Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejvýkonnější energetické ETF pro rok 2018

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejvýkonnější energetické ETF pro rok 2018

Nejvýkonnější energetické ETF pro rok 2018

Kolísající ceny ropy a rozhovory o obchodní válce způsobily, mimo jiné, pokles akcie energetických odvětví v průběhu roku 2018. Ačkoli v různých bodech roku existovaly důvody k optimismu, posledních několik měsíců roku 2018 bylo obzvláště drsných: říjen představoval nejhorší jediný měsíc v tomto sektoru za lepší část desetiletí a poslední týdny roku klesly ceny akcií spolu s celkovým trhem.

Jednalo se o nejisté časy, kdy volatilní pohyby mezi jednotlivými energetickými akciemi a fondy obchodovanými na burze (ETF) sledovaly podobné tendence sektoru. Stejně jako mnoho jiných odvětvových fondů v jiných oblastech, energetické ETF celkově skončily rok 2018 s celkovými ztrátami za daný rok. Existovala však malá podmnožina energetických ETF, které nejenže přežily zvraty na trhu, ale skutečně prospívaly díky výkonu energetických akcie. Tyto prostředky záměrně vsazovaly proti energetickému sektoru.

Každá z pěti nejvýkonnějších energetických ETF professional rok 2018 na základě celkových výnosů za rok přijala zkratovou strategii tohoto druhu. Je však třeba mít na paměti, že ETF nabízející inverzní expozici, jak to každá z nich dělá, jsou obecně určeny pouze professional krátkodobé obchodování. Je nepravděpodobné, že by investoři očekávali zisky, které tyto fondy přinesou po celý rok. Vzhledem k tomu, že mnoho inverzních fondů se denně vyvažuje, investoři, kteří drží fondy déle než toto období, mají tendenci vidět, jak se jejich výnosy pohybují od cílů fondů. Porovnáme tyto prostředky s energetickým indexem S&P 500 jako měřítkem, které zaznamenalo průměrný výnos -21,7%.

1. Direxion Daily Bear Fuel Similar Bear 3X Shares ETF (GASX)

Výnosy za rok 2018: + 149,8%

2. Direxion Each day S&P Oil & Gasoline Exp. & Prod. Bear 3X Shares ETF (DRIP)

Výnosy za rok 2018: + 61,9%

3. Direxion Each day Energy Bear 3X Shares ETF (ERY)

Výnosy za rok 2018: + 53,1%

4. ProShares UltraShort Oil & Gasoline ETF (DUG)

Výnosy za rok 2018: + 40,9%

5. ProShares Brief Oil & Fuel ETF (DDG)

Výnosy za rok 2018: + 21,9%

Direxion Every day Bear Gas Relevant Bear 3X Shares ETF
Když si energetický sektor vede špatně, nejlepší jsou ETF, které sázejí největší proti této akcieě akcií. Z tohoto důvodu si fond Direxion Every day Purely natural Fuel Related Bear 3X Shares Fund (GASX), který nabízí -3násobnou denní expozici, dokázal letos získat první místo mezi energetickými ETF. Investor, který by celý rok držel GASX, by zaznamenal výnosy téměř 150%. GASX je koncipován jako krátká alternativa k GASL každý fond nabízí expozici vůči indexu zemního plynu ISE-Revere. GASX je schopen nabídnout svým investorům pákový efekt prostřednictvím swapových dohod, což přispívá k vyšší míře rizika.

GASX byl uzavřen v září 2014 a následně znovu spuštěn v prosinci 2015. Má nákladový poměr 1,08% a v současné době má na základně aktiv necelých 6 milionů dolarů, což z něj činí malý ETF.

Direxion Day by day S&P Oil & Gasoline Exp. & Prod. Mějte 3X akcie ETF
Další Direxion ETF nabízející -3x denní expozici je Direxion Every day S&P Oil & Fuel Exp. & Prod. Fond Bear 3X Shares Fund (DRIP). DRIP nabízí investorům pákového efektu inverzní denní expozici indexu S&P Oil & Fuel Exploration & Output Pick Industry Index, který váží největší průzkum a těžbu ropy a plynu v United states stejně. Vzhledem k vážení DRIP mírně upřednostňuje menší společnosti, což v kombinaci s pákovým efektem využívaným fondem k vytvoření vysoce rizikového a nestálého fondu. Stejně jako ostatní fondy na tomto seznamu byl DRIP navržen jako krátkodobý taktický investiční nástroj. Pokud by však byl fond držen po celý rok 2018, celková návratnost by činila 61,91%.

DRIP byl spuštěn v květnu 2015 a má poměr nákladů 1,07%. Ve své základně aktiv má něco přes 40 milionů dolarů.

Direxion Daily Energy Bear 3X Shares ETF
Each day Electrical power Bear 3X Shares ETF (ERY), rovněž společností Direxion, je dalším fondem nabízejícím 3násobnou expozici vůči části energetického sektoru. ERY sleduje index S&P Energy Choose Sector Index, skupinu energetických názvů převzatých z většího indexu S&P 500. ERY se zaměřuje především na největší energetické společnosti, včetně společností Chevron a Exxon. Jak je uvedeno výše, je nepravděpodobné, že by investor koupil a držel ERY po celý rok 2018, natož po dobu delší než jeden den. Po převzetí celého trvání roku však ERY vrátila 53,10%.

ERY byl spuštěn v listopadu 2008 a má poměr nákladů 1,07%. Má spravovaná aktiva ve výši 25,51 milionu USD.

ProShares UltraShort Oil & Fuel ETF
ProShares UltraShort Oil & Gasoline ETF (DUG) vydělává čtvrté místo na našem seznamu s celkovou návratností pro rok 2018 ve výši 40,9%. DUG také poskytuje pákovou inverzní expozici segmentu energetického sektoru, ale v tomto případě je páka pouze -2x. Společnost DUG sleduje americký index ropného a plynového indexu Dow Jones, což je kolekce tržně vážených kolekcí energetických jmen v United states of america. Jak je uvedeno výše, DUG se denně vyvažuje a obvykle se nedrží po dobu delší než jeden obchodní den.

DUG byl spuštěn v lednu 2007 a má poměr nákladů ,95%. V současné době má základnu aktiv 18 milionů dolarů.

ProShares Shorter Oil & Fuel ETF
Se strategií, která je v mnoha ohledech totožná s DUG, vydělal ProShares Brief Oil & Gas ETF (DDG) professional rok 2018 necelých 22%. Zatímco DUG nabízí pákovou inverzní expozici vůči indexu Dow Jones US Oil & Gas, DDG nezaměstnává vliv.

DDG byl spuštěn v červnu 2008 a má poměr nákladů ,95%. V současné době spravuje aktiva ve výši 2,05 milionu USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: