Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší strategie pro zvládnutí obchodování s návratem zpět

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Obchodní strategie pro začínající tradery  > Nejlepší strategie pro zvládnutí obchodování s návratem zpět

Nejlepší strategie pro zvládnutí obchodování s návratem zpět

Pullbacky, pokud jde o technickou analýzu, generují nejrůznější obchodní příležitosti poté, co aktivní pattern tlačí vyšší nebo nižší, ale zisk s touto klasickou strategií je těžší, než vypadá. Professional začátečníky může zabezpečení, které jste právě koupili za poklesy nebo prodali krátce do odporu, pokračovat a nutit vaši pozici do značné ztráty, nebo může jen tak sedět a sbírat prach, zatímco vám unikne tucet dalších obchodů. Jaké dovednosti jsou tedy potřebné k zaúčtování spolehlivých zisků pomocí strategií zpětného získání, jak agresivně je třeba tyto zisky brát a jak připouštíte, že se mýlíte, aniž byste rozbili banku? V tomto článku vezmeme v úvahu několik historických příkladů professional ilustraci těchto konceptů.

(Související čtení viz Obchodní příležitosti pro krátkodobá zpětná vrácení.)

Stahování

Nastíníme nejpříznivější technické podmínky pro to, aby se zpětný ráz zapnul na desetník, jakmile riskujete v opačném směru. Nejprve potřebujete silný development, aby se hned za vámi seřadili další hráči s návratem, připraveni skočit a proměnit váš nápad ve spolehlivý zisk. Cenné papíry zvedající se na nová maxima nebo klesající na nová minima tento požadavek splňují poté, co se dostanou daleko za významnou úroveň úniku nebo poruchy. Vertikální akce do vrcholu nebo koryta je také nutná professional konzistentní zisky, zejména u objemu vyššího než je obvyklé, protože podporuje rychlý pohyb ceny po získání pozice. Je také nejlepší, když se trendové zabezpečení rychle otočí po překonání nebo zespodu, aniž by bylo nutné budovat značný rozsah konsolidace nebo obchodování. To je nutné, protože zasahující rozsah podkope potenciál zisku během následného odrazu nebo převrácení.

Microsoft (MSFT) buduje tříměsíční obchodní rozsah pod 42 a v červenci vypukne nadprůměrný objem, který vertikálně vzrostl na 45,73. Pozastaví se na týden a prodá se, čímž se vzdá téměř 50% předchozího uptrendu, a získá silnou podporu na úrovni útěku a 50denní EMA. Polední obrat vytiskne malý svícen Doji (červený kruh), který signalizuje obrat, který o několik dní později nabere na síle a zvedne více než dva human body do testu předchozího maxima. Akcie poté obnoví svůj silný vzestupný pattern a vytiskne řadu víceletých maxim.

(Další čtení viz Svícny osvětlují cestu k logickému obchodování.)

Nalezení ideální vstupní ceny

Jakmile je pullback v pohybu, podívejte se na křížové ověření. Tento termín označuje úzké cenové zóny, kde se seřadí několik typů podpory nebo odporu, které upřednostňují rychlý obrat a silný tah ve směru primárního trendu. Šance na odraz nebo převrácení se zvyšují, když je tato zóna pevně stlačena a perfektně se seřadí různé druhy podpory nebo odporu. Například výprodej na útěk prostřednictvím horizontálních výšek, který se také vyrovná s klíčovým Fibonacciho retracementem a středním klouzavým průměrem, jako je 50denní EMA, významně zvyšuje šance na úspěšný návratový obchod. Přesto můžete za méně výhodných okolností vstoupit do odvolání změnou měřítka do konfliktních cenových úrovní a podporou a odporem zacházet spíše jako s pásmy cenové aktivity než s tenkými liniemi.

(Související čtení viz Strategie obchodování s Fibonacci Retracements)

Janus Cash Group (JNS) vytyčuje devítiměsíční obchodní rozsah s rezistencí na 13 a jde vertikálně v prudkém nárůstu objemu poté, co se do společnosti připojí známý manažer hedgeového fondu. Novinky zveřejňují obrovský jednodenní zisk, který ustupuje okamžitému zpětnému rázu, který přistává na nové podpoře v horní části rozsahu, nyní dokonale sladěné s 62% Fibonacciho retracementem a 50denním EMA. Akcie se zapnou na desetník, vyskočí zpět nad 15 a obnoví uptrend pomalejším tempem. O dva měsíce později vytiskne šestileté utmost.

