Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Obchod s marihuanou: roste jako plevel

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Obchod s marihuanou: roste jako plevel

Obchod s marihuanou: roste jako plevel

Legalizace marihuany se v United states v posledním desetiletí stala aktuální otázkou. Podle amerického ministerstva spravedlnosti zůstává na federální úrovni narkotikum podle I. definováno jako „… drogy, které nejsou v současnosti akceptovány professional lékařské účely a mají vysoký potenciál zneužívání.“ To znamená, že více než 30 států schválilo užívání marihuany k léčebným nebo rekreačním účelům, což otevřelo průmysl za několik miliard dolarů s potenciálem vytvořit stovky tisíc pracovních míst.

Ve volbách v polovině období, které se konaly 6. listopadu 2018, hlasovaly professional legalizaci marihuany professional rekreační nebo léčebné účely nebo pro oba tyto státy:

Michigan: Voliči schválili návrh Jeden, který legalizuje užívání a pěstování marihuany pro osoby starší 21 enable a kromě toho povoluje komerční prodej marihuany prostřednictvím státem licencovaných maloobchodníků.

Missouri: Voliči schválili pozměňovací návrh 2, který umožňuje užívání marihuany pro lékařské účely a umožňuje pacientům pěstovat rostliny doma. Marihuana nebyla schválena professional rekreační použití.

Utah: Voliči schválili návrh č. 2, který umožňuje určité použití marihuany pouze pro lékařské účely.

Tržby legální marihuany vzrostly v roce 2017 o více než 37% a přinesly mezinárodní ocenění 9,5 miliardy USD. United states jsou běžně odpovědné za více než 90 |% celosvětového prodeje plevelů. Ke dni 7. listopadu 2018 existuje 31 států, ve kterých je legální marihuana legální, a sedm, kde legální je rekreační i medicínská marihuana.

Trh práce se zahřívá

Posun v právním postavení marihuany podpořil poptávku po pracovnících, kteří mohou pomoci udržet průmysl, od zaměstnanců ve skleníku a vedoucích výroby až po obchodní zástupce a vědce. Došlo také k nárůstu pracovních míst, která byste si obvykle neměli spojovat s obchodem s marihuanou. Realitní společnosti v některých částech země například začaly najímat agenty, kteří se specializují na hledání vhodných nemovitostí professional pěstitele. Neslavný „Smaragdový trojúhelník“ v severní Kalifornii zaznamenal významný nárůst zájmu o nemovitosti od doby, kdy byl v polovině 90. permit schválen Prop 215, a realitní kanceláře očekávají podobný zájem v oblastech, kde by marihuana prosperovala.

Jak velký je trh práce? Vezměte v úvahu, že v Coloradu v roce 2015 toto odvětví poskytlo 18 000 nových pracovních míst na plný úvazek, uvádí výzkumná organizace Marihuana Plan Group. A to je jen jeden stát. Zatímco práce na nižší úrovni v tomto odvětví platí skromně – zastřihovač pupenů vydělává mezi 12 a 15 dolary za hodinu – ty, které vyžadují speciální dovednosti, platí relativně dobře. Pokud dokážete přinést solidní obchodní zkušenosti nebo silné vědecké zázemí, jsou zaměstnavatelé ochotni zaplatit.

Například společnost zabývající se léčbou marihuany ve východním Coloradu nedávno zveřejnila otevření pro manažera produkce skleníků, který vydělá mezi 50 000 a 70 000 USD ročně. Práce „ředitele kultivace“ v Denveru, která dohlíží na produkci i výzkum a vývoj, inzeruje plat 100 000 $.

Investiční potenciál

Existuje více způsobů, jak investovat do marihuany, než vystavení šeku dispenzární nebo legální rostoucí operaci. Společnost Canopy Growth Company od Bruce Lintona se záviděníhodným (TSE: WEED) burzovním obchodem obchoduje na burze v Torontu. Pokud se podíváme zpět na pětileté výnosy, akcie odměnily investory, kteří se v roce 2018 dostali z přibližně 2,5 CAD až na maxima nad 67, což je výnos přes 2500%.

Podobně zaznamenal GW Pharmaceuticals srovnatelný růst. Nejsou největší konopnou společností na světě, jakou Cover je, ale za stejné období jejich akcie (OTC: GWPRF) zaznamenaly růst přes 500%. Jejich produkt, který byl vyvinut k léčbě příznaků roztroušené sklerózy, byl vůbec první schválenou látkou pocházející z konopí v jakékoli zemi.

Několik amerických a kanadských společností využilo v uplynulém roce veřejné trhy, zvýšilo miliardy dolarů a přilákalo investory, kteří sázeli na potenciální výnosy, jak se legalizace šíří po celých Spojených státech. Zde sledujeme nejrychleji rostoucí akcie marihuany.

Univerzitní programy rostou

V důsledku legalizačního trendu vzklíčilo několik vysokoškolských programů, které slibovaly, že studentům pomohou připravit se na práci v obchodní oblasti průmyslu nebo ve vědecké sféře. V dnešní době lze dokonce najít kurzy marihuany v zavedených institucích, jako je University of Denver nebo Vanderbilt College. Došlo také k přílivu menších vysokých škol zaměřených na marihuanu ve státech, jako je Colorado, které jako první legalizovalo drogu. Problém je v tom, že professional studenty je někdy těžké zjistit, které jsou legitimní.

Někteří, jako je Univerzita Clover Leaf College, která nabízí certifikační programy v oblasti práva, pěstování a obchodu s marihuanou, mají certifikaci od státní komise professional vysokoškolské vzdělávání. Objevily se však také programy s pochybnými pověřeními. Například Greenway University byla nucena ukončit činnost v roce 2011 poté, co její zakladatelé neodhalili předchozí odsouzení za zločin.

Závěr

Růst trhu s legální marihuanou otevírá stále více příležitostí professional uchazeče o zaměstnání se znalostmi daného odvětví. Zdá se, že existují životaschopné investiční příležitosti, ale krajina musí být ještě důkladně otestována a mnoho lidí se stále obává federálního zapojení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web