Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Největší ropná města v Texasu

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Investice do ropy  > Největší ropná města v Texasu

Největší ropná města v Texasu

Stát Texas zažil špičkovou těžbu ropy v roce 1972. Poté se produkce zmenšovala až do počátku roku 2000. Produkce se od ledna 1999, kdy se ve státě vyprodukovalo více než 39 milionů barelů, více než zdvojnásobila.

Professional rok 2018 se v celém státě Texas vyprodukovalo 1,59 miliardy barelů, což představuje nejvyšší rok produkce ropy v historii United states of america. Podle Energetické informační správy (EIA) byla produkce ropy v Usa 10,99 milionu barelů ropy denně . Příspěvek Texasu k tomuto číslu je značný.

Shrnutí

  • Rok 2018 byl vůbec nejvyšším rokem těžby ropy v Texasu, kdy stát vyprodukoval 1,59 miliardy barelů ropy. Stát v loňském roce tvořil 40% ropy vyrobené v United states.
  • Dva hlavní zdroje ropy v Texasu jsou Eagle Ford Shale a Permian Basin.
  • Mezi nejvýznamnější ropná města v Texasu patří velká jména, jako je Houston a Dallas, stejně jako podceňovaný Midland v Texasu.
  • Midland má pouhých 134 000 obyvatel, ale má jednu z nejnižších měr nezaměstnanosti v United states na 1,7% a střední úroveň příjmu je 75 000 USD.

Ropa a ekonomika Texasu

Growth měl za následek snížení zahraničního dovozu ropy z United states of america. Většina ropných polí ve státě Texas pochází ze dvou formací, Eagle Ford Shale a Permian Basin. Texas představoval 40% ropy produkované v United states v průběhu roku 2018 a generoval v průměru 4,4 milionu barelů ropy denně.

Od září 2019 produkuje Eagle Ford 1,4 milionu barelů ropy denně, zatímco permská pánev 4,4 milionu barelů ropy denně. Použití hydraulického štěpení neboli „frakování“ a horizontálního vrtání infiltrovaly dříve nedosažitelné olejové kohoutky, což podporuje nárůst produkce texanského oleje.

Kraje na jihovýchodě a středním Texasu ekonomicky těžily z ropného nárůstu, protože míra zaměstnanosti, průměrné příjmy a prodeje domů ve vybraných městech prudce vzrostly, zatímco jiná města s dlouhou historií těžby ropy a průmyslu se snaží dále odvětvovat od nedávných sazeb těžby.

Mnoho z nich získalo z nového zdroje bohatství – ropné společnosti, vlastníci půdy, kteří pronajali svou výměru vrtákům výměnou za přemrštěné měsíční nájemné, a místní ekonomiky měst, která jsou hostitelem frakování. Následují texaská města, která pomohla pobídnout k nejvyšší produkci ropy a zvyšovala úroveň produkce ropy v United states of america na vyšší úroveň než v Saúdské Arábii.

Houston

Houston je největší město v Texasu a má 2,3 milionu obyvatel, což z něj činí čtvrté nejlidnatější město v zemi. Houston, který je již sídlem několika ropných a plynárenských společností, prochází významným vývojem v průmyslových plynových komplexech.

Hlavními zaměstnavateli ropných společností v Houston’s Electricity Corridor jsou BP, ConocoPhillips a Shell. Průměrná mzda kvalifikovaného pracovníka v oblasti energetiky žijícího v Houstonu je 200 000 $ ročně. Navzdory propouštění ropného průmyslu v Houstonu je město stále energetickým hlavním městem světa.

Houston je domovem druhé největší veřejné společnosti v Texasu, Phillips 66, která za rok 2018 přinesla tržby ve výši 111,5 miliard USD, spolu s ConocoPhillips, která přinesla 36 miliard dolarů. Z Houstonu působí také gigant poskytující ropná pole Schlumberger Restricted.

Austin

Ropný growth přilákal do Austinu 300 společností, včetně Jones Electricity a Brigham Exploration, které zaměstnávají obyvatele v oblastech ropných investic, geodetických průzkumů, vrtných technologií a výroby. Pomáhat podnikům na těžbu ropy je přístup k bývalým absolventům a výzkumným zařízením na Texaské univerzitě v Austinu.

Oddělení inženýrství ropy a geosystémů poskytlo vzdělávací základnu pro společnosti, které mají být při vstupu do oboru dále vybaveny nejnovějšími technologiemi. V rámci stipendijního programu spolupracovala ropná společnost Statoil ASA s univerzitou na zahájení investice 5 milionů dolarů do postgraduálních studentů školy.

Dallas

Sídlo významné ropné energetické společnosti Electrical power Transfer LPis se sídlem v Dallasu. Společnost přijala v roce 2018 odhadem 54 miliard dolarů. Společnost HollyFrontier Company sídlí také v Dallasu s tržbami 17,7 miliard dolarů v roce 2018. Produkce ropy pomohla tomuto městu vzdát se odvětví bavlny a železnice. Ropný magnát a miliardář HL Hunt žil v Dallasu a zanechal ve městě dlouhé dědictví.

San Antonio

Jako druhé nejlidnatější město v Texasu a sedmé v United states of america je v San Antoniu South Texas Oilfield Expo a řada ropných společností včetně Valero Strength Company, která měla v roce 2018 tržby 117 miliard dolarů. Existuje více než 80 plynárenské a naftové společnosti se sídlem v San Antoniu. Jedním z největších zaměstnavatelů ve městě je ropná rafinerie Ultramar Diamond Shamrock Company, kterou vlastní Valero.

Midland

Nachází se v Midland County, Midland má 134 000 obyvatel a leží v Permské pánvi. Město zaznamenalo zvýšení počtu obyvatel a průměrných platů od dob těžby ropy. Nové bohatství Midland vedlo k nárůstu populace, která v roce 2013 patřila k nejvyšším v zemi.

Midlandská školní čtvrť dokázala otevřít nová učitelská místa, ačkoli někteří učitelé opustili svá zaměstnání, aby mohli využívat lépe placených příležitostí v ropných polích – kde i nezkušení pracovníci mají příležitost vydělat přes 70 000 dolarů. Průměrné mzdy se v celém městě zvýšily, včetně pracovníků rychlého občerstvení na základní úrovni.

Midland má od roku 2019 jednu z nejnižších měr nezaměstnanosti v kraji, a to 1,7%. Stejně tak vzrostly náklady na hotelové pobyty spolu se středním příjmem domácnosti z 39 000 USD v roce 2000 na 75 000 USD v roce 2019. Město Midland přineslo ve více než 57 milionech USD z daní z obratu v letech 2018 až 2019, čímž vytvořil nový rekord všech dob. Mezi hlavní zaměstnavatele na těžbu ropy ve městě Midland patří Patterson Drilling UTI, Important Electricity Expert services, Halliburton Electricity Solutions, ConocoPhillips, Propetro Providers a Chevron.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: