Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší výkonné spotřebitelské ETF v roce 2018

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejlepší výkonné spotřebitelské ETF v roce 2018

Nejlepší výkonné spotřebitelské ETF v roce 2018

Diskreční akcie spotřebitelů u společností, které nabízejí zboží a služby, které jsou pro spotřebitele žádoucí, pokud mají dostatečné prostředky, dokázaly na konci roku 2018 potlačit některé z celkových tlaků na snižování akciového trhu. Zatímco v posledních týdnech mnoho odvětví propadlo roku v důsledku rostoucího obchodního napětí, geopolitických událostí a dalších, spotřebitelské diskreční společnosti častěji než mnoho jejich konkurentů zaznamenaly podporu nakupování na dovolenou. Mnoho maloobchodních akcií se v posledních dnech roku skutečně zvedlo na zem nebo dokonce vzrostlo díky zvýšeným výdajům a zatímco jiná jména napříč odvětvími spadala do jednoho z nejhorších období na konci roku od finanční krize.

To však neznamená, že spotřebitelské diskreční akcie se v roce 2018 dařilo mimořádně dobře. S rostoucími úrokovými sazbami Fedu a neustálým náročným on-line prodejem tradičního maloobchodu čelí mnozí z oddaných v tomto odvětví obrovským protivníkům. Pro investory, kteří se zajímají o širokou expozici podle vlastního uvážení spotřebitele, zůstávají fondy obchodované na burze (ETF) silnou volbou. Je nicméně zásadní, aby si investoři vybrali fondy s vhodnými strategiemi, aby se přizpůsobily změnám v odvětví a zvykům utrácení mladších generací.

Níže prozkoumáme pět nejlepších ETF zaměřených na diskreční prostor professional spotřebitele pro rok 2018. Podíváme se na to, jak jsou tyto fondy v porovnání s indexem S&P Buyer Discreteary Decide on Sector a na to, jak si samotné fondy v průběhu roku vedly.

1. VanEck Vectors Retail ETF (RTH)
Výnosy ETF pro rok 2018: + 2,46% (vs. -1,00% pro referenční hodnotu)

2. iShares se vyvinulo US diskreční utrácení ETF (IEDI)
Výnosy ETF professional rok 2018: + ,80% (vs. -1,00% pro referenční hodnotu)

3. Invesco Dynamic Media ETF (PBS)
Výnosy ETF professional rok 2018: + ,49% (oproti -1,00% professional referenční hodnotu)

4. iShares US Consumer Products and services ETF (IYC)
Výnosy ETF pro rok 2018: + ,41% (oproti -1,00% professional referenční hodnotu)

5. SPDR Zákazník dle vlastního výběru Sektor ETF (XLY)
Výnosy ETF pro rok 2018: + ,06% (oproti -1,00% professional referenční hodnotu)

VanEck vektory maloobchod ETF
VanEck Vectors Retail ETF (RTH) byl nejvýkonnějším spotřebitelským diskrečním sektorovým fondem professional rok 2018, který generoval celkovou návratnost 2,46%. Tento fond sleduje index největších 25 maloobchodních společností se sídlem v United states, vážený tržní kapitalizací. Co však fondu chybí, je značná expozice globálním retailovým společnostem, ačkoli zahrnuje maloobchodníky kótované v Usa s celosvětovým dosahem.

RTH byl spuštěn v prosinci 2011 a má poměr nákladů ,35%. Má spravovaná aktiva necelých 110 milionů dolarů a průměrný denní objem obchodování zhruba 5 milionů dolarů.

iShares se vyvinulo v United states of america dle vlastního uvážení výdaje ETF
S návratností ,80% pro rok 2018 si společnost iShares Developed US Discreteary Shelling out ETF (IEDI) získala druhé místo na našem seznamu. Tento aktivně spravovaný fond sleduje index amerických akcií různé váhy. Akcie nejsou vybírány podle tradičních sektorových klasifikací, ale spíše pomocí algoritmů strojového učení v konečném důsledku má IEDI tendenci následovat diskreční jména spotřebitelů, ale chybí mu některé mediální a zábavné společnosti.

IEDI byl spuštěn v březnu 2018, což z něj činí jeden z nejnovějších ETF, které je třeba zvážit. To s sebou nese poměr výdajů ,18% a v současné době má základnu aktiv ve výši 5,05 milionu $.

Invesco Dynamic Media ETF
Třetí pozice na našem seznamu je Invesco Dynamic Media ETF (PBS), která pro rok 2018 celkově vrátila ,49%. Jak název napovídá, PBS se zaměřuje na americké mediální akcie. Fond vybírá jména pomocí procesu výběru více faktorů a váží je stejně, ale prostřednictvím stupňovitého systému. Nakonec má PBS tendenci soustředit se na menší společnosti než na větší, ale zůstává jedním z mála ETF zaměřených na názvy médií.

PBS byl spuštěn v červnu 2005 a má poměr nákladů ,63%. Má spravovaná aktiva ve výši 50,7 milionu USD.

iShares US Consumer Solutions ETF
Koncem PBS jen mírně s celkovým výnosem ,41% pro rok 2018 je iShares US Purchaser Companies ETF (IYC). IYC sleduje americké společnosti poskytující spotřebitelské služby, včetně maloobchodníků s potravinami a drogami a mnoha tekutými jmény s velkými písmeny. Index IYC je vážen tržní kapitalizací. Ačkoli se obvykle těší silnému sledování, má vyšší poměr nákladů ve srovnání s jinými fondy zaměřenými na stejnou podskupinu společností.

IYC byl spuštěn v červnu 2000 a má poměr nákladů ,43%. Od tohoto psaní má fond ve správě více než 839 milionů USD.

SPDR Zákazník dle vlastního výběru Sektor ETF
Přestože se sotva zlomil i professional rok 2018, SPDR Consumer Discreteary Select Sector ETF (XLY) se přesto podařilo získat poslední místo na našem seznamu nejlepších interpretů professional tento rok. Výnosy pouhých ,06% odrážejí to, jak špatně celkově dopadl jak celkový trh, tak prostor pro uvážení spotřebitelů. Společnost XLY sleduje diskrétní akcie spotřebitelů čerpané z indexu S&P 500. Má tendenci směřovat k společnostem s velkou kapitalizací a má mnohem nižší poměr nákladů než mnoho jiných podobných ETF.

Společnost XLY byla uvedena na trh v prosinci 1998 a má poměr nákladů pouhých ,13%. Fond má spravovaná aktiva v hodnotě více než 12 miliard dolarů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: