[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší rozvíjející se společnosti v Indii

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Růstové akcie  > Nejlepší rozvíjející se společnosti v Indii

Nejlepší rozvíjející se společnosti v Indii

V myslích mnoha lidí panoval strach, že deregulace v Indii zaplaví indický trh zahraničním zbožím, s nímž by indické společnosti nemohly konkurovat. O 25 permit později byl tento strach nejen neopodstatněný, ale některé indické společnosti staví zahraniční společnosti před vážnou výzvu na jejich vlastních trzích. Zatímco většina z těchto podnikatelských nápadů již mohla být zavedena jinde, některé z těchto rozvíjejících se indických podniků dokázaly stávajícím hráčům dát tvrdý boj a v některých případech je dokonce zatmění.

Indii se také podařilo vyrobit svůj soubor jednorožců (get started-upy v hodnotě vyšší než 1 miliarda USD). Seznam nejlepších indických jednorožců vedou chlapci z plakátů e-commerce Flipkart a Snapdeal, následovaní mobilní reklamní společností InMobi, agregátorem kabin OlaCabs (známým obecně jako Ola), webovým serverem professional vyhledávání restaurací Zomato, firmou professional analýzu dat Mu Sigma a mobilní platební společností Paytm .

Orenové uhlovodíky

Oren Hydrocarbons je jednou z mála společností na světě, která vyrábí kapaliny professional průzkum ropy a zemního plynu. Společnost byla založena v roce 1990 geologem Rizwanem Ahmadem a sídlí v Chennai. Společnost má výrobní závody v indických státech Tamil Nadu, Ándhrapradéš a Gudžarát a celosvětově v Saúdské Arábii, Spojených arabských emirátech, Egyptě a Iráku. Její provoz má globální povahu a odhaduje se, že 5% všech vrtů vrtaných globálně využívá její produkty.

Flipkart

Website elektronického obchodování Flipkart se stal největším hráčem elektronického obchodování v Indii a způsobil revoluci ve způsobu nakupování indiánů. Flipkart založili v roce 2007 dva bývalí zaměstnanci Amazonu Sachin Bansal a Binny Bansal a již získal finanční prostředky od mnoha významných soukromých kapitálových společností. V květnu 2015 měl Flipkart ocenění 15,5 miliardy. Očekává se, že trh s elektronickým obchodem v Indii v příštích letech rychle poroste, protože si stále více Indů zvykne nakupovat on the web a přibývá on the net předplatitelů. V současné době je nejbližším konkurentem Flipkartu v Indii Amazon.

Kabiny Ola

Největší poskytovatel služeb agregátoru kabiny v zemi byl jedním z posledních účastníků trhu. Ola byla založena v roce 2010 Bhavishem Aggarwalem a Ankitem Bhatim, ale za méně než pět enable vyskočila před všechny. Za posledních šest allow obdržela postupné financování od řady investorů z oblasti soukromého kapitálu a v současné době má hodnotu kolem 5 miliard USD.

Metropole

Společnost Sunil Shah byla založena v indickém Bombaji v roce 1981 jako samostatná patologická laboratoř a nyní působí ve více než 125 laboratořích v 7 zemích. Shahova dcera Ameera Shah vstoupila do organizace v roce 2000 a vedla růst společnosti. Strategie se točila kolem toho, jak přimět místní laboratoře, aby se spojily s větší organizací, jako je Metropolis, a poskytnout laboratořím odpovídající zdroje a školení. Má také střediska professional odběr vzorků franšízy, která fungují jako napáječe hlavních laboratoří.

Snapdeal

Společnost Rohit Bansal a Kunal Bahl, založená v roce 2010 jako webové stránky s denními slevami, změnila svůj design, aby se stala on line tržištěm, podobně jako Alibaba a eBay. Změna obchodního modelu Snapdeal, financování z eBay a investice 627 milionů USD od Softbank pomohly společnosti konkurovat Flipkartu a Amazonu. V současné době má hodnotu přibližně 5 miliard USD.

