Nekomerční obchodník

Co je neobchodní obchodník?

Non-professional trader is defined by the Commodity Futures Investing Fee (CFTC) as an individual who has no company routines linked to a distinct komodity in which they could have a posture in the futures or opences marketplaces. To znamená, že neobchodní obchodníci se nesnaží převzít dodávku komodity nebo zajistit náklady spojené s komoditním obchodem. Místo toho neobchodní obchodníci zaujímají pozice na trhu čistě proto, aby hledali zisk z pohybů trhu.

Shrnutí

  • Nekomerční obchodník je ten, kdo nemá žádné obchodní zájmy související s komoditou, s níž obchoduje.
  • Místo toho, aby zaujal pozici professional účely zajištění související s obchodními aktivitami nebo převzal dodávku komodity, zaujme nekomerční obchodník tržní pozici pouze proto, aby profitoval z pohybů trhu.

Porozumění nekomerčním obchodníkům

Nekomerční obchodníci bývají individuálními investory, zajišťovacími fondy a velkými finančními institucemi. Klasifikace nekomerčních obchodníků je založena na informacích shromážděných z formuláře 40 CFTC: Prohlášení vykazujícího obchodníka, ale CFTC nakonec rozhodne, jak je obchodník klasifikován, a může tak učinit bez ohledu na tvrzení obchodníka na formuláři CFTC 40.

Je možné, aby organizace, která má více než jeden obchodní subjekt, byla klasifikována jako neobchodní obchodník s jednou komoditou a obchodní obchodník s odděleným obchodem. Není však možné, aby jeden obchodní subjekt byl nekomerčním a komerčním obchodníkem se stejnou komoditou.

Nekomerční as opposed to komerční obchodníci

Ceny futures mají tendenci pozitivně korelovat s pozicemi nekomerčních obchodníků, což je patrné ze zprávy CFTC Motivation of Traders, která ukazuje otevřený zájem a pozice komerčních a nekomerčních obchodníků.

Když většina nekomerčních obchodníků sází, že cena komodity poroste, je to obvykle silný býčí signál. Pokud mají nekomerční obchodníci značný počet krátkých pozic v komoditě, sázení, že cena klesne, lze to brát jako medvědí signál. V průběhu doby měli nekomerční obchodníci pravdu a neuvěřitelně reagovali na tržní signály, když se mýlí.

Na druhé straně jsou komerční obchodníci považováni spíše za defenzivní hráče na trhu než za tvůrce trendů. Když se pozice nekomerčních i komerčních obchodníků stanou býčími nebo medvědími, obvykle to vyústí v prudké cenové pohyby, které prorazí předchozí úroveň podpory nebo odporu.

Více rozmanitých motivů

Zatímco nekomerční obchodníci sdílejí jasný motiv zisku, obchodní motivy komerčních obchodníků jsou mnohem rozmanitější. Například producenti, obchodníci, zpracovatelé a uživatelé komodity jsou všichni považováni za komerční obchodníky s touto komoditou, přestože jejich cenové a zajišťovací cíle jsou odlišné a dokonce v přímé opozici. To je další důvod, proč jsou pozice nekomerčních obchodníků považovány za čistší cenové signály než pozice komerčních obchodníků.

Navíc, protože nekomerční obchodníci mají tendenci zaujímat opačné pozice komerčních obchodníků, hrají také důležitou roli při zajišťování likvidity potřebné k udržení chodu trhu s futures.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování