Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Největší zahájení ETF minulého roku

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Největší zahájení ETF minulého roku

Největší zahájení ETF minulého roku

Díky tomu, že každý měsíc přicházejí na trh desítky nových fondů obchodovaných na burze (ETF), začalo toto odvětví v roce 2019 s dynamikou dalšího růstu. I když v tomto oboru dominuje hrstka hlavních emitentů, včetně iShares, Vanguard a Schwab, o pozornost investorů neustále soupeří srovnatelně menší hráči. Nové starty ETF jsou jedním ze způsobů, jak bojovat o pozici. Zahájení ETF se však obvykle liší od, řekněme, IPO nebo podobného typu události. ETF obvykle musí prokázat sebe a životaschopnost svých strategií, aby získaly podporu investorů a aktiva, pokud nepocházejí od emitenta, který již má silnou a oddanou klientskou základnu.

Přesto ETF často startuje s neobvyklou hybností. V těchto případech mohou fondy během několika týdnů nebo měsíců rozšířit své základny aktiv na miliardy. Níže prozkoumáme několik největších spuštění ETF roku 2018.

1. Komunikační služby Vyberte sektorový fond SPDR (XLC)

V září 2018 potvrdil globální oborový klasifikační standard změny ve svých sektorových kategoriích. Jedním z hlavních posunů bylo odvětví telekomunikací, které absorbovalo část akcie, které dříve obsadily diskreční odvětví spotřebitelů a odvětví informačních technologií, aby se stalo novým odvětvím komunikačních služeb. Společnost XLC byla navržena tak, aby reprezentovala tento nový sektor, a získala značnou pozornost tím, že využila posun kategorie. Společnost XLC byla zahájena v polovině června 2018 a do konce roku čerpala čistý příliv více než 3,4 miliardy USD.

2. JPMorgan BetaBuilders Japan ETF (BBJP)

Druhé největší spuštění ETF roku patří JP Morgan, nadějnému emitentovi v prostoru ETF. Jako hlavní hráč ve světě finančních služeb dokázala JP Morgan v roce 2018 přivést masivní klientskou a majetkovou základnu do svých nových, vysoce profilovaných ETF. Z integrovaného seznamu zákazníků profitovala zejména řada fondů BetaBuilders. Společnost JP Morgan skutečně vložila peníze svých klientů do každého z těchto fondů, což jim pomohlo stát se jedním z největších trhů v celém odvětví ETF.

BBJP zaměřený na Japonsko byl zahájen v polovině června 2018 a zakončil rok čistým přílivem více než 3,2 miliardy USD.

3. JPMorgan BetaBuilders Canada ETF (BBCA)

Stejně jako BBJP se fondu JP Morgan zaměřenému na Kanadu BetaBuilders také podařilo čerpat významná aktiva v rozpětí méně než čtyři měsíce. BBCA byla zahájena po BBJP počátkem srpna 2018 a do konce roku nahromadila čistý příliv více než 2,3 miliardy USD.

4. JPMorgan BetaBuilders Europe ETF (BBEU)

Třetí fond JP Morgan BetaBuilders, tento zaměřený na Evropu, byl spuštěn ve stejný den jako BBJP. Ve druhé polovině roku 2018 zaznamenal čistý příliv ve výši přibližně 1,9 miliardy USD. I když je to výrazně nižší číslo než příliv BBJP, přesto umisťuje BBEU na místo číslo čtyři mezi největšími starty ETF roku.

5. Barclays ETN + FI Increased International Substantial Yield Trade Traded Notes Series B (FIYY)

Zdlouhavý název jednoho z nejnovějších fondů Barclays napovídá o specializované strategii obsažené uvnitř. Increased World-wide Significant Produce ETN Collection B (FIYY) je vysoce produkt na zakázku, který používá společnost Fisher Investments professional vlastní strategie. V tomto smyslu se Barclaysův fond liší od tradičních produktů obchodovaných na burze. Nespoléhalo se na externí zákaznickou základnu, která by se mohla postupem času vybudovat. Spíše měla připravenou skupinu aktiv čekajících na spuštění v březnu. Celkově fond po zbytek roku 2018 přinesl příliv více než 1,4 miliardy USD.

6. JPMorgan BetaBuilders vyvinul asijský ex-japonský ETF (BBAX)

Zaokrouhlením sady JP Morgan BetaBuilders je rozvinutá asijská ex-japonská ETF (BBAX). Tato ETF, která byla zahájena v srpnu po boku BBCA, se táhla za svými sourozenci. Přesto s přílivem více než 800 milionů USD za období čtyř měsíců byl BBAX jedním z nejúspěšnějších startů roku.

7. Barclays ETN + FI Improved Europe 50 Exchange Traded Notes Sequence C (FFEU)

Stejně jako FIYY byl Barclays Improved Europe ETN specializovaným produktem pro vlastní použití. Aktiva plynoucí do FFEU byla asi polovina z těch, které šly na FIYY. FFEU přinesl zhruba 766 milionů dolarů, ačkoli byl spuštěn současně s FIYY.

Je pozoruhodné, že oba tyto produkty byly uvedeny na trh v témže roce, kdy společnost Barclays uzavřela 50 svých ETN, aby významně předělala své nabídky v produktovém prostoru obchodovaném na burze.

8. SPDR Gold MiniShares Trust (GLDM)

Seznam největších spuštění ETF roku 2018 završuje miniaturní verze již populárního produktu. SPDR Gold Have confidence in (GLD) je jedním z nejpopulárnějších ETF celkově s aktivy blížícími se 30 miliardám dolarů. Na konci června 2018 byla spuštěna společnost SPDR Gold MiniShares Trust (GLDM), která zákazníkům nabízí další způsob přístupu na trh se zlatem prostřednictvím důvěryhodného systému SPDR. Každá akcii GLDM představuje 1/100 unce zlata. Toto je efektivně 1/10 zastoupení GLD každý podíl GLD představuje 1/10 unce zlata.

Tím, že decimovala cenu akcií, dokázala SPDR také snížit poměr nákladů GLDM. Při pouhých ,18% má GLDM jeden z nejnižších poměrů výdajů jakéhokoli ETF zaměřeného na zlato. Professional srovnání je poměr nákladů GLD ,40%. GLDM byl také schopen podbízet svého podobně velkého konkurenta, iShares Gold Have confidence in (IAU), který si udržuje poplatek ,25%. Dohromady tyto přesvědčivé argumenty professional GLDM přinesly v roce 2018 čistý příliv více než 300 milionů USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web