Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejoblíbenější mobilní platební aplikace

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Finanční technologie (Fintech)  > Nejoblíbenější mobilní platební aplikace

Nejoblíbenější mobilní platební aplikace

Mobilní platební aplikace jako Apple Spend a Venmo od uvedení na trh exponenciálně vzrostly. Uživatelé najdou útěchu v jejich snadném použití a výjimečném zabezpečení. Navzdory síle těchto jmen byla původní a nejpoužívanější aplikace professional mobilní platby vyvinuta obchodním modelem, který byl dobře odstraněn z technologických gigantů v Silicon Valley.

Shrnutí

  • Apple Shell out a PayPal Venmo jsou dvě z předních mobilních platebních aplikací.
  • Společnost Starbucks však vyvinula jednu z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších aplikací na trhu.
  • Kávová společnost zaznamenává zvýšenou konkurenci jako Sq. Dollars a další mobilní aplikace.
  • Vývojáři platebních aplikací tvrdě pracovali na tom, aby zajistili, že mobilní platby budou stejně bezpečné, ne-li více, než fyzické karty.

Vedoucí platebních aplikací

Starbucks (SBUX) má poutavý příběh, který vypráví o tom, jak se vám bude žít lépe, když budete platit přiložením, namísto vytahování karty nebo dokonce hotovosti. Bezplatná aplikace Starbucks professional mobilní platby vám umožňuje objednávat na vaší cestě, a pak jen vstoupit a vyzvednout ji, aniž byste stáli v řadě za tuctem lidí.

Jejich aplikace pro mobilní platby měla od roku 2019 téměř 17 milionů aktivních uživatelů. Tato aplikace byla představena v 16 obchodech v roce 2009 a nyní je odesílána a placena prostřednictvím mobilu jedna z pěti objednávek Starbucks v United states.

Obchodníci upgradovali svá zařízení professional zpracování plateb kreditní kartou, která používají, aby umožnili bezpečnější technologii EMV, a mnoho smartphonů je připraveno k použití přiložením.

Populární mobilní platební služby

Kromě Apple a Venmo došlo k nárůstu mobilních platebních služeb. PayPal koupil Venmo v roce 2012, aby se zapojil do akce. Mezitím existují Zelle, Sq. Dollars a Google Fork out.

Mnoho platebních aplikací je výchozí volbou v závislosti na tom, jaký telefon máte, a fungují téměř stejně. Stáhnete si bezplatnou aplikaci, nahrajete své kreditní nebo debetní karty a telefon zaplatíte přiložením u každého prodejce, který tuto službu přijme.

PayPal funguje stejným způsobem a se stejnou čtečkou karet, pokud se obchodník přihlásil k přijímání plateb PayPal. PayPal není v kamenných obchodech tak běžně dostupný.

Bezpečnostní

Kvůli snadnosti přijímání nebo klonování telefonních dat zůstává v myslích spotřebitelů jedna velká otázka – jak bezpečné jsou mobilní platby? Zdá se, že velcí hráči strávili spoustu času a úsilí, aby se ujistili, že mobilní platby jsou bezpečnější než používání fyzické karty.

Za prvé, obchodník nikdy neuvidí číslo vaší kreditní karty nebo autorizační kód ze zadní strany karty nebo dokonce z vašeho jména. A když provedete nákup, místo použití čísla vaší kreditní karty se vygeneruje jednorázové šifrované číslo – token – k autorizaci nákupu. Platnost brzy vyprší.

I když dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu, existují různé úrovně ochrany. Mobilní peněženky jsou za uzamčenou obrazovkou a vyžadují použití čísla PIN nebo otisku prstu. Takže přístup je omezen. A co víc, vaše čísla kreditních nebo debetních karet nejsou uložena v telefonu. Konečně existují funkce, které vás společnosti vyzývají k aktivaci v případě ztráty telefonu: Například uživatelé služby Android Pay back jsou upozorněni, aby zapnuli Správce zařízení Android, aby bylo možné telefon vyhledat, pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení, a uzamčení v případě potřeby na dálku. U služby Apple Pay out vám funkce Najít můj Apple iphone umožňuje vzdálené pozastavení mobilní peněženky.

Pomalé přijetí v západní kultuře

Americký přístup je v ostrém kontrastu s postojem čínských spotřebitelů, kteří se rozhodli professional bezhotovostní život. Miliony čínských spotřebitelů používají mobilní platby. Pomocí svých mobilních telefonů platí za taxi a rozvoz jídla, v obchodech Walmart a na stáncích maminek a popů. Alipay, vlastněná společností Alibaba, je dominantní čínskou službou.

V Číně a v dalších rozvojových zemích, kde mnozí nikdy nepoužívali tradiční banku, se mnoho nově ražených spotřebitelů bankám vyhýbá a nahrazují mobilní platební služby. Uživatelé Alipay mohou vložit své peníze na účet peněžního trhu, který investorovi platí vyšší úrokové sazby než tradiční bankovní spořicí účty.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web