Průvodce » Investování » Alternativní investice » Akcie marihuana » Neočekávané potenciální dopady legalizace marihuany

Neočekávané potenciální dopady legalizace marihuany

Když Kanada 17. října 2018 formálně legalizovala rekreační marihuanu professional dospělé spotřebitele, je pravděpodobné, že nikdo neočekával, že tento proces proběhne zcela hladce..Jako první země G7, která provedla tento regulační posun, si Kanada razila nové právní cesty. Okamžitě po dni legalizace se objevily zprávy, že mnoha maloobchodníkům s marihuanou v celé zemi došel produkt. To znamenalo, co bylo pravděpodobně první a rozhodně ne poslední škytavka v procesu legalizace. Níže prozkoumáme potenciální a nečekané důsledky kanadského rozhodnutí legalizovat konopí.

Posun v používání professional mládež?

Jednotlivci a organizace, které se postavily proti rozhodnutí kanadské vlády legalizovat konopí pro dospělé, často poukazovaly na obavy ohledně užívání marihuany professional mladé jako důvod váhání. Podle zákona o konopí, oficiálního právního základu pro regulační změnu, bude porušení zákona professional mládež řešeno samostatně podle zákonů týkajících se konkrétně mládeže..Je nicméně možné, že s mnohem větším počtem Kanaďanů, kteří mají pravidelný (a legální) přístup k marihuaně a dalším produktům z konopí, se užívání konopí mezi těmi, kteří nemají zákonný věk, může nakonec zvýšit.

Potenciál professional velké dopady na zdraví

Přestože vapa pera, poživatiny a jiné nekuřácké výrobky vztahující se k užívání konopí v mnoha částech světa vzrostly, tradiční způsob konzumace konopí zůstává kouřem. Pro mnoho dotčených Kanaďanů znamená legalizace rekreační marihuany nárůst kouře, často na veřejných místech. V reakci na to došlo k podnětům různých provincií a jednotlivých organizací k zavedení zákazu kouření ve veřejných prostorách..Je možné, že legalizací užívání konopí mohla Kanada neúmyslně ovlivnit svůj diskurz v oblasti veřejného zdraví v tomto procesu.

Branding a marketing and advertising

Analytici sledující rostoucí legální odvětví konopí mohou spekulovat o dopadu legalizace na samotný trh s konopím. Je možné, že postupem času a prosazováním producentů konopí se konkrétní značky a jména mohou dostat na vrchol. Není těžké si představit scénář, ve kterém jsou určité značky nebo kmeny konopí spojovány s drahými, luxusními chutěmi, zatímco jiné jsou známé tím, že jsou snadno dostupné a dostupné. Stačí se jen podívat do poněkud analogického světa, abychom to potvrdili: alkohol. Alkoholické výrobky od piva a vína až po tvrdý alkohol zaznamenaly intenzivní stratifikaci tohoto typu, přičemž značka a marketing and advertising hrály klíčovou roli při definování úrovně úspěchu v tomto odvětví a různých společnostech.

Dostupné odrůdy konopí

Před legalizací neexistovala žádná regulace týkající se druhů kmenů konopí prodávaných na nelegálním trhu. Vzhledem k tomu, že kanadská vláda je silně zapojena do akcieování konopných produktů a distribuce těchto produktů maloobchodníkům s licencí a prostřednictvím on the net obchodů, je možné, že se odrůdy konopí dostupné spotřebiteli změní..Nejasné však je, jak přesně to může hrát. Na jedné straně si lze představit, že vláda omezuje počet kmenů, které přenáší od pěstitelů k maloobchodníkům, čímž snižuje rozmanitost, ke které mají jednotliví spotřebitelé přístup. Na druhé straně by rozvoj regulovaného odvětví mohl pěstitelům konopí poskytnout pobídku k vývoji nových kmenů, čímž by se zvýšila rozmanitost produktů dostupných na trhu.

Legální konopí v Kanadě zůstává velmi nové. Jak přesně bude odvětví růst a měnit se v čase, je obtížné posoudit, dokonce ani pro odborníky v oboru. Je pravděpodobné, že se postupem času objeví určití vítězové a poražení a že dojde také ke změnám v národním prostředí konopí, které zákon o konopí nezohlednil.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.