Využívání oportunistických zisků

Vezměte zisky agresivně po vstupu do obchodu nebo při jeho navýšení, do kapsy hotovosti, protože zabezpečení získá ztracené místo. Přizpůsobte řízení rizik specifikům tohoto retracementového vzoru umístěním Fibonacciho mřížek nad a) poslední vlnu primárního trendu ab) celou vlnu zpětného rázu. Tato kombinace může odhalit harmonické cenové hladiny, kde se obě mřížky seřadí, což ukazuje na skryté bariéry. Je třeba také sledovat mezery a malé obchodní rozsahy, zda nedochází k výkyvům pultu, protože tahové hry vždy přinášejí riziko tisku nižších výšek v uptrendech a vyšších minim v klesajícím trendu. Ve většině případů dojde k nejlepším východům, když se cena rychle posune vaším směrem do zjevné bariéry, včetně posledního velkého výkyvu vysoko v uptrendu nebo výkyvu nízko v downtrendu.

(Související čtení viz Úvod do grafů Swing.)

Společnost Marathon Oil (MRO) přerušila v listopadu podporu na 19 měsíců k 31. listopadu v soucitu s klesajícími cenami ropy. Vysoký pokles objemu dna o 24,28 o několik týdnů později, ustupuje zpětnému rázu, který se zastaví na 38% Fibonacciho odprodeji zpětného odprodeje a nastavuje nízkorizikový krátký výprodejový vstup. Druhá retrakční mřížka umístěná nad vlnou zpětného rázu pomáhá řízení obchodu a vybírá přírodní zóny, kde by se klesající development mohl zastavit nebo zvrátit. Obrácení kladivového kladiva při lednovém navrácení o 78,6% (červený kruh) varovalo, že je možné cílit na small-sellery, což upřednostňuje rychlý odchod na ochranu zisků.

Efektivní strategie End Loss

Ztráty obchodů se stahováním se obvykle vyskytují z jednoho ze tří důvodů. Nejprve špatně spočítáte rozsah protisměrné vlny a zadáte příliš brzy. Zadruhé, zadáváte za perfektní cenu, ale protiobraz pokračuje, láme logickou matematiku, která spustila vaše vstupní signály. Zatřetí, odskok nebo převrácení se rozběhne, ale poté se přeruší a překročí vstupní cenu, protože vaše strategie řízení rizik selhala. Poslední případ je nejjednodušší zvládnout. Jakmile se vaše pozice pohne ve váš prospěch, umístěte koncovou zarážku za svou pozici a upravte ji podle zvýšení zisku.

Zarážka potřebná při prvním zadání pozice přímo souvisí s cenou zvolenou pro vstup. Jak získáte zkušenosti, všimnete si, že mnoho pullbacků ukazuje logické záznamy na několika úrovních. Čím déle budete čekat a čím hlouběji to půjde, aniž byste porušili technické postupy, tím snazší je zastavit se jen pár klíšťat nebo centů za významnou úrovní křížového ověření. Díky strategii hlubokého vstupu vám na středně pokročilých úrovních budou chybět dokonalé obraty, ale také to vyprodukuje největší zisky a nejmenší ztráty. Pokud se rozhodnete pořídit mnoho snímků na střední úrovni, je třeba zmenšit velikost pozice a zastavit umístění na libovolných úrovních ztrát, jako je expozice 25 až 50 centů na modrém žetonu a expozice jednoho až dvou dolarů na vysoké beta akcie jako junior biotechnologie nebo Čína.

JC Penney (JCP) vypukne nad devítiměsíční trendovou linií a shromáždí na 52týdenní maximum v 11.31. V polovině září se po snížení třítýdenního obchodního rozsahu změní na nižší a přistane na trojité podpoře v trendové linii, 50denních a 200denních EMA. Akcie se odrazí těsně pod podporou, přitahují kupce dipů, ale vlna zotavení se zastaví, což způsobilo neúspěšný útěk. Hra zpětného rázu při odrazu vyžaduje end loss pod nízkou úrovní dané relace (červená čára), protože cenová akce do této úrovně bude blikat nejrůznějšími prodejními signály.

Sečteno a podtrženo

Výpadky a poruchy se často vracejí na napadené úrovně a po vyčerpání počáteční trendové vlny otestují novou podporu nebo odpor. Pozice zpětného rázu, která se blíží těmto cenovým úrovním, ukazují vynikající odměnu za rizikové profily, které podporují širokou škálu strategií swingu obchodování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: