchodovány na různých burzách a mají cenový základ pro dodání konkrétní částky komodity k předem stanovenému budoucímu datu. Tyto ceny futures se mohou lišit od aktuální spotové ceny komodity. Spotová cena je aktuální cena komodity na otevřeném trhu.

Například okamžitá cena mědi může být v současné době 3,12 USD za libru. Společnost zabývající se elektroinstalací, která při výrobě používá měď, může stanovit ceny na základě těchto nákladů. Cena však může v budoucnu vzrůst. Tento růst cen nutí společnost buď k menšímu zisku, nebo ke zvýšení ceny svého produktu. Naopak klesající cena může způsobit, že produkt společnosti bude vyšší než konkurence a ztratí jim podíl na obchodním trhu. Aby mohla stabilizovat svou cenovou strukturu a zajistit cenu mědi, kterou potřebuje professional budoucí výrobu, mohla společnost nakupovat futures na měděné kontrakty.

I když spotová cena mědi může být 3,12 $ za libru, cena za budoucí dodání je často vyšší, aby zohlednila náklady na akcieování. Například cena za doručení může být 3,15 $ za libru za doručení do tří měsíců, 3,18 $ doručení za šest měsíců, 3,25 $ za jeden rok atd.

Obchodní zajišťovatel může diverzifikovat své smlouvy na několik měsíců, aby zajistil stanovenou cenu ke konkrétním budoucím datům.

Pokud cena mědi poklesne pod cenu futures kontraktu, může podnik svůj kontrakt prodat se ztrátou. Dokonce i při ztrátě futures kontraktu dokázala společnost zmírnit riziko proti růstu nákladů na suroviny. Když cena mědi vzroste, společnost poskytující elektroinstalaci nemusí fyzicky dodávat komoditu, ale může prodávat futures se ziskem na otevřeném trhu. Společnost může průběžně kupovat nebo prodávat futures kontrakty na měď, jak se mění její potřeby.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: