Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší strategie sázení na rozpětí

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Opce a deriváty  > Nejlepší strategie sázení na rozpětí

Nejlepší strategie sázení na rozpětí

Co je sázení na spready?

Mezi mnoha příležitostmi obchodovat, zajišťovat nebo spekulovat na finančních trzích rozšiřujte sázení na ty, kteří mají značné zkušenosti s identifikací cenových pohybů a jsou zběhlí ve spekulacích. Je třeba objasnit jednu věc: sázení na rozpětí je ve Spojených státech nezákonné. To znamená, že v některých evropských zemích, zejména ve Velké Británii, je to stále legální a populární praxe. Z tohoto důvodu jsou všechny příklady citované v následujících strategiích citovány v britských librách nebo GBP (£).

Sázení na spready přichází s vysokými riziky, ale také nabízí vysoký ziskový potenciál. Mezi další funkce patří nulové daně, vysoká páka a široká rozpětí nabídek a poptávek. Pokud je sázení na rozpětí na vašem trhu legální, můžete se řídit několika strategiemi.

Strategie technické analýzy

Populární sázkové společnosti, jako je CityIndex se sídlem ve Velké Británii, umožňují sázení na rozpětí na více než 12 000 různých globálních trzích. Uživatelé mohou sázet na aktiva, jako jsou akcie, indexy, currency trading, komodity, kovy, obligace, opce, úrokové sazby a tržní sektory. Za tímto účelem sázkaři často používají sledování trendů, obrácení trendů, únikové obchodování a strategie obchodování s hybností professional různé nástroje a napříč různými třídami aktiv.

Rozšiřte sázení kolem podnikových akcí

Firemní pohyby mohou spustit kolo sázek na rozpětí. Například si vezměte, když akcie deklarují dividendu a dividenda následně přejde ex (což znamená, že vyprší k deklarovanému ex-date). Úspěšní sázkaři pečlivě sledují výroční valné hromady konkrétních společností (AGM), aby se pokusili získat náskok před případnými oznámeními o dividendách nebo jinými důležitými podnikovými novinkami.

Řekněme, že společnost, jejíž akcie se aktuálně obchodují za 60 GBP, deklaruje dividendu ve výši 1 GBP. Cena akcií začíná růst až na úroveň dividendy: v tomto případě někde kolem 61 GBP. Před oznámením zaujali sázející na spready pozice určené k zisku z těchto náhlých skoků. Řekněme například, že obchodník vstupuje do pozice s dlouhými sázkami 1000 akcií za 60 GBP, s pohybem 5 GBP za bod. V našem příkladu tedy s navýšením ceny o 1 GBP po oznámení dividendy obchodník získá 5 000 GBP (1 GBP * 1 000 akcií * 5 GBP = 5 000 GBP).

Podobně se sázkaři budou snažit využít ex-information dividendy. Předpokládejme, že den před datem ex-cena se cena akcií pohybuje na £ 63. Obchodník může zaujmout krátkou pozici 1 000 akcií se sázkou na rozpětí 10 GBP za bod. Následujícího dne, kdy dividenda klesne, cena akcie obvykle klesá o (nyní vypršela) částka dividendy 1 GBP, což je kolem 62 GBP. Obchodník uzavře svou pozici do kapsy rozdílu: v tomto případě zisk 10 000 GBP (1 GBP * 1 000 akcií * 10 GBP za bod).

Zkušení sázkaři navíc kombinují sázení na rozpětí s obchodováním s akciemi. Například mohou navíc zaujmout dlouhou pozici v akciích a vybírat hotovostní dividendu tak, že ji budou držet po ex-day. To jim umožní zajistit se mezi svými dvěma pozicemi a také získat trochu příjmu prostřednictvím skutečné dividendy.

Strukturování vstupu a výstupu

Strukturování obchodů za účelem vyrovnání úrovní zisků a ztrát je efektivní strategií pro sázení na rozpětí, i když šance často nejsou ve váš prospěch.

Řekněme, že v průměru vyhrává hypotetický obchodník jménem Mike čtyři sázky na rozpětí z pěti s mírou výhry 80%. Mezitím druhý hypotetický obchodník Paul vyhrává dvě sázky na rozpětí z pěti, a to za 40% míru výhry. Kdo je úspěšnější obchodník? Zdá se, že odpověď je Mike, ale nemusí tomu tak být. Strukturování vašich sázek s příznivými úrovněmi zisku může změnit hru.

V tomto příkladu řekněme, že Mike zaujal pozici přijímání 5 GBP za vítěznou sázku a prohru 25 GBP za prohranou sázku. Tady, dokonce i při 80% výherním poměru, jsou zisky Mikea vymazány z £ 25, které musel zaplatit za jednu špatnou sázku (,8 * £ 5 –0,2 * £ 25 = – £ 1 ztráta). Naproti tomu řekněme, že Paul vydělá 25 GBP za vítěznou sázku a pouze 5 GBP za prohranou sázku. I přes 40% míru výhry má Paul stále zisk 7 GBP (,4 * 25–0,6 * 5 GBP). Na konci je vítězný obchodník, přestože ztrácí 60% času.

Strategie založené na zprávách

Sázení na rozpětí se často týká cenových pohybů podkladového aktiva, například tržního indexu. Pokud vsadíte 100 GBP za bodový tah, index, který se posune o 10 bodů, může generovat rychlý zisk 1 000 GBP, i když posun v opačném směru znamená ztrátu podobné velikosti. Aktivní sázející na spready (jako obchodníci se zprávami) často vybírají aktiva, která jsou vysoce citlivá na novinky, a podávají sázky podle strukturovaného obchodního plánu. Například zprávy o tom, že národní banka provede změnu úrokové sazby, se rychle dočkají dluhopisů, akciových indexů a dalších aktiv. Dalším ideálním příkladem je společnost kótovaná na burze, která čeká na výsledky nabídkového řízení na velký projekt. Zda společnost vyhraje nebo ztratí nabídku, znamená výkyv cen akcií v obou směrech, přičemž sázející na rozpětí zaujímají pozice podél obou výsledků.

Arbitrážní příležitosti

Arbitrážní příležitosti jsou při sázení na spready vzácné, ale obchodníci je mohou najít v některých nelikvidních nástrojích. Například řekněme, že nízko sledovaný index má aktuálně hodnotu 205. Jedna firma nabízející sázení na rozpětí nabízí za uzavírací cenu rozpětí poptávky 200–210, zatímco jiná nabízí rozpětí 190–195. Obchodník tedy může jít s první firmou na 200 a dlouho s druhou na 195, každá s 20 GBP za bod.

  • Scénář 1: Index se uzavírá na 215. Na své krátké pozici ztrácí 15 (200-215), ale na své dlouhé pozici získává 20 (215-195).
  • Scénář 2: Index se uzavírá na 201. Na své krátké pozici ztratí jednu (200–201), ale na své dlouhé pozici získá šest (201–195).
  • Scénář 3: Index se uzavírá na 185. Na své krátké pozici získá 15 (200–185), ale na své dlouhé pozici ztratí 10 (185–195).

V obou případech stále získává zisk 250 GBP, když vsadí pět bodů, a to 20 GBP za bod. Takové arbitrážní příležitosti jsou však vzácné a závisí na sázejících na unfold, kteří zjistí anomálii cen ve více firmách sázejících na unfold a poté budou včas reagovat, než se spready vyrovnají.

Sečteno a podtrženo

Potenciál vysokého zisku sázení na rozpětí je spojen s jeho vážnými riziky: pohyb pouhých několika bodů znamená významný zisk nebo ztrátu. Obchodníci by se měli pokusit sázet na rozpětí až poté, co získají dostatečné tržní zkušenosti, budou znát správná aktiva, která si mají vybrat, a zdokonalí své načasování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: