Průvodce » Návody » Nejlepší knihy o investování a financích pro investory a tradery 2021

Nejlepší knihy o investování a financích pro investory a tradery 2021

Nejlepší knihy na investování a akcie, obchodování warren buffet 2020 k přečtení top 10 knih pro tradery

Nejlepší knihy o investování, investiční knihy pro začínající investory seznam

Je nezbytné, aby čerstvě dospělí a profesionálové začali investovat brzy. Jedním z hlavních důvodů je síla složeného úročení (“Compounding interest”). Držením dlouhodobých investic si člověk může dovolit, aby jeho aktiva generovala více výnosů. Investice jen o pár let dříve by se mohla promítnout do desítek tisíc, ne-li stovek tisíc dodatečných finančních prostředků pro vaše úspory. Přestože je důležité investovat brzy, je také důležité investovat moudře. Tyto klasické investiční knihy může mladým investorům poskytnout nepostradatelné obchodní a finanční informace.

U každé knihy je uveden odkaz na hodnocení knihy na webu Goodreads, odkaz na zakoupení knihy většinou v Angličtině na Amazon.com a odkaz na stažení knihy na Kindle.

Váš Průvodce
9.5/10
Inteligent investor inteligentní investor Benjamin Graham Buffett Waren kniha nejlepší investování akcie value investing recenze kde koupit

"The Intelligent Investor" (1949) neboli Inteligentní investor, autor Benjamin Graham

Tato kniha byla napsána v roce 1949 a Warren Buffett ji označil za nejlepší knihu o investování, která kdy byla kdy napsána. Benjamin Graham je považován za „otce hodnotového investování“ (“value investing“). Toto paradigma obhajuje nákup akcií, které se zdají být podceněny vzhledem k jejich vlastní fundamentální hodnotě, která je určena základní investiční analýzou.

Graham se ponoří do historie akciového trhu a informuje čtenáře jak na fundamentální analýzy akcií. Diskutuje různé způsoby správy vašeho portfolia, včetně pozitivního a defenzivního přístupu. Poté porovnává akcie několika společností, aby ukázal své názory v praxi.

9.5/10
Peter Lynch kniha Beating the Street

"Beating the Street" (1993), autor Peter Lynch

Peter Lynch je jedním z nejúspěšnějších investorů na akciových trzích a správců hedgeových fondů minulého století. V polovině šedesátých let začal jako stážista ve společnosti Fidelity Investments. Téměř o 11 let později byl pověřen správou Magellan fondu, který měl v té době téměř 18 milionů dolarů aktiv. Do roku 1990 se fond rozrostl na neuvěřitelných 14 miliard dolarů aktiv. Během této doby se fond honosil průměrnou návratností více než 29,2% ročně.

Beating The Street“ umožňuje čtenáři nahlédnout do Lynchových myšlenkových pochodů a procesů, pokud jde o rozhodování, zda koupit nebo prodat akcie. Lynch věří, že individuální investor by mohl lépe využít tržních příležitostí než Wall Street, a vybízí investory, aby investovali do investic, které znají a o kterých něco vědí.

9.5/10
Think and grow rich Napoleon Hill Myšlením k bohatství kniha recenze kde koupit hodnocení amazon Kindle

"Think and Grow Rich" (1937) neboli Myšlením k bohatství, autor Napoleon Hill

„Think and Grow Rich“ bylo napsáno během Velké hospodářské krize a od té doby prodalo více než 100 milionů kopií po celém světě. Hill provedl rozsáhlý výzkum založený na jeho kontaktech s bohatými jednotlivci během jeho celého života. Na návrh Andrewa Carnegieho Hill zveřejnil na základě svého pozorování a výzkumu 13 principů úspěchu a osobního úspěchu (“13 principles for  success and personal achievement”).

Patří mezi ně touha, víra, specializované znalosti, organizované plánování, vytrvalost a „šestý smysl“. Hill také věřil v brainstorming s podobně smýšlejícími lidmi, jejichž úsilí může vytvořit mnoho synergií.

Knihy o investování se často psychologií zabývají. Tato kniha přináší cenné poznatky o psychologii úspěchu a hojnosti a měla by být považována za naprostý základ s ohledem na to, jaký důraz současná společnost dává na šokovou zábavu a negativní zprávy.

Nejlepší investoři se neobjevili přes noc, ale místo toho zdokonalovali své dovednosti skrze roky myšlení, výzkum a praxi

9/10
Rich Dad Poor Dad Bohatý a Chudý táta kniha investiční osobní finance nejlepší knihy

"Rich Dad Poor Dad" (1997) neboli Bohatý táta, chudý táta, autor Robert Kiyosaki

Tato klasika je nutností pro mladé investory. Kiyosaki zastává názor, že nižší a střední třída pracuje za peníze, ale bohatí pracují aby se učili. Zdůrazňuje důležitost finanční gramotnosti a představuje finanční nezávislost jako konečný cíl, kdy se člověk dostane z “krysího závodu” korporátního života.

Autor poukazuje na to, že zatímco účetnictví je důležité se naučit, může být zároveň poměrně zavádějící. Banky označují dům jako aktivum, ale vzhledem k požadovaným platbám k jeho udržení to může být z hlediska peněžních toků (odcházející platby a pouze představující náklady) spíše závazek. Skutečná aktiva přidávají do peněženky peněžní toky (přicházející platby).

Kiyosaki obhajuje investice, které investorovi vytvářejí pravidelné peněžní toky (pasivní příjem) a zároveň poskytují vyšší hodnotu z hlediska hodnoty vlastního kapitálu. Investice do nemovitostí a akcie, které poskytují dividendy, jsou vnímány příznivě. Autor radí, že americký vzdělávací systém je navržen tak, aby udržel lidi tvrdě pracující po zbytek života a že školní systém neučí vytvářet majetek tak, aby už nemuseli po zbytek života pracovat. Kiyosaki také zdůrazňuje význam daňového plánování.

9/10
Waren Buffet Essazys základní pravidla kniha recenze doporučení kde koupit

"The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America" (1997), autor Warren Buffet

Ve svých esejích Warren Buffett, všeobecně považovaný za nejúspěšnějšího investora moderní historie, sdílí názory na různá témata týkající se korporátní Ameriky a akcionářů. Tři mladí investoři mohou nahlédnout do vedením společnosti a jejími akcionáři jakož a myšlenkových procesů spojených se zvyšováním hodnoty společnosti (“enterprise value”).

Buffetovy eseje zahrnují diskuse o správě a řízení společností (“Corporate governance”), financích, investicích, alternativách k kmenovým akciím (“common stock”), fúzím a akvizicím, účetnictví a oceňování, účetní politice a daňovým záležitostech. Buffett nastiňuje své základní obchodní principy a jako správce společnosti Berkshire Hathaway Inc. (BRK-A) informuje akcionáře společnosti, že jejich společné zájmy jsou sladěny. Stojí si za filozofií přijimání talentovaných manažerů, jejich umístění do portfoliových společností a ponechání jim kompletní svobody. Obhajuje nákup akcií podniků v době, kdy se tyto akcie obchodují se slevou a pod jejich fundamentální hodnotou, ale nesouhlasí s určitými investičními trendy.

9/10
Waren Buffet Waren Buffett dopisy investorům Berkshire Hathaway dopisy akcionářům 1965-2019 ke čtení Kindle koupit kde

Dopisy akcionářům Berkshire Hathaway (Warren Buffet)

Dopisy akcionářů Berkshire Hathaway je možné jednak koupit v knižní podobě (z období mezi lety 1965 a 2019), anebo se dají získat také z oficiální stránky Berskhire Hathaway (dostupné jsou dopisy mezi lety 1977 a 2019). Jednoznačně se nenechte odradit jejich vizuální podobou – je z nich dost patrná Buffetova snaha šetřit, na čem se dá, a také jeho nezájem o informační technologie. Jak ale pochopíte z obsahu listů, Warren Buffet si podobní design prostě může dovolit. Listy jsou velmi vhodnou ukázkou správného použití principů uvedených v předchozích knihách. Možnost podrobně sledovat myšlení tohoto génia je unikátní (málokteří podobně úspěšní finančníci podrobně popsali svou cestu k vysokým zhodnocením a zveřejnili ji).

A jaké knihy o investování čtete vy?

Toto jsou známe knihy o investování, samozřejmě seznam je neúplný. Jaké investiční knihy jste četli vy a které vám daly nejvíce? Pošlete nám názor nebo nechte komentář níže.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 18 Průměrné hodnocení: 5]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování