Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší zásoby vína pro rok 2020

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Nejlepší zásoby vína pro rok 2020

Nejlepší zásoby vína pro rok 2020

Podle Wine Institute, konsorcia kalifornských vinařství a podniků souvisejících s vínem, Američané konzumují téměř miliardu galonů vína ročně – zhruba 3 galony na osobu.. Mileniálové pijí více vína než jiné generace – spotřeba vína u této skupiny vzrostla přibližně o 10%, i když spotřeba piva klesla – a jelikož nahrazují jiné věkové skupiny, akcie vína mohou zaznamenat výrazný vzestup. Tento trend je dobrým znamením pro malou, ale rostoucí skupinu veřejně obchodovaných společností vyrábějících a distribuujících víno, jako jsou Truett-Hurst, Inc. (THST) nebo Constellation Makes, Inc. (STZ).

Výkon akcieu vína v roce 2019

Po čtvrtstoletí stálého růstu se prodej vína v letech 2018 a 2019 zpomalil. Jedním z hlavních důvodů tohoto posunu je, že růst prodeje byl zastíněn rozšířením možností nápojů, které je způsobeno změnou preferencí spotřebitelů. Svou roli sehrála také konkurence legalizovaného konopí.

Přidejte k tomu skutečnost, že se značky v posledních letech v mnoha případech konsolidovaly a investoři, kteří se chtějí zúčastnit hry o víno, mají jen málo možností. Tyto možnosti, které zůstanou, jsou pod tlakem obtížných prodejních a ziskových marží. Existují nicméně některé akcie vína, kterým se dařilo prosperovat a mohou tak činit i v roce 2020.

Zde je pohled na nejvýkonnější jednotlivé akcie vína. Každý z nich jsme srovnávali s průměrným ročním výnosem SPSIFB (S&IFB Find Marketplace Index) (SPSIFB) ve výši 12,14%.

Všechna knowledge jsou aktuální k 13. lednu 2020.

Shrnutí

 • I když se na trh nezveřejnilo mnoho vinařských společností, rostoucí počet tisíciletých pijáků vína, kteří dosahují vyššího výdělkového potenciálu, vykazuje v tomto odvětví silný potenciál.
 • Průměrná spotřeba vína na obyvatele roste, i když spotřeba piva klesá.
 • Společnosti, které hrají víno, zahrnují malé Truett-Hurst, obří Diageo, diverzifikované značky Constellation a přísady MGP.

.

 • Tržní kapitalizace: 5 milionů dolarů
 • Výkon vs. SPSIFB: 15,30%

Kalifornský Truett-Hurst je malý (nano-cap) výrobce vína, který obvykle obchoduje na úrovni penny-inventory. Společnost vyrábí vína střední třídy pod značkou TH ze svých provozoven v Healdsburgu. Truett-Hurst také vyrábí alkoholické výrobky pod malým výběrem alternativních značek.

Cena akcií společnosti Truett-Hurst loni v lednu stoupla, částečně v důsledku rozhodnutí společnosti odkoupit akcie za likvidační ceny, aby se zvýšila hodnota professional stávající akcionáře. Tento krok pomohl umístit Truett-Hurst do pozice bez dluhů, což společnosti umožnilo vybudovat hromadu peněz. V březnu se vyřadila z Nasdaq a nyní obchoduje OTC, což může snížit náklady a dále zvýšit zisky.

 • Tržní kapitalizace: 99,13 miliard $
 • Výkon vs. SPSIFB: 22%

Diageo je jednou z největších destilačních společností na světě. Společnost se sídlem v Londýně, založená v roce 1886, vyrábí mnoho nejoblíbenějších destilovaných nápojů, včetně Smirnoff, Johnnie Walker, Baileys a mnoha dalších. Ačkoli se podnikání společnosti Diageo zaměřuje na destiláty a piva, společnost se také zabývá vinařským průmyslem a investuje do společnosti Moët Hennessy a dalších výrobců. Její produkty jsou distribuovány po celém světě a společnost má expertise na stravování podle místních chutí regionů. Podle zpráv společnosti je vedení Diageo optimistické, že mírný, ale stabilní růst bude pokračovat i do budoucna.

 • Tržní kapitalizace: 37,67 miliard $
 • Výkon vs. SPSIFB: 7,82%

Constellation Brand names je producent piv, destilátů a vín od Roberta Mondaviho a dalších výrobců. A do svého repetoire přidává další rekreační položku „hříchu“: Společnost investovala přibližně 4 miliardy dolarů do legálního výrobce konopí Cover Development Corp. (CGC).

Společnost si v posledních letech vedla docela dobře a od začátku roku 2016 se tržby zvýšily o více než 20%.

 • Tržní kapitalizace: 861,57 mil. USD
 • Výkon vs. SPSIFB: 28,43%

MGP Ingredience není technicky vůbec akciea vína je to spíše společnost se sídlem v Kansasu, která se specializuje na přísady potravin a nápojů souvisejících s průmyslem destilátů. Společnost také vyrábí a distribuuje různé lihoviny a jiné alkoholické výrobky.

Přestože MGP v současné době vinařství nepodniká, je to přesto pozoruhodný umělec: S otevřením roku 2020 se akcie za pět enable zvýšily o 215%. Během pěti enable růstu cen akcií dosáhla společnost MGP Ingredience složeného zisku na akcii (EPS) o 19% ročně.

Závěr

Výroba vína je nákladný a riskantní podnik a není žádným překvapením, že investice do akcie vína jsou podobně plné. I když v tomto malém odvětví nepochybně existují příležitosti k růstu, investoři mohou být nejlépe opatrní.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web