Coinbase a Coinbase Pro: Nejlepší celkově

Nejznámější a nejpoužívanější kryptoměnovou burzou ve Spojených státech je Coinbase. Coinbase byla založena v roce 2012, ne příliš dlouho po vydání kódu Bitcoin v roce 2009, a je plně regulována a licencované kryptoměna výměnu. Coinbase má v současné době licence k provozu ve více než 40 státech a teritoriích USA.

Coinbase výhody

 • Solidní rozmanitost Altcoin
 • Extrémně jednoduché uživatelské rozhraní
 • Velmi vysoká likvidita

Coinbase nevýhody

 • Vysoké poplatky, když nepoužíváte Coinbase Pro
 • Uživatel nemá kontrolu nad klíči peněženky
 • Zájemci o altcoin obchodování nenajde tolik jako některé jiné výměny

Poplatky: Mezi $ 0.99 a $ 2.99 v závislosti na hodnotě dolaru nákupu.

Zatímco odvětví kryptocurrency bylo plné podvodných mincí a stinných burz, Coinbase se do značné míry vyhnula jakýmkoli sporům. Coinbase nabízí extrémně snadno použitelnou výměnu, což výrazně snižuje bariéru vstupu pro investice do kryptocurrency, což je obvykle považováno za matoucí a spletité.

Coinbase také nabízí pojištěné spatrovné peněženky pro investory a obchodníky, aby ukládali své investice. Je důležité si uvědomit, že pokud by byl váš účet ohrožen z vaší vlastní práce, toto pojištění se nevztahuje. Tyto kondiční účty jsou velmi výhodné pro novější uživatele jen dostat své nohy mokré, ale soukromé klíče k mincím v nich jsou ve vlastnictví Coinbase, a ne investor.

Kromě toho, Coinbase také nabízí zdarma Coinbase Pro verze, která má jinou, ale levnější, struktura poplatků a výrazně více možností, pokud jde o grafy a ukazatele. Coinbase Pro je perfektní další krok pro ty, kteří se naučili lana pomocí Coinbase. Coinbase Pro pomáhá završovat celkovou nabídku přidáním funkcí, které by si přejí pokročilejší uživatelé.

Cash App: Nejlepší pro začátečník

Cash App je peer-to-peer systém převodu peněz podobně jako Venmo. Tento typ služby umožňuje uživatelům rozdělit jídlo, platit nájemné spolubydlící, nebo dokonce nakupovat on-line u prodejce, který podporuje Cash App. Cash App může v podstatě fungovat jako bankovní účet a uživatelé mohou mít své vlastní cash app debetní karty. Tato služba je velmi pohodlná sama o sobě, ale Cash App má ještě více funkcí.

Cash App výhody

 • Peer-to-peer převod peněz, jako je Venmo nebo Zelle
 • Možnost stáhnout Bitcoin
 • Extrémně jednoduché uživatelské rozhraní, které je skvělé pro začátečníky

Cash App nevýhody

 • V tuto chvíli umožňuje pouze investice bitcoinu
 • 3% poplatek při posílání peněz prostřednictvím propojené kreditní karty
 • Limit pro výběr bitcoinu v hodnotě 2 000 USD každých 24 hodin

Poplatky: Cash App účtuje servisní poplatek za každou transakci. Účtuje také poplatek určený volatilitou cen. Tyto poplatky se mění v závislosti na činnosti trhu.

Cash App také umožňuje svým uživatelům investovat do akcií, ETF a kryptocurrency podobným způsobem, jako robinhood. Mobilní-první rozhraní, které tato výměna používá, je velmi snadné zjistit a použít, takže je ideální pro první-time investor.

Kromě nabídky platebního systému, jako je Venmo a investiční platformy, jako je Robinhood, cash app se liší ve schopnosti uživatele stáhnout investice do kryptocurrency do vlastní peněženky. To je hlavní důvod, proč jsme si vybrali Cash App před Robinhood jako nejlepší volbou pro začátečníky, kteří chtějí koupit Bitcoin.

Schopnost stáhnout kryptoměna z burzy je nesmírně důležitá v komunitě kryptocurrency. S Robinhood můžete investovat a obchodovat s kryptoměnou, ale nemůžete ji stáhnout a utratit, jak si přejete. Mnozí v krypto-komunitě odkazují na tento koncept jako “ne vaše klíče, ne vaše mince”. To znamená, že pokud nemáte soukromé klíče k peněžence, ve které jsou mince uloženy, nejsou skutečně ve vlastnictví vás.

Binance: nejlepší pro Altcoins

Burza Binance je burza založená v roce 2017 se silným zaměřením na obchodování altcoinu. Binance nabízí téměř 600 různých obchodních párů mezi různými kryptocurrencí. Nabízí některé páry fiat / crypto, ale většina jeho párů je mezi kryptocurrencí.

Binance výhody

 • Nižší poplatky než jiné běžně používané burzy
 • Velké množství kryptocurrencí a obchodních párů
 • Pokročilejší tvorba grafů

Binance nevýhody

 • Pro pokročilejší uživatele
 • Binance USA má méně obchodních párů než jeho mezinárodní protějšek, i když má stále více než 100 obchodních párů
 • 13 amerických států, stejně jako New York, nejsou podporovány Binance USA

Poplatky: 0,1 % pro stranu příjemce a 0,1 % pro stranu výrobce. To se snižuje s objemem obchodu na 0,02% pro obě strany obchodu. Použití Binance nativní kryptoměna, BNB, snižuje poplatky o 25%.

V současné době Binance dominuje globálnímu výměnnému prostoru a denně tvoří významnou část objemu obchodování s krypto. Burza v současné době neumožňuje vklady v amerických dolarech, ale umožňuje přímo zakoupit vybraný počet kryptocurrencí kreditní nebo debetní kartou. Vklady s více než 20 dalšími fiat měnami jsou povoleny, včetně eura.

Binance se nejlépe hodí pro lidi, kteří by chtěli obchodovat nebo investovat do méně známých altcoins. Například Coinbase nabízí pouze 22 různých kryptocurrencí k obchodování, zatímco Binance má více než 150. Binance je ideální výměnou pro každého, kdo by chtěl obchodovat altcoins nebo někdo, kdo chce pokročilejší zmapování než většina ostatních burz.

Bisq: Nejlepší decentralizovaná výměna

Předpokladem samotného Bitcoinu je, že poskytuje otevřený a volný přístup k jednotce účtu. Bankovní produkty, jako je běžný nebo spořicí účet, jsou přístupné pouze v případě, že máte právně prokazatelnou vládou vydanou identifikaci. S Bitcoinem to není nutné. Je přístupný bez ohledu na státní příslušnost nebo místo a bez jakékoli identifikace.

Bisq výhody

 • Decentralizovaná, ne-KYC platforma
 • 26 různých platebních možností, včetně Zelle
 • Mobilní aplikace pro Android i iOS

Bisq nevýhody

 • Rychlost transakce závisí na způsobu platby a může být v některých případech pomalá, v některých
 • Objemy obchodů mohou být nízké
 • Není opravdu určen pro aktivní obchodování

Poplatky: Obchodní poplatky jsou splatné v BTC nebo BSQ (nativní kryptoměna sítě). Při placení za poplatky pomocí Bitcoin, náklady na obchod jeden Bitcoin je 0,20% na straně výrobce a 0,60% na straně příjemce. Při placení poplatků v BSQ je poplatek za obchodování s jedním Bitcoinem 0,10 na straně výrobce a 0,30% na straně příjemce.

Zatímco mnozí tvrdí, že to otevírá možnosti pro trestnou činnost (totéž by se dalo říci o trestné činnosti pomocí hotovosti), to také okamžitě uděluje jednotky účtu jednotlivcům v zemích s méně rozvinutými bankovními systémy. Na světě jsou miliony lidí, kteří nemají přístup k bankovním účtům nebo prostředkům k obchodování, protože jejich země nemusí mít řádnou finanční infrastrukturu nebo že jednotlivci nemusí mít vládou vydanou identifikaci. Bitcoin, který se používá v tandemu s decentralizovanou výměnou jako Bisq, může být v těchto případech dobrým řešením.

Bisq je software ke stažení a peer-to-peer decentralizované Bitcoin a krypto výměnu. To znamená, že Bisq nemá žádný centrální bod selhání a nemůže být odstraněn, podobně jako samotný Bitcoin. Bisq je neschodní, což znamená, že nikdo jiný než uživatel se nedotýká nebo ovládá prostředky uživatele. To se liší od centralizovaných výměn, jako je Coinbase, jako Coinbase řídí prostředky uživatele v depozitní účet, který uživatel nemá soukromé klíče. V tomto scénáři má Coinbase právo zabavit vaše finanční prostředky, pokud aktivita vašeho účtu podezřelá, bez ohledu na to, zda je aktivita ve vaší lokalitě skutečně nezákonná.

Bisq je okamžitě přístupný každému, kdo má počítač nebo smartphone, protože neexistuje žádný registrační proces nebo pravidlo KYC (Know Your Customer). Díky tomu je ideální pro ty, kdo hledají soukromí, disidenty žijící v represivním režimu nebo pro každého, kdo nemá žádnou vládou vydanou identifikaci.

Bisq nabízí obchodování s několika různými fiat měnami včetně USD, stejně jako Bitcoin a řadu dalších kryptocurrencí. Bisq je decentralizované a peer-to-peer charakteristiky může znamenat nízké objemy obchodování a pomalejší transakce, ale pro některé, to je dobře stojí za to.

Principy typů kryptografických burz

Chcete-li vybrat nejlepší výměnu pro vaše potřeby, je důležité plně pochopit typy výměn.

Centralizovaná výměna

Prvním a nejběžnějším typem výměny je centralizovaná výměna. Populární výměny, které spadají do této kategorie jsou Coinbase, Binance, Kraken, a Blíženci. Tyto výměny jsou soukromé společnosti, které nabízejí platformy pro obchodování kryptoměna. Tyto výměny vyžadují registraci a identifikaci, známé také jako Pravidlo Know Your Customer nebo Know Your Client.

Burzy uvedené nade vše mají aktivní obchodování, vysoké objemy a likviditu. To znamená, že centralizované výměny nejsou v souladu s filozofií Bitcoin. Běží na svých soukromých serverech, což vytváří vektor útoku. Pokud by byly servery společnosti ohroženy, celý systém by mohl být na nějakou dobu vypnut. Ještě horší je, že by mohla být uvolněna citlivá data o jeho uživatelích.

Větší, více populární centralizované výměny jsou zdaleka nejjednodušší on-rampa pro nové uživatele, a dokonce poskytují určitou úroveň pojištění by jejich systémy nezdaří. I když je to pravda, když je kryptoměna zakoupena na těchto burzách, je uložena v jejich vězeňských peněženkách a ne ve vlastní peněžence, ke které vlastníte klíče. Pojištění, které je poskytováno, je použitelné pouze v případě, že je výměna vinna. Pokud by se váš počítač a váš účet Coinbase například staly kompromitovanými, vaše finanční prostředky by byly ztraceny a pravděpodobně byste neměli možnost žádat o pojištění. To je důvod, proč je důležité stáhnout všechny velké částky a praxe bezpečné skladování.

Decentralizovaná výměna

Decentralizované výměny fungují stejným způsobem jako Bitcoin. Decentralizovaná burza nemá žádný ústřední bod kontroly. Místo toho si to představte jako server, s tím rozdílem, že každý počítač v rámci serveru je rozprostřen po celém světě a každý počítač, který tvoří jednu část tohoto serveru, je řízen jednotlivcem. Pokud se jeden z těchto počítačů vypne, nemá to žádný vliv na síť jako celek, protože existuje spousta dalších počítačů, které budou pokračovat v provozu sítě.

To se výrazně liší od jedné společnosti ovládající server na jednom místě. Útok na něco, co je tímto způsobem rozloženo a decentralizováno, je výrazně obtížnější, takže takové útoky jsou nerealistické a pravděpodobně neúspěšné.

V důsledku této decentralizace nemohou tyto typy výměn podléhat pravidlům žádného regulačního orgánu, protože neexistuje žádná konkrétní osoba nebo skupina, která by systém provozuje. Jednotlivci, kteří se účastní přicházejí a odcházejí, takže neexistuje nikdo nebo žádná skupina, kterou by vláda nebo regulační orgán mohl realisticky sledovat. To znamená, že ti, kteří obchodují na platformě, nemusí deklarovat svou identifikaci a mohou využívat platformu jakýmkoli způsobem, který si zvolí, ať už legální nebo ne.