Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nový krypto derivát sází na bitcoiny s polevou 100 000 $

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Nákup a prodej kryptoměn  > Nový krypto derivát sází na bitcoiny s polevou 100 000 $

Nový krypto derivát sází na bitcoiny s polevou 100 000 $

Horliví obchodníci s kryptoměnami budou brzy moci vsadit na bitcoiny stoupající na 100 000 USD, což překoná nedávné sázky, že největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace dosáhne 50 000 USD, jak uvádí Bloomberg. ..

Krypto svět ožil

Tento mega-býčí hovor přichází, i když se široce sledovaná digitální měna letos dramaticky změnila a v posledních dnech utrpěla prudký pokles. Při ceně kolem 10 600 $ za minci ve čtvrtek večer cena bitcoinu klesla téměř o 25%, od doby, kdy digitální mince dosáhla v roce 2019 nových maxim poblíž 13 800 $. Prudký nárůst cen bitcoinů až do tohoto bodu obnovil energii kryptobunků, kteří čekali na konec vytažené „krypto zimy“, která začala na konci roku 2017, kdy se bitcoiny blížily historickému maximu 20 000 $, a přetrvával po celý rok 2018.

Americká regulační burza derivátů LedgerX nyní oznámila opci na volání, která se vyplatí, pokud bitcoin do prosince 2020 prolomí hranici 100,00 $ za minci. Tato úroveň by ocenila bitcoiny na zhruba 2 biliony $ a představovala by přibližně desetinásobný nárůst z úrovní bitcoinů v době oznámení tento týden.

Institucionální zájem

Společnost LedgerX, která nabízí bitcoinové deriváty institucionálním klientům po dobu tří enable, získala v červnu 2019 regulační schválení od Commodity Futures Trading Fee, aby nabídla smlouvy menším, maminkovým a popovým investorům...

Podle generálního ředitele společnosti LedgerX Paula Chua z agentury Bloomberg projevili zájem o nový derivát institucionální zákazníci s aktivy od 10 do 1 miliardy dolarů.

“Často je nejdůležitější to, co se stane, je první obchod a všichni ostatní to sledují,” řekl. “Desítky a desítky těchto institucí se k nám vrátily s tím, že bychom měli zájem o obchodování se smlouvou, jako je tato,” řekl generální ředitel Paul Chou.

Zatímco bitcoin na 100,00 $ je odvážná výzva, pro investory kryptoměny, kteří jsou v něm od doby, kdy digitální mince debutovala jen před deseti lety za cenu nižší než jeden cent, by desetinásobný nárůst nebyl vším. šílený.

“Chápu, že 100 000 $ je velké číslo, ale mnoho z nás, kteří jsme byli v tomto prostoru, si pamatuje bitcoiny za 1 $, a pak dosáhlo 10 $ a 100 $ a 10 000 $. Smlouva o 100 000 $ nás ani nenechá mrknout,” řekl Chuo .

Oznámení LedgerX následuje po oznámeních od jiných burz bitcoinových derivátů, jako jsou CME Team a BitMEX, podle nichž poptávka od institucionálních obchodníků vede objemy obchodů k rekordům, uvádí Bloomberg, s odvoláním na nedávnou zprávu výzkumné firmy Diar.

Ve snaze získat přístup k finančním prostředkům z tohoto rostoucího počtu institucionálních investorů, kteří mají zájem o obchodování s krypto-deriváty, je Intercontinental Exchange připravena zahájit své první obchodování s futures na bitcoiny 22. července. Minulý měsíc, po roce a půl nabídky bitcoinových futures kontraktů, Cboe World wide Markets Inc. zastavilo jejich obchodování.

Nedávný pohyb v cenách bitcoinů, včetně zvýšení o 1 000 $ za pouhých 30 minut ve čtvrtek, odráží velkou volatilitu, která je navzdory širšímu přijetí hlavního proudu stále obchodní známkou prostoru kryptoměny. Další neštěstí v tomto odvětví, které již byly sužovány problémy, jako jsou různé skandály, podvody a manipulace s trhem, vedly zákonodárce k tomu, aby požadovali větší regulaci rodícího se průmyslu.

Například v sobotu byl hlavní propad bitcoinu přičítán zčásti obchodní chybě „tlustého prstu“, při které společnost Tether Ltd. omylem vytvořila více než 5 miliard dolarů své měny kryté dolarem a okamžitě zaplavila trh – děsila investory.

Dívat se dopředu

Rostoucí obavy kryptokeptů tlumily nadšení, které původně pociťovalo rozhodnutí společnosti Fb Inc. (FB) skočit na trh s plány na vlastní digitální měnu s názvem Libra. Tento týden gigant v sociálních médiích vypovídal před zákonodárci, kteří krypto plán nazvali „klamným“ a přirovnali technologického giganta ze Silicon Valley k batoleti hrajícímu si zápasy.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: