New York Mercantile Exchange (NYMEX)

Co je newyorská obchodní burza?

New York Mercantile Exchange (NYMEX) je největší světová komoditní futures burza a je dnes součástí skupiny Chicago Mercantile Exchange Team (CME Group), která je předním a nejrozmanitějším trhem s deriváty na světě. Skupina CME se skládá ze čtyř burz: Chicago Mercantile Trade (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), NYMEX a Commodity Exchange, Inc. (COMEX). Každá burza uvádí širokou škálu futures produktů, komodit a globálních měřítek napříč hlavními třídami aktiv.

Pochopení newyorské obchodní burzy

Raná verze NYMEX začala v roce 1872, kdy skupina obchodníků s mléčnými výrobky založila New Yorkskou burzu másla a sýrů. V roce 1994 se NYMEX spojil s COMEX a stal se největší fyzickou komoditní burzou v té době. Do roku 2008 nebyla společnost NYMEX schopna samostatně přežít v důsledku globální finanční krize a sloučila se s CME Group v Chicagu. Spojení přineslo burze CME Group seznam energetických, drahých kovů a zemědělských produktů.

Shrnutí

  • NYMEX je komoditní obchodní burza, která začala v roce 1872 a byla koupena společností CME Group v roce 2008.
  • Burza uvádí futures a opce na různé kovy, energii a zemědělské komodity.
  • NYMEX byl kdysi otevřeným trhem s obchodními jámami, ale stejně jako většina dnešních burz se stal stále více elektronickým.

Futures a opce na energii, drahé kovy a zemědělské komodity se někdy používají ke spekulacím, ale jsou také nástrojem professional společnosti, zemědělce a další průmyslová odvětví, která chtějí řídit riziko zajištěním pozic. Snadnost obchodování s těmito nástroji na burzách je zásadní professional vytváření ochranných pozic (zajištění) a měření cen futures, díky čemuž je NYMEX důležitou součástí světa obchodování a zajišťování.

Denní objem směny skupiny CME je kolem 30 milionů kontraktů s NYMEX, které tvoří přibližně 10% z této částky kvůli fyzickým komoditám, které jsou na této burze obchodovány. Mnohem větší objemy se obchodují s úrokovými futures, opcemi a forwardovými kontrakty, které se obchodují na Chicago Board of Trade (CBOT).

NYMEX je regulován komoditou Futures Buying and selling Commission (CFTC), což je nezávislá agentura vlády Spojených států, jejímž úkolem je podpora konkurenceschopných a efektivních termínových trhů, jakož i ochrana investorů před manipulací, zneužívajícími obchodními praktikami a podvody.

Omezení NYMEX

NYMEX je otevřená obchodní platforma, kde se obchodníci s lidmi setkávají, aby se dohodli a dohodli se na tržní ceně komodity. Vzhledem k tomu, že obchodování s akciemi a komoditami předcházelo vynález telegrafu, telefonu nebo počítače stovky allow, je docela zřejmé, že osobní obchodování s lidmi a obchodní jámy byly po dlouhou dobu standardním způsobem podnikání .

Dnes je však obchodování s otevřeným protestem na ústupu a počet obchodních jám se zmenšil. Společnost NYMEX od roku 2006 stále více zavádí systémy elektronického obchodování. Ve skutečnosti, vzhledem k nákladovým výhodám elektronických systémů a preferencím investorů professional rychlé provádění objednávek, podstatné procento světových burz již převedlo na elektronické sítě. V tomto okamžiku jsou Spojené státy víceméně osamocené v udržování otevřených burzovních výměn.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.