Balaji oplatky

Regionálního výrobce občerstvení se sídlem v Gudžarátu, Balaji Wafers, založili Bhikubhai, Chandubhai a Kanubha Virani. Je lídrem na trhu v západním státě Gudžarát a úspěšně se mu podařilo předjet Pepsico’s Lays i v regionu Maharashtra. Balaji utrácí velmi málo za marketing and advertising a soustředí své úsilí na rozšíření své distribuční sítě tím udržují nízké náklady. Společnost je v současné době omezena na tyto dva státy, ale má plány na rozšíření distribuce na celostátní úrovni. Hodnota Balaji Wafers je přibližně 150 milionů USD.

Swati Menthol

Společnost Swati Menthol, kterou založil renomovaný podnikatel SK Gupta v roce 1977 v Rampuru v Uttar Pradesh, je jedním z největších indických výrobců a vývozců přírodního mentolu a souvisejících produktů. Velká část jejích příjmů pochází z exportu a mezi své klienty patří některé z předních vonných společností. Nedávno expandovala do výroby borovicových a aromatických produktů a uspokojovala tak i další průmyslová odvětví.

VLCC zdravotní péče

VLCC Health care je kosmetická a wellness společnost, kterou založila Vandana Luthra v indickém Dillí v roce 1989. V současné době působí ve třech oblastech podnikání: wellness, trénink a produkty péče o pleť a tělo. Většinu příjmů firmy tvoří wellness a školení. Značný počet obchodů v současné době vlastní společnost, i když VLCC plánuje rozšíření pomocí franšízového modelu. Již se rozšířila do 16 zemí a v příštích třech letech si klade za cíl zvýšit své příjmy pětkrát.

Zomato

Zomato je internet professional on the web vyhledávání restaurací, který založila společnost Deepinder Goyal v roce 2008. Působí ve všech hlavních městech Indie a je jedním z nejnavštěvovanějších webů v Indii. Agreguje restaurace na svých webových stránkách a v aplikaci a získává příjmy z reklamy, poradenství a objednávek zadaných do restaurací prostřednictvím speciálních čísel uvedených na jejích webových stránkách. Je přítomna ve více než 20 zemích a má informace o více než milionu restaurací. Brzy nabídne novou službu rozvozu jídla, která zákazníkům umožní zadávat objednávky na webových stránkách Zomato. V rámci této nové služby společnost Zomato převezme odpovědnost za vyzvednutí objednávky z restaurace a její doručení zákazníkovi. V United states of america společnost Zomato získala Urbanspoon od IAC v lednu 2015. Společnost při svém posledním kole financování získala 60 milionů dolarů a v současné době má hodnotu kolem 1 miliardy USD.

InMobi

InMobi byl jmenován jako jedna z 50 nejvíce rušivých společností Tech Recenze technologie MIT v roce 2013. Společnost professional mobilní reklamu, kterou založil Naveen Tiwari v roce 2007, konkuruje společnostem Google a Apple, což umožňuje vydavatelům analyzovat jejich details a poskytovat cílené reklamy. Spojuje tvůrce obsahu a inzerenty a omezuje transakci. Získala finanční prostředky na více než 200 milionů USD od společností Kleiner Perkins a Soft Lender. Nejnověji mobilní inzertní platforma InMobi získala nový dluh ve výši přibližně 100 milionů USD od konsorcia věřitelů vedeného americkou společností Tennenbaum Capital Partners.

Quickr

Byl spuštěn v roce 2008 Pranayem Chuletem a je největším indickým portálem s inzeráty on line. Umožňuje uživateli zveřejňovat reklamy na nákup a prodej široké škály položek od mobilních telefonů po nemovitosti. Vydělává peníze z reklam na svých webových stránkách a z poplatků za prémiové reklamy. Ve srovnání s Flipkartem je to podnikání s velkým kapitálem a může se poměrně rychle rozšířit.

Sečteno a podtrženo

Zatímco v Indii se dařilo mít relativně lepší ekosystém professional technologické společnosti, výrobní odvětví stále zaostává. Nová vláda učinila z výroby nejvyšší prioritu, aby povzbudila více domácích podnikatelů k zakládání továren.